Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bánja e valaki hogy visszatart...

Bánja e valaki hogy visszatartotta gyermekét még egy évig az óvodában az iskolakezdéstől?

Figyelt kérdés
Néha néha olyan érzésem van, hogy jobb lett volna neki most a suliban. Nyáron volt 6 éves és fiú.
2015. szept. 9. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónők mit mondtak? És milyen szempontok alapján tartottad vissza? Ha oka volt, akkor biztosan jobb még neki az oviban.
2015. szept. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi is most húzzuk azt az egy évet. Nyár elején még hallani sem akart iskoláról, aztán hatalmasat fejődött, okosodott, ügyesedett szeptemberig. Simán bírná az iskolát, lehet, hogy csak lopjuk most az időt, de nem bánom, hogy még egy kicsit gyerek lehet..
2015. szept. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Júliusi vagyok és a szüleim úgy gondolták, hogy jobb lenne, ha még egy évet játszanék, érnék.

Mire iskolába kerültem, már írtam, olvastam és számoltam, így nagyon unatkoztam az órákon és állandóan a padtársammal beszélgettünk. A magaviseletem ezért nem volt túl jó. Másodiktól már nem volt gond, hiszen ott már ugyanúgy lekötött a tananyag, mint a többi gyereket. Az én szüleim nagyon bánták, hogy nem engedtek hamarabb iskolába.

2015. szept. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én nem tartottam vissza a gyerekem, most ismétlő nagycsoportos, de csak most lesz 6. jövőre megy suliba, közel 7 évesen. én nagyon örülök neki, hogy így nyert még egy évet és nincs vele macera, ha nyári lenne, biztos megpróbáltuk volna visszatartani. én is őszi vagyok, teljesen jó volt 7 évesen elkezdeni az iskolát :)
2015. szept. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én is késtem annak idején. szerintem jobb volt az "érettebb" gyerekek között, jobban vettem az akadályokat. fiam júliusi, mehetett volna, de maradt. Szerintem nem fog a kárára válni
2015. szept. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó ovis éveben bennem is voltak kétségek, de az iskola engem igazolt.
2015. szept. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyenlőre nem,majd kiderül.március végén volt 6 éves a kislányom,17 kg,pehelyke és könnyen elsírja magát.Túl vagyunk egy váláson,ami bár közel 4 éve volt,de mégis azt hiszem most vannak emiatt problémái.Egyébként közel érett a sulira.Remélem ez az egy év a hasznára lesz.
2015. szept. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ki tud írni, az sem unatkozik elsőben, hiszen a legritkább esetben tudja az iskolában tanított szabályos folyóírást... Én visszatartottam a 6,5 éves folyékonyan olvasó lányomat, mert nem iskolaérett, könnyen terelődik a figyelme. És örülök nagyon, hogy így tettem, hogy van még egy évünk stressz és teljesítménykényszer nélkül, a szabad játékra.


Én már jártam sok iskolában nyílt napon. Megkérdeztem sok tanító nénit, hogy általánossában betöltött 6 vagy betöltött 7 évvel javasolnák az iksolakezdést. Volt, aki azt mondta, hogy szerinte 9 :) De senki sem mondta azt, hogy 6. Tanító nénik véleménye...

2015. szept. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4-es: ha szeptemberben azt írod, hogy most lesz 6 éves a gyereked, akkor ő most először nagycsoportos, nem másodszorra, és nem te tartottad vissza, hanem nem is mehetett volna az idén iskolába.
2015. szept. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!