Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák akinek a babája...

Anyukák akinek a babája visszatartotta a székletét hogyan szokott vissza rá hogy ki kell nyomni?

Figyelt kérdés
Másfél éves kisfiam visszatartja a székletét azóta mióta volt egy szorulás valószínű fájt neki és nem meri kinyomni pedig mostanra helyre állt, mit tanácsoltok mivel vehetném rá arra hogy kakáljon?képes 3 4 napig is visszatartani kinyomja aztán visszahúzza.
2012. febr. 6. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Ilyen nálunk is volt, egyszer egy hirtelen pillanatban megfogtam, behajlítottam a térdeit, és ülő helyzetbe helyeztem az ölembe (mint ahogy a kislányokat pisiltetik). Egyből ki is nyomta, mert nem volt más választása. Mutattuk hogy nagyon örülünk neki hogy kijött, és ezért ő is örült. Utána még párszor jött hozzánk hogy "segítsünk kinyomni", de aztán már nem volt gond.

Hozzáteszem, hogy nagyon nehéz volt ülő helyzetbe rakni, mert a lábai olyan merevek voltak mint a kő, alig bírtuk behajlítani, és nagyon tiltakozott. De inkább így, minthogy végignézzem, ahogy fél napokat kínlódik és sír a kaka miatt.

2012. márc. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
A kicsik szorulása általában szorongás áll, mégpedig egy szorongó szülő... ha a szülő megtalálja magában a saját szorongásának az okát, akkor a gyereké elmúlik. :)
2012. márc. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Jaaaaaj ezt az utolsó bazi nagy badarságot el ne hidd már mert ez nem okos!!!!!!!!!!Az én kicsikém is ugyanezzel küzd,na én meg aztán nem vagyok szorongó ember típus,ő neki is volt egy nagyon kemény széklete azóta nem engedi hogy kijöjjön állandó jelleggel visszaszorítja viszont nálunk is az használ hogy legugoltatom és így könnyebb kinyomnia,tegnap bilire tettek és lehet megtetszett neki mert ma már sírás nélkül volt "csomag":)))))))ha látod hogy kínlódik tedd bilire hátha....:)
2012. ápr. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is másfél éves, és egy ideje szól, ha kakálnia kell! Viszont neki is volt egy szorulása (és én nem szorongok, ahogy itt előttem írta valaki), és fájhatott neki, amikor kijött az a kemény kaka neki, és utána azt csinálta, hogy szólt, hogy kaka-kaka, rá akartam ültetni a bilire, de nem volt hajlandó ráülni, inkább vissza tartotta! Amikor már sokadszor csinálta ezt, hogy szólt, hogy kaka, kaka, oda is ment a bilihez, akkor gondoltam, hogy nem mer kakálni! Akkor hirtelen mozdulattal ráültettem, és nem engedtem felszállni a biliről, és bele kakált!
2012. ápr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kitartás! A fiam 2,5 éves kb. egy éve küzdünk ezzel a problémával. Nálunk lelki okok vannak(nagyon beteg volt, lázgörcse lett és a kórházba 30percenként dugták a fenekébe a hőmérőt). Mondjuk sokat javult, de még mindig nem az igazi. Ajánlom a babafalva honlapját, ott kimondottan van egy ilyen téma rész, ahol szakembertől kérdezhetsz. Szerintem ha nem javul akkor ott kérj segítséget.
2012. ápr. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!