Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen gyerekkel?

Figyelt kérdés

Kislányom most kezdte az ovit, a csoportban van egy problémás kisfiú, aki veri az óvonőket, a csoporttársait a magas csúszdáró és mászókáról próbálja lelökni és még sorolhatnám. Állítólag a bölcsiben elküldték kivizsgálásra mert minősíthetetlen a viselkedése, sokan panaszkodnak rá, egyértelmű, hogy speciális oviba kéne járnia. Féltem a kislányomat! Mondtuk az óvónőknek, őket is aggasztja a dolog és félnek, hogy valami baj lesz, de ennyi!

Mit tudnánk tenni hogy elküldjék a kisfiút az oviból?


2015. szept. 18. 09:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tehetsz a másik gyerek kapcsán. Egyetlen dolgot lehet megpróbálni: ha esetleg egy másik csoportban van üres hely, kérd meg őket, hogy tegyék át oda a kislányodat. Problémás gyerek minden csoportban van, persze nem mindegy, mennyire van gond vele.
2015. szept. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

mi ezen végig mentünk :)

ugye szeptemberben kezdtek a gyerekek és már 2 hét múlva komoly panaszok voltak rá.

onnantól havonta rendkívüli szülőikre járkáltunk, a gyerek szülei pedig hetente fogadóórára. mondjuk nálunk az ugye nagyon sokat számított, hogy az óvónők is "szabadulni" akartak tőle, igazából féltek a börtöntől.


nálunk több, 8 napon túli sérülés volt, ezekkel mind mentek a szülők látleletet vetetni (konkrétan olyan is megtörtént, hogy lábba rúgta le a gyereket a nagycsúszdáról, a kislány nagyon megsérült, ők fel is jelentették végül a szülőket).

az óvónők végig kameráztak, ehhez mi is hozzájárultunk. az anyagokat összevágták és elküldték a fenntartóhoz. erre kapott a gyerek egy pedagógus asszisztensz névre szólóan. de pl. azt, hogy ebédnél a mellette ülő kislányba ne döfje bele a villát teljes erőből, nem sikerült megakadályozni, szintén 8 napon túl gyógyuló, látlelet. az óvónőket szájzárral harapta, rúgta, szintén látlelet. közben nevtanba küldték ahol szintén kijöttek megfigyelésre.

januárra sikerült speciális óvodába átküldeni. igazából ott dőlt el a dolog mikor izomból nekirohant a kerítésnek, ami megrogyott, így ki tudott mászni. óvónőket lerúgta magáról, majd az úttesten csípték el. akkor már a fenntartó és a nevtan is belátta, hogy itt nem fegyelmezési gondok vannak

2015. szept. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Uhh, még olvasni is rossz volt ezeket a történeteket. Nálunk szerencsére nincs ilyen. De egy ismerősöm kisfia hasonló gyerek, mint amilyenről ti írtok. Több csoporttársának ártott már, volt gyerek akit kórházba kellett miatta vinni. Ott az óvónők nem akarták kirakni a gyereket az oviból, kiálltak mellette (nem igazán értem egyébként, miért...) . A szülők nagyon mérgesek voltak, érthetően. Én javasoltam az illetőnek hogy keressen kisebb létszámú csoportot - ovit a gyerekének de nem volt rá hajlandó. Nem tudom, most mi van velük.
2015. szept. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kisfiút el kell először is a nevtanba küldeni. Ott majd megmondják, hogy hogyan tovább. Megnézi pszichológus és gógypedagógus. Ahhoz, hogy másik oviba kerüljön, megyei szakértői bizottság döntése kell általában. Ez a nevtan után van. Nem egyszerű, csak úgy nem lehet kirakni a gyereket. Kérdés, van-e neki megfelelő gyógypedagógiai óvoda? Ha van, akkor van-e hely? Mert helyhiányra hivatkozva, innen is visszautasíthatják, akkor is, ha a megyei bizottság jelöli ki az óvodát. Ugyanis, ezekben az óvodákban a létszám max. 10-15 fő és ha elérik, sajnos nem tudnak bevenni több gyereket, mert ha minden problémás gyereket bevennének az adott városban, akkor ott is magas létszám lenne a csoportokban. Esetleg más normál óvoda jöhet szóba, ahol kevés gyerek van. Ha van ilyen óvoda, ma már ritka, főleg nagyvárosban. Az óvónőknek mindenképp az óvoda vezetővel időpontot kellene kérjenek első körben a kisgyereknek a nevtanba, mai nevén tankerületi szakértői bizottsághoz.
2015. szept. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

Nevtant felejsd el, egy nevetséges bábintézmény, csak az a szerepe, hogy lerázza a problémás embereket azzal, hogy nincs is itt semmi probléma.

Hogy miért ilyen a gyerek:

1. problémás a családi háttér. Na, akkor nem lehet mit tenni, ha otthon verekednek, isznak, akkor a szülők kicsit sem lesznek együttműködők, hogy a gyerek lenyugodjon.

2. valami neurológiai probléma, viselkedészavar áll a háttérben. Az óvónőknek kéne szólni az anyukának, hogy vigye el kivizsgáltatni a gyereket. Persze ilyenkor a legtöbb esetben a szülők kikérik maguknak, és jól megsértődnek. Ha mégsem, akkor ez a járható út.

Magánpszichológus, vagy valamilyen alapítvány. A Nevelési Tanácsadóban csak olyan papírt adnak, hogy édes, okos a gyerek. Azok még egy autizmust sem ismernek fel.

Az én fiam adhd-s. 3 éves kora óta hordom hozzájuk, már vagy 10-szer voltunk, nem túlzok. Nem jöttek rá, mert kétszemélyes szituban fél órára egy angyal. A Vadaskertben diagnosztizálták, most visszük a Bizottsághoz a papírt, hogy kapjunk fejlesztést. Igaz, az én fiam egyáltalán nem agresszív, ő másképp kezelhetetlen.

2015. szept. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

És mégis miért haszontalan az én válaszom? Utolsó voltam.

Elmondtam, hogy mi hogy jártunk. Akkor oldjátok meg egyedül, nem kell kérdezni.

2015. szept. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznos válaszokat kaptam! Nem szoktam pontozgatni, viszont most mindenkinek adtam zöldet, hátha valakinek fontos.
2015. szept. 20. 14:26
 8/9 anonim válasza:
Kis pszichopata... :D
2015. nov. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, én is haszontalan. Pedig én is a saját tapasztalataimat írtam le, hitelesen. Sajnálom, ez egy ilyen fórum. Ha nem tetszik, ne olvassátok.
2015. nov. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!