Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok a fogkrémeket közösen...

Nálatok a fogkrémeket közösen használják a kicsik?

Figyelt kérdés
Ez nem valami higiénikus szerintem, nálatok hogy van ez?
2015. okt. 8. 20:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
49%
Olyat még nem hallottam hogy valaki másik tubus fogkrémet ad a másik gyereknek. Különben pedig olyan gyerekek lesznek a legbetegesebbek akiket a széltől is óvnak a szülei.
2015. okt. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%
Igen, közöset.
2015. okt. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk közöset használnak, szerintem nincs ezzel semmi baj; eddig nem volt probléma a szájhigéniájukkal. Olyat sem hallottam még, hogy egy gyermek azért betegedett volna meg mert közös fogkrémet használ a testvérével.
2015. okt. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
47%

Fogkrém miért kéne külön?? beledugják a nyelvüket a lyukba? nálatok egy pohárból se iszik senki soha?

Apukával nem smároltok?

2015. okt. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk, az oviban (ha jól értem, arra vonatkozott a kérdés) mindenkinek saját, jellel ellátott fogkréme, fogkeféje és pohara van.
2015. okt. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk idéntől higiéniai okokból a gyerekek az oviban nem mosnak fogat. Korábban kellett vinni fogkrémet, de azt hiszem, a gyerekek közösen használták a fogkrémet. Egyébként szerintem semmi baj nincs azzal, ha több fogkefére nyomnak ugyanabból a fogkrémből. Nálunk sem azért hagyták abba a fogmosást, hanem azért amit a fogkefékkel csináltak a gyerekek...
2015. okt. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Oviban és otthon is közösen használják a fogkrémet. Oviban az óvónő vagy dada nyom nekik, ez így takarékosabb is, mivel ha a gyerek magának használná, akkor tuti 2 hetente vihetném a fogkrémet. Szeptemberben mindenki vitt be 1 fogkrémet és gondolom mindig kiválasztanak egyet, hogy melyikből nyomjanak.

Természetesen fogkefe külön van.

2015. okt. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
8%
Jaj,mennyi figyelmetlen,bamba anyuka.Csak arra várnak,hogy leoltsanak valakit de olvadni luxus.A kérdés az óvoda kategóriában van.Hogy pl.van 20 gyerek,akkor a 20 fogkrémből mindenki a sajátját hasznája,vagy ott vagy egy kupacban,és azt,amelyiket akarják.Nálunk is mindenkinek külön van a tisztasági csomagban,csak ő használja.
2015. okt. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell ennyire higiénia őrültnek lenni mert szerencsétlen gyereknek nem fejlődik ki az immunrendszere. Meglátszik hogy a fertőtlenítőben nevelt gyerek még saját magára is allergiás, míg aki sárban meg koszban fetrengett gyerek korában azok sokkal erősebbek.
2015. okt. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Ja jó, értem. Csak fura volt elsőre, mivel külön fogkréme van itthon. De ha ez általános akkor oké. Az jó is hogy a dadus nyom nekik megfelelő adagokat.
2015. okt. 8. 21:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!