Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Gyerekem ovit váltott és így...

Gyerekem ovit váltott és így új körzetes fogorvost is kellett váltanunk (a doki se kutya) de az asszisztense egyenesen egy kretén b*nkó, hogy tudnék váltani, ha körzetbe vagyok szorítva?

Figyelt kérdés
Budapest kerületi gyerekfogászat, mind az ovival mind lakhelyileg oda tartozunk - sajnos. Vagy marad a magán doki? Járt már valaki hasonló cipőben? Esetleg hol tudnék panasszal élni (már ha van foganatja egyáltalán az ilyennek...)?
2015. okt. 19. 17:05
 1/4 Vilcsianyuja ***** válasza:

Én és a gyerekem is TB-alapon járunk fogorvoshoz, nem a saját körzetünkbe, mert a doktornő volt olyan kedves, és elvállalt bennünket (ismerősi alapon). Ez ugyanúgy működik, mint a háziorvos. A saját körzeted orvosa köteles téged ellátni, ha oda akarsz menni, a többi pedig, ha úgy érzi, nem megy a saját körzete ellátásának rovására, elvállalhat más pácienseket is.

A gyerekorvosunk se a saját lakhelyünk szerinti.

Szóval szerintem érdeklődj más, környékedbeli rendelőkben, hátha elvállalnak. Ha nem, akkor marad a magánút, vagy az asszisztensnő elviselése.

Szerintem panaszt a betegjogi képviselőnél lehet tenni, akinek az elérhetősége biztos ki van írva a rendelő várójában. Foganatja persze nem valószínű, hogy lesz.

2015. okt. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk anno (12 éve) az általános iskolával ez úgy működött, hogy teljesen mindegy volt, hogy ki jár más/magán orvoshoz, akkor is kötelező volt megmutatni az iskolához tartozó körzetes fogorvosnak. Undorító volt. Tapasztaltam olyat, hogy egyszerre hárman ültünk bent a kezelőben és ahogy lejött az egyik a székből, ment a másik. Kézmosás/gumikesztű csere nuku.

Ráadásul az osztályfőnök is görény volt, mert ha te ezek után nem engedted, hogy kezeljenek (igen, ott helyben, szülő nélkül egy 7 évest) akkor büntetést kaptál.

Az egyetlen amit ajánlani tudok, hogy biztos kibújjatok a kellemetlenség alól, hogy aznap ne vidd iskolába a gyereket.

Azonkívűl pedig ahogy az előző is írta, simán elvállalhat más doki is.

2015. okt. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szintén Bp.Az én 3 gyerekemnek magán dokija van,én csak ahhoz járulok hozzá,hogy a suli,ovi,bölcsi megnézesse a fogait,de NEM kezelheti,csak megírhatja mi a gond....bár erre eddig még nem volt példa,hiszen rendszeresen viszem Őket magánba.
2015. okt. 25. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mármint arra nem volt példa,hogy írtak volna bármit is.
2015. okt. 25. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!