Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha a lányom nem az a nyomulós...

Ha a lányom nem az a nyomulós természet, akkor jobb ha még egy évet tölt az oviban?

Figyelt kérdés

Júniusban lesz 6 éves.

Elméletileg mehetne, és kedve is van, mégpedig nagyon.

Mégis kicsit elbizonytalanodtam, lehet jobb lenne neki ha éretteben kezdené az iskolát, hogy valódi sikerélményei legyenek.


2015. okt. 22. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:

nyomulós természet

Ezt hogy érted?

2015. okt. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Óvónők mit mondanak? Grafomotorosan hogy áll? Mennyi ideig tud koncentráltan figyelni? Meg tudja fogni szabályosan a ceruzát?


A nyomulósság egyáltalán nem iskolaérettségi kritérium, ő ilyen, valószínűleg egész életében nem lesz "nyomulós".

2015. okt. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Jövőre se lesz nyomulósabb, ezen ne múljon.
2015. okt. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lányom júliusban volt 6 éves. Tavaly már nagycsoportos volt, őt visszatartottuk. Mert nemhogy nem nyomulós természet, hanem kifejezetten zavarja a sok gyerek, és kifejezetten utál nyilvánosan megszólalni. Például anyák napján ő nem mondott nekem verset, hanem az ünnepély után itthon külön elmondta, vagy például nem megy a többiekkel együtt ki a mosdóba, nem öltözik velük együtt, hanem elbújik a pad alá, amíg a nagy nyüzsi van, annyira nem bírja. Tehát nála egyértelmű volt, hogy még egy évet marad az oviban. De idén szeptemberben meglepődve láttam, hogy rengeteget változott néhány hónap alatt, szívesen játszik a többi gyerekkel, szól az óvónénihez, szívesebben részt vesz a foglalkozásokon. Persze, még nem tökéletes, a nyüzsit még mindig nem bírja, és szerepelni sem szeret, de már nem érzem azt, hogy "úristen, mi lesz ezzel a gyerekkel az iskolában".

Tehát ha a lányod egyébként iskolaérett, én nem tartanám vissza csak azért mert nem annyira nyomulós. Egyrészt mert egy év alatt rengeteget változnak a gyerekek, fejlődnek minden téren, másrészt meg ha az ő alaptermészete nem nyomulós, akkor egy év múlva sem lesz az.

2015. okt. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem menjen, főleg ha van kedve.

Miért lenne nyomulósabb egy év múlva?

Nem mindenkinek nyomulós a természete felnőtt korban sem.

2015. okt. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Én is júniusban születtem.

Amikor a hatot töltöttem, akkor nem engedtek a szüleim iskolába (szerencsére), pedig szerettem volna menni, mert érdekelt. Viszont egyáltalán nem voltam még iskolaába való. Szerintem egy alig hatéves maradjon inkább még az oviban, ha lehet.

Persze ha tökéletesen iskola érett, akkor menjen, de sajnos mostanság nagyon sok éretlen gyereket is betuszkolnak az iskolapadba.

2015. okt. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
én óvónőként azt mondom,hogy minél többet marad az oviban,annál magabiztosabban,eredményesebben teljesit majd a suliban.a nyomulás nem fog változni,de egy év alatt rengeteg más igen! ráértek még,és ha csak egy kis lehetőség is van még plusz egy gondtalan évre,én nem is gondolkodnék
2015. okt. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!