Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vannak olyan állatok ami...

Vannak olyan állatok ami nélkül a természet csak jobb lenne?

Figyelt kérdés
Én abban hittem hogy mivel minden állat ösztönösen cselekszik az emberen kívül így csak mi rombolunk! De vannak olyan állatok amik elvileg kártevők mert megeszik mondjuk a leveleket! Akkor őket jobb lenne végleg kiirtani? Mert én láttam is valahol meg gondolom is hogy isten egy olyan világot teremtett ahol mindennek van egy körforgása! A Balatonba is van egy körforgás hogy hogyha baci megy bele akkor valamik megeszik! DE akkor van-e olyan állat? És a baci egyébként ilyen?:D Nem értek hozzá annyira hogy pontosan hova tartozik de ő csak rosszat tesz nem?

2012. aug. 5. 23:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A természetben nincs jó és rossz. Ez csak az emberi elme osztályozó kényszerében megszületett kategóriák.

Károsnak neveznek olyan fajokat, amelyek közvetetten valamilyen kimutatható (vagy látszólagos) hátrányt okoznak egy másik faj (leggyakrabban az ember) számára. De ezzel lehet, hogy több tucat másik fajnak viszont valamilyen előnyt szereznek. Csak hát a természet túl komplex, hogy teljességében felfogjuk, ezért apróbb részleteket emelünk ki, és ha nem vesszük figyelembe, hogy amit éppen vizsgálunk, az csak egy kis részlet, akkor felületesen képesek vagyunk azt hinni, hogy az a kis részlet nagyon fontos, és ami az ilyen vagy olyan irányban befolyásolja, az jó vagy rossz.


Remélem érthető voltam.

2012. aug. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"Akkor őket jobb lenne végleg kiirtani?" - ez az a tipikus emberi gondolkodás, ami a legtöbb kárt okozza a természetnek :P


Általában egyébként az van, hogy ha szépen be van állva az egyensúly valahol, akkor ott nem létezik olyan faj, ami nélkül "jobb" lenne az az életközösség vagy mi. De néha előfordul, hogy megjelenik egy új faj egy már működő közösségben, ami felborítja az egyensúlyt. Ilyen maga az ember is, de néhány helyen az ember által beszállított más fajok is, növények (tán a parlagfű ilyen), állatok (nyulak). Meg néha természetes módon jelenik meg egy ilyen felborító faj. Persze egy idő után aztán megint beáll egy egyensúly, bár az új egyensúly más lesz, mint az előző, lehet hogy nem lesz olyan fajgazdag, vagy színes, szép, mint az előző volt.

2012. aug. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

én speciel a legyeket gyűlölöm. legszívesebben végignézném ahogy az összes légy a világon egyszerre leessen, és fél óráig még szenvedjen és úgy pusztuljon el...

nem vagyok állatkínzó meg semmi ilyen, sőt inkább az ellenkezője, de a legyeket kib@szottul gyűlölöm... :D

2012. aug. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi a baj a legyekkel, a szúnyogok idegesítőbbek, bár már lassan azok sem zavarnak vészesen...


Amúgy a fekete pestis, amit kiirtottunk, és már csak laborokban van meg, hiányzik valakinek? - Oké, nem állat, mint ahogy rendszertanilag a baci sem az. (Bacillusból - és baktériumból - van sokféle, kb. felük kifejezetten hasznos.)

2012. aug. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

énis a legyeket utálom. a szúnyog idejön, kiszív egy kis vért, és megy tovább. Utána meg kicsit viszketni fog, de ha nem vakarom hamar elmúlik. Persze jobban félnék tőle ha olyan helyen élnék ahol betegségeket is terjesztenek.


De a légy bezzeg! Az megvárja, amíg kényelmesen elhelyezkedek, vagy elalszok, és rászáll az orrom hegyére, a fülemre, vagy miközben a számítógépen játszok pl, a kislábujjamat csiklandozza. Ha felállok hogy elkapjam akkor bezzeg eltűnik. Meg nemegyszer ébresztett már fel légy. És olyankor csipás szemekkel kell elkezdenem üldözni.

2012. aug. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
engem a látványa feldűhit
2012. aug. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Az ember is ösztönösen cselekszik.Mondj egy dolgot ami nem ösztönös, és amitől mi mások vagyunk mint az állatok.Csupán nagyon fejlett állatok vagyunk(már aki).


Felhoztad a levélevő állsatokat.Én megnevezek egy konkrét fajt:gyapjas lepke.Mi történne ha eltűnnének a gyapjas lepkék?Először is , mindegyik faj elpusztulna ami vele táplálkozott, vagy ha csak része volt a táplálkozásának akkor az állomány csappanna meg.Aztán a táplálékláncon ez szépen végigmegy és mivel eltűnt egy alap, így valószínűleg a tápláléklánc felsőbb tagjai is eltűnnek.


Az hogy "kár" egy nem természetes szó.Nincs olyan a valóságban hogy kár.Ezt csak a közgazdászok találták ki mert az ő szempontjukból valami kár.


De vehetünk más példát is.Mi történne ha megölnénk a legyek 90%-át?Az történne hogy minden más faj ami velük táplálkozott (békák,madarak) elpusztulnának.A még élő legyek pedig a megnövekedett tetemek száma miatt elszaporodnának.Mivel megnőtt a legyek száma így hirtelen megnő ismét a madarak és békák száma is.Ismét sok légy meghal a ragadozás miatt, ismét sok dög test.És ez így megy addig amíg ismét vissza nem áll az egyensúly.

2012. aug. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%

Egyetlen állat káros mindenütt a természetre, és ez az ember.

A behurcolt élőlények is komoly gondokat okoznak az új helyen.

2012. aug. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az ember is a természet része, bár kétségtelen, hogy ez a faj alakítja át legjobban a környezetét.

Szerintem pl. a kullancsokra nincs semmi szükség.

2012. aug. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A kullancsokra pedig igenis szükség van.Például a kis énekesmadarak közül sok táplálékát alkotják kullancsok.


Aztán ott van még a szelektáló tulajdonságuk.A gyengébb szarvas,vad disznó egyedeket megölik. Így egyfajta korlátot szabnak a szaporodásnak és a populáció növekedésnek.

2012. aug. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!