Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai "lopások", ti mit tesztek?

Óvodai "lopások", ti mit tesztek?

Figyelt kérdés

A kislányomnak már a 3 alkalommal tűnt el ruhája. Egyszer visszakaptuk. A másik 2 viszont nem került elő.

Teljesen le vagyok döbbenve (a bölcsiben ilyen nem volt), hogyha valakinek valami megtetszik, akkor "lenyúlja"és nem minden szülő becsületes, hogy visszajutassa.

(Megyeszékhely, normális helyen lévő ovi)


2015. nov. 8. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elsö lépésben az óvónönek szólni, ha nem segít, akkor az intézet vezetöjének, illetve a felügyeleti szervnek ilyen sorrendben
2015. nov. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Èn szülöi munkaközösség tagja vagyok, és egy anyuka akivel együtt szoktunk varrni meséli, hogy állandóan tünnek el dolgaik(nekünk még nem és más sem mondta), és, hogy egy vastag pulcsijukat az ovis partin látta meg egy kislányon, mikor szolt nekik, hogy az az övéké, az anyuka azt mondta, hogy nekik is ilyen van. Na de erre a másik anyuka mondta, hogy ezt ö maga varrta, megismeri, mertmásnak ilyen nincsen(együtt varrtuk, én is megismertem). Mondtam az anyukának, hogy most várjunk, ha megint elöfordul akkor szoljon nekünk a szülöi munkaközösségnek, és kifüggesztünk egy ilyen cetlit: Kedves szülök rendszeresen tünnek el ruhák a gyerekektöl, így kérlek nézzétek meg, hogy mit visz haza a gyereketek, és ha nem a tietek másnap vigyétek vissza az oviba.


Ami még fontos, hogy minden ruhadarabba irjátok bele a neveteket.

2015. nov. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nálunk is volt. Ha nem az vitte haza a gyereket, aki hozta, simán raadott bármi ruhát, amit a szekrényben talált - márpedig ott volt mindenféle, hiszen a gyerekek össze vissza pakolták mindig. Előbb utóbb minden elkerült.
2015. nov. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk már rutinosak az óvónénik, ha olyan a ruhadarab, levétel után ott hagyják a csoportszobában a polcon és amikor megy haza a gyerek, szólnak vagy a gyerek szól, hogy ott van.

Külső lopás is volt régebben, azóta durván odafigyelnek az ajtók ill. kapu zárására.

Sajnos kivédeni nem lehet, hiába van benne a jel, név, van, aki akkor is viszi. Ezért nem szoktam a gyerekre nagyon drága, nagyon kedvenc ruhát ráadni.

Tavaly alig két hete volt ovi, amikor a fülem hallatára panaszolta az egyik anyuka, eltűnt az egyik Jégvarázsos pólója a kislányának, ajándékba kapott, drága holmi, kedvenc is volt, na, akkor más kárán tanultam meg, milyen cuccot ne vigyek be.

Idén még csak ruhakeresős kiírásokat láttam, nem tudom, előkerültek-e a holmik.

Nem is nagyon van ötletem, mivel lehet kivédeni. Állandóan nem állhat a szekrényeknél őr. :(

2015. nov. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk a lopások miatt be lett kamerázva az a terület ahol öltöznek a gyerekek.
2015. nov. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%
Az Szép, utolsó. ... Kicsit sérti a személyiségi jogokat, de a ruhák biztos fontosabbak....
2015. nov. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az első eset után megtanultam, hogy mindenben benne legyen a jel, de a köv. esetek bizonyítják, hogy az se jelent semmit.

Igen, vannak amiket tényleg nem adok rá a gyerekre az oviban, de minden kis cuccát sajnálok..

Jött már haza a gyerek pizsifelsőben, mert valaki alvásidőben a gyerek mellől vette el a levetett pólóját..Mondjuk ilyenkor kérdezem, hol volt az óvónő...

2015. nov. 8. 19:19
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szerencsére csak az ajtóig mehetnek a szülők. Csengő, a dajka bekiseri a gyereket. Epp a lopások a folyosoi traccspartik miatt vezettek ezt be.
2015. nov. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
A mi ovinkban nagyon sok a nem idén barnult szülők és gyerekeik, voltak is lopkodások egyre gyakrabban. Aztán egyszer csak kietettek egy álkamerát (nyilván nem szóltak, hogy álkamera, csak hogy kamera van az öltöző részen), elhitték, szépen abbamaradtak a lopkodások.
2015. nov. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
Ha ez vigasztal (persze,hogy nem) nálunk is mindennapos volt,szintén napbarnított bőrű szülők a tettesek.Többször vittek el pólót,ezt-azt,volt gyerek,akiknek a cipőjét is.A folyosóról a dekorációt,seprűt,az udvarról játékokat,biciklit,bejártak a gyerekek mosdójába vécépapírért meg fogkrémért,tisztítószerért.Nem írom a kisebbség szót,mert mi voltunk kisebbségben az arányt tekintve,sajnos.Hiába volt ez napi szintű téma,szóltak az óvónők,nem érdekelte a romákat.Aztán végre felkerült a kamera és megszűntek a problémák!Ez kellett,a szép szó nem használt.
2015. nov. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!