Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van akinek gyermeke nem várja...

Van akinek gyermeke nem várja az ovit? Mit mondtok-tesztek?

Figyelt kérdés
Kislányom júniusban volt 3 éves, van egy 1,5 éves Húga... már most hatalmas traumaként éli meg az ovit, naponta megkérdezi, hogy "ugye ma még velünk maradhat?" , elmondja, hogy nem akarja, hogy őt otthagyjuk , félni fog... érezhetően ragaszkodóbb lett, sír ha az Apukája elmegy itthonról, holott eddig természetesnek vette ha dolgozik... hatalmas jelenet van, ha el kell mennem csak fél órára is itthonról( ne hagyj itt, túl hiányzol, mi lesz velem nélküled?... mindez szívszaggató sírás közepette), megváltozott a viselkedése is, sokszor dühös, mondja is, hogy próbál megnyugodni, de nem tud... annyira félek, hogy ha már most ennyire negatívan hat rá az ovi , mi lesz ha elkezdődik? Sokat beszélgetünk róla, meséket olvasunk, ő választhatja ki az ovis kis dolgait... mit tehetnénk még érte? Nehéz ugye, hogy a Húga itthon marad velem, így még a munkával sem tudom magyarázni, miért kell mennie...
2014. aug. 10. 12:46
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
26%
Akkor miért kell mennie? Jó neked hogy a saját kényelmed érdekében a gyereked szenved? Hú de jó neki hogy ő választhatja ki miben lesz azon a helyen amit nem akar, amitől retteg, míg anyuci otthon lesz a testvérével.
2014. aug. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
26%
És tényleg: miért kell mennie?
2014. aug. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Miért vagytok ennyire rosszindulatúak? Felénk nem is kérdés, hogy kezdi az ovit, úgy értem, itt azért néznének rám furán, ha nem menne oviba... és cseszegetne a védőnő, a gyermek orvos... higgyétek el, már eldöntöttem magamban, ha nem sikerül beilleszkednie, és rossz hatással lesz rá, novemberben kiveszem! - már emiatt is elítélnek, hogy így gondolom! Szeretném , ha kicsit kinyílna, ismerkedne... mert nagyon félénk, ugyanakkor imádja a gyerekeket , a feladatokat... nem kell elítélni egyből, dehogy a saját kényelmem miatt adom oviba! eddig is szuperül megvoltunk itthon, sőt...! összeszorul a szívem, hogy hamarosan vége...
2014. aug. 10. 13:02
 4/42 anonim ***** válasza:
28%
ha te félsz ettől, a gyerek fél ettől, miért viszed mégis? Csak azért, hogy z orvos mit mond? Hát ki nem ... le? De komolyan?
2014. aug. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
28%
Ha ennyire összeszorul a szíved mint állítod, miért nem tojsz rá magasról ki mit gondol? Te ismered a gyereked, te látod mekkora törés és stressz ez neki... Neked jobban számít mit gondolnak rólad idegenek mint hogy a gyereked mit gondol? Írásod alapján a lányod azt hiszi hogy nem lehet rád számítani, mert ott fogod hagyni egy olyan helyen amit ő nagyon nem akar.
2014. aug. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Nem az idegenek miatt fontos... miért annyira hihetetlen, hogy itt az a megszokott , hisz írtam, ha nem megy kiveszem... nekem is sokkal jobb itthon velük, mint reggelente rohanni, húzni a kicsit magunkkal... nagyon megleptetek, hogy ennyire rossznak láttok emiatt... tényleg ez a szokás, hogy ahol kistesó van, ott a nagy nem megy oviba?
2014. aug. 10. 13:10
 7/42 anonim ***** válasza:
77%

Nem értem az előttem válaszolókat. Az óvoda nem gyermekfelügyelet, hanem alapvető szükség ahhoz, hogy a gyermek szocializálódjon, mielőtt iskolába megy. Nem véletlen kötelező egy év óvoda, iskola előtt. Nem kicseszés ez bárkivel is, hanem a gyermek itt tanul meg közösségben lenni, játszani, hogy kell néhány percet nyugton ülni és így tovább. Remélem ezt nem tőlem hallottátok először, bár amiket eddig írtatok, nagyon úgy tűnik, hogy mégis. Fogorvos vagyok, de hallgatóként kellett kijárnunk ovikba is elmagyarázni a kicsiknek miért és hogyan kell fogat mosni, mert a szülők 99 %-a sajnos maga sem tudja, nemhogy akkor a gyermeke. Ilyen és ehhez hasonló programok várják a kicsiket oviban.

Kérdező. Egészen pontosan mikor kezdődött a probléma? Mit tud az oviról mi vár ott rá? Voltatok máskor több kisgyermek közelében, akikkel esetleg együtt kellett játszania?

2014. aug. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Igen félek attól, hogy törés lesz neki... olyan kis érzékeny, de ugyanakkor lehet nem teszek jót vele , ha magam mellett tartom ( beszélgettem erről gyerekorvossal, más szülőkkel, ők ezen az állásponton vannak- és ők olyanok akik ismerik, sokat találkoznak vele). Olyan könnyű lenne itthon tartani, imádok velük lenni! Ugyanakkor a munkám 12 órás beosztásban van ( nappal-éjjel) , hétvége-ünnep is időnként , nem biztos ha az a jó, hogy mikor oviba kerül rögtön azzal is meg kell birkóznia, hogy anya nincs éjszaka, vagy hétvégén... talán könnyebb ha már az ovi nem újdonság... ajjj olyan jó lenne tudni, mivel teszek jót hosszú távon is!
2014. aug. 10. 13:23
 9/42 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es válaszoló, köszönöm, hogy érted a problémánkat! Nem lepasszolni akarom, csak hogy fejlődjön, alakuljon a kis személyisége, és úgy érzem én ehhez már kevés vagyok! Sokszor eljárunk játszóházba , gyermek programokra... ő az a típus aki sokáig megfigyel, majd bátorságot gyűjt és csatlakozik... lehet, hogy csak egy következő alkalommal, de mesél róla itthon, pozitív élmény neki, ha gyermekekkel lehet. Az oviban sajnos nincs külön beszoktatás, májusban voltunk 2sze 1 órát, de akkor is csak az udvaron játszottunk , és épp ez a baj, hogy nincs élmény a csoportól, a tízórairól-kézmosásról-sétákról stb.... mert tudom neki erre lenne szüksége, hogy lássa mi vár rá... igazából nyár eleje óta emlegeti az ovit sokat, és kb. 3 hete fordult ez át negatívvá...
2014. aug. 10. 13:29
 10/42 anonim ***** válasza:
64%
Ne hallgass a többiekre, kell neki az ovi. Három évig veled lehetett de mostmár ideje lesz megtapasztalnia a nagyvilágot, nem tarthatod örökké burokban. Nehéz lesz neki, de megfogja szokni és kell hogy szocializálodjon, legyenek társas kapcsolatai. Én is félénk vagyok (anyum csak nagycsoportba vitt, otthon voltam a húgom miatt) és minden nagyobb változás megviselt. Én jobban örültem volna ha vitt volna rögtön és szoktam volna az idegeneket, az idegen szitukat. Hidd el nem lesz baja, felfogja dolgozni és lesznek majd kis barátai. A félénk gyerek 4-5-6 évesenis félni fog és nem akar majd menni, sose lesz ez jobb, essetek túl rajta minél hamarabb, neki teszel jót. Tanulja meg hogy az akadályok előtt nem visszafordulunk hanem legyűrjük.
2014. aug. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!