Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az ovoda kotelezhet arra hogy...

Az ovoda kotelezhet arra hogy beirassam a gyerekem?

Figyelt kérdés

Helyzet a kovetkezo:

Gyermekem 2016 okt vegen tolti a 3 eves kort.

A torveny szerint mivel aug.31 utan szuletett neki kotelezoen csak 2017 szept. kell kezdenie.

2017 szept tol vinnem mivel ugyis itthon vagyok.

Bementem az oviba erdeklodni ahol annyit mondtak h igen ismerik ezt a torvenyt de szerintuk be kell iratnom most tavasszal legfeljebb a megjegyzesbe oda irom mikor szeretne kezdeni es majd kuldik a hatarozatot.

Miert kellene beiratnom ha nem kotelezo, az ovoda ,rakenyszerithet erre kikuldott hatarozattal?Ennyire nem ismerik az uj torvenyt?



2015. nov. 13. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

Nem, nem kötelezhet az ovi. De, én vinném a gyerekem, ha októberben tölti a 3. évét. De, ez az én véleményem.

Nálunk úgy van az oviban, hogy jelezni kell az óvoda felé beíratkozáskor, ha a gyerek szept.1-dec.31. között tölti a 3. évét. Ha van hely, akkor felveszik. Ha nincs, akkor nem, ebben az esetben a következő nevelési évben kezd, mivel amúgy is akkor lesz neki kötelező. Ha nem akarod, ne is írasd be, nincs értelme. Be se kellett volna menni az oviba, ha nem akarod vinni jövőre.

2015. nov. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azert mentem be az oviba h erdeklodjek mikortol KOTELEZO mert mindenki mast mond.
2015. nov. 13. 21:24
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha betölti, akkor viszont kezdenie kell, azaz nov. 1-től mehet vagy egyéni megbeszélés slapján januártól. Az én fiam is október végén töltötte a 3-at és mi október közepe helyett végül szeptember közepén kezdtük. Én nem látom a gyerekemnél, hogy számított volna bármit az, hogy novemberrel vagy januárral kezdte volna el. Nagyon jót tesz neki az ovi, sokat tanul, jobban eszik és szereti a társait, ovónéniket.

Sok ám még ez az egy év, jövő ősszel már időszerűndk láthatod, hogy elmenjen otthonról. Az enyém csak délelőttre jár, 8:30-12:30 ig van bent, tehát pár órát, éppen elvégzek ezt-azt, főzök és jön is, otthon aztán alszik, mint mindig.

2015. nov. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tavasszal van a beiratkozás az óvodákban. Aki az év decemberig betölti a 3 évet, az beíratják. Így az óvodák tudnak létszámot, amire készülniük kell az őszi tanévkezdetnél. A te gyermeked majd akkor megy óvodába, amikor betölti a 3 évet.
2015. nov. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én értem mit akar a kérdező és igaza van. Az a gyermek óvodaköteles, aki aug 31-ig tölti a három évet adott évben. Ez a törvény. Aki szept 1-én született arra elvileg ez már nem vonatkozik. Az én kislányom is október végi 2016-okt 31-én lesz három éves. Mikor a fiamat irattam az oviba rákérdeztem, hogy a kicsit mikor kell és azt mondta az óvodavezető, hogy tavasszal, azaz 2016 tavaszán, pedig akkor Ő még nem lesz óvodaköteles. Azt hittem nem tudja értelmezni a törvényt, de nem vitatkoztam vele. Én csak örültem neki, mert menjen csak a bátyjával együtt, sőt mi több, én ki akarom majd járni, hogy a bátyjával együtt szeptemberben kezdje az ovit és ne november elején.
2015. nov. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ha szerintük mindenképp be kell iratnod, akkor is kérhetsz jegyzői engedélyt, hogy ne kelljen mennie a gyereknek, és meg is fogod kapni. Ezen nem fog múlni.
2015. nov. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értitek a lényeget. Nem kötelező neki 2016 tavasszal beíratni, mivel a 3 évet nem tölti be 2016 aug. 31-ig. Azoknak a gyerekeknek kell elkezdeni az ovit 2016 szeptemberben, akik 2016 aug. 31-ig betöltik a 3. évüket. Akik dec. 31-ig töltik be, azoknak nem kötelező, de amint betöltik a 3. évüket, mehetnek, ha a szülő akarja. Ha a Kérdező nem akarja jövő szeptemberbe vinni, akkor nem kell beírassa, mivel évvesztes a gyereke. Én is azt pártolom, hogy 3 évesnek kell az ovi már. Ha nem is egész napra, de 4 órát lehetne oviban. Viszont, ezt a Kérdező döntse el.

A törvény szerint, nem kötelező a Kérdező gyerekének elkezdenie az ovit jövő októbertől.

2015. nov. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Nem, nem kényszeríthetnek rá a helyedben én sem vinném. Nem ismerem a szabályt, nem hallottam még róla, de nem vinném. Kiélvezném azt az időt amit vele tölthetek.: )
2015. nov. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Még az általad leírtakban sem látom, hogy az óvoda azt állítaná, hogy kötelező, meg hogy ilyesmire akarnának "kényszeríteni". Csak ezt tanácsolták, valószínűleg pusztán jóindulatból, hogy nehogy neked legyen belőle problémád, ha mégsem úgy van, ahogy. De ha te úgyis jobban tudod, akkor nem értem, miért tőlük kérdezted. Hiszen most itt kéred számon, hogy mennyire nem ismerik a törvényt. Ezek szerint te ismered. Akkor miért tőlük vársz tanácsot?
2015. nov. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"KEDVES" utolsó, azért mentem be az oviba mert mindenkitől mást hallok a törvény ellenére is, és gondoltam ott megmondják a tutit,ráadásul olyat is hallottam hogy ovinként eltérő...ez egy Borsod megyei ovi...a KÉNYSZERÍTÉST NEM SZÓ SZERINT KELL értelmezni akkor ha úgy jobban tetszik kötelezhetnek-e rá.

ezért mentem be.

2015. nov. 16. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!