Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovis gyerek testvérének is...

Ovis gyerek testvérének is jár a Mikulás csomag?

Figyelt kérdés
Szülői munkaközösségi tag lettem, életemben először és utoljára. Beszéltünk a régi aktívával, elmondta mit hogy szokott. Erre ma nekem áll egy anyuka, hogy idén hogy oldjuk meg, hogy az ovis gyerek kistestvére is kapjon Mikulás csomagot, hogy ne legyen féltékenység??
2015. nov. 19. 19:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam csanába jár, nálunk 1500 forintot kellett beadni a csomagra. Ha testvérnek is szeretne az ember, akkor még egy ezrest kell fizetni.
2015. nov. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Családi napközibe? Nálunk is valami hasonló lesz akkor a megoldás, aki kettőt fizet kettőt kap. Különbség, hogy 800Ft-ból kell maximumot kihozni Borsod szívében.
2015. nov. 19. 19:37
 3/12 A kérdező kommentje:
Nincs valami infód még a szülői munkaközösségi tagokról? :)
2015. nov. 19. 19:38
 4/12 anonim ***** válasza:

ha az lesz, hogy a szülők kifizetik és abból veszitek, akkor egyértelmű, hogy rendelésre veszitek meg, tehát annyit rendelnek ahányat akarnak.

ha meg csoportpénzekből, önkormányzati pénzből gazdálkodjátok ki, akkor drága anyuka magyarázza el a gyerekének, hogy azokat a csomagokat az ovisoknak hozta a mikulás, majd ha ő is ovi lesz, ő is kap :)

ennyi, nem kell mindenkinek megfelelni, nem is lehet :)

2015. nov. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szóba sem került hogy kapjon az öcsi. Tavaly sem kapott. Majd ha ovis lesz kap ő is :) Viszont a karácsonyra készített képeken rajt lesz ő is, ezt az óvónők ajánlották fel :)
2015. nov. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálunk nem jár.

Az étkezési díjba van belekalkulálva, az összes gyerek egyencsomagot kap. Pont azért döntöttek emellett, mert régebben nagy viták kerekedtek abból, ha a csoportok külön szedtek érte pénzt. Egyik gyerek 1500 Ft-os Milka csomagot vitt haza, a másik 700 Ft-os gagyit, aztán ment a balhé.

A testvér, aki nem jár oviba, annak adjanak a szülei! Az ovi egy gesztust tesz ezzel, nem muszáj nekik külön ilyesmit venni, az meg pláne nem kötelessége, hogy az otthoni tesóknak is ő finanszírozza a csomagot. Ha hét tesó van otthon, mindegyiknek adjon? Jó, hogy a karácsonyi vacsorát nem az ovival akarják megfőzetni!

Én is szmk tag vagyok, de ilyesmi fel sem merül. El is hajtanám azt az anyukát, aki hasonlókkal állna elő. A tesó majd akkor kap csomagot az ovitól, ha oviba fog járni.

2015. nov. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Magánoviba járnak a gyerekek, beleférne a térítési díjba. De be kell valljam, eddig eszembe se jutott (amíg csak a nagy volt ovis), hogy a kicsinek is kellene valamit kapnia. Ott volt az ünnepségen, tetszett neki, megcsodálta a Mikulást, de sose hiányolta, hogy ő nem kapott semmit.
2015. nov. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én még ilyet nem hallottam, hogy a kistestvér is kap Mikulás csomagot. Nálunk az éppen ovis gyereke(i)m adtak a testvér(ek)nek a csokijukból. Ennyi erővel menjen be a kistestvér akkor is mikor különleges program van az oviban, hogy ne maradjon le róla? Vagy ha műsorral készülnek, a kistestvéreket is vonják be egy versre? A féltékenységet oldja meg az anyuka, nem az ovi feladata.
2015. nov. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tőlünk kerdezték,hogy kell-e,mert akkor kap ő is,persze nekünk kell beadni rá a pénzt (nem csoportpénzből megy,az egész oviban egységes csomagot kapnak)! De mi nem kértük,nekem eszembe se jutott volna!
2015. nov. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Miért kéne az ovis csoportpénzből egy nem a csoportba járó gyereknek ajándékot venni?
2015. nov. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!