Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 6 vagy 7 évesen az iskolába?...

6 vagy 7 évesen az iskolába? Melyik jobb?

Figyelt kérdés
Nyári születésű a gyerek...
2015. nov. 26. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez függ a gyerek érettségi szintjétől is, amit ti láthattok, illetve a szakértők, óvónők, akiknek a véleményét mindenképpen érdemes kikérni.


Mi amellett döntöttünk, hogy marad még egy évet a lányom, imádta az ovit, szerettünk volna neki még egy nyugis évet, mielőtt 12 évre beleveti magát a tanulásba, majd a munkába. Nincs elkésve semmivel, nem bántuk meg, jól megy neki a suli (most elsős).

2015. nov. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel értek egyet. Az én gyerekem is marad még egy évet, pont ma mondta az óvó nénink, hogy ő is így látja.

Nincs értelme erőltetni a dolgot, ha még érnie kell. Ezt nem az értelmi képességei miatt mondom, mert elképesztően okos és kreatív gyerek, de még nem iskolaérett. Ennyi.

2015. nov. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
7
2015. nov. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A napokban dilemmaztam en is ezen, vegul ugy dontottem, hogy hagyom meg egy evet az ovodaban. Mi erdelyiek vagyunk, kicsit masabb a rendszer. Decemberbe tolti majd az 5 evet, ez a harmadik eve az oviban. Nalunk nem kezdodik elso osztalytol az iskola, hanem van egy ugynevezett "nulladik" osztaly. Jovore decemberben tolti a 6 evet, megegyszer nagycsoportos lesz. Mikor 7 eves lesz, 0. osztalyba fog jarni, es 8 evesen lesz elsos... Kicsit "nagyobb" lesz, de hagyom elvezni a gyerekkort. Igazabol adtam volna iskolaba, de belattam, hogy nem eleg erett meg.
2015. nov. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 klopusz ***** válasza:
77%
Lányaim június-júliusi születésűek. Eszünkbe sem jutott hatévesen elküldeni őket iskolába. Sőt. Fiam decemberi, ő úgy ment suliba, hogy első év decemberében már a 8. évét töltötte be. (egy évvel azelőtt nem is volt iskolaérett)
2015. nov. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ez a gyerektől függ menyire érett rá, hallgass a óvónőkre kérd ki a véleményét, nézd meg érdekli e az olvasás írás számolás, menyi ideig tud nyugton megülni, tud e minimum 30 percig egyvalamire koncentrálni, mennyire kitartó, ha nem megy valami neki akkor mit csinál - dühöng? próbálkozik? abbahagyja?

náluk még 3 hónap is hozhat hatalmas változást !


megteheted h beíratod 6 évesen és ha nem fejlődik rendesen akkor ezt megvétózod...


a nagylányom februári ö 6,5 évesen ment de már fel volt készülve rá - most 8. de még mindig kitűnő tanuló

anno vacilláltam én is de az óvónő mondta h csak unatkozna az oviba - mondjuk nyáron 1hét alatt megtanult olvasni és írni míg az unokatesókkal volt nyaralni


a fiam novemberi ö majdnem 7 évesen ment de már a nagycsoportot unta mivel 5 évesen megtanult olvasni és írni a nővére segítségével :-( kis híja volt h másodikkal kezdjen nem első osztállyal, az első neki rémálom volt mert szinte semmi újat nem tanult és helyette rosszalkodott


a kicsi még kétesélyes, ö januári ...most középsős szal még bármi lehet, ellenben érdekli az olvasás a számolás és nyaggatja a nővérét h mutogassa a betűket számokat neki ...


az unokatesók közül kettő is aug közepei ők mind a ketten 6 évesen mentek - a nagy most érettségizett nyáron emelt szinten és nem volt gond a tanulmányaival a másik is 8.-os és kitűnő tanuló szintén ...

2015. nov. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs gond vele vinném. Én augusztus legvégén születtem és 6 évesen mentem suliba. Fiam májusi nagyon remélem, hogy mehet majd 6 évesen.
2015. nov. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Gyereke és iskolája válogatja. Nyílt napon kérdezd meg a tanítót, hogy melyiket javasolja általánosságban. Ha járatod a gyereket előkészítőre vagy ovis foglalkozásra, akkor konkrétan őróla is fog tudni nyilatkozni. Kérdezd meg az óvónőt is, neki mi a véleménye. Ha még ez sem elég, vidd el nevelési tanácsadóba iskolaérettségi vizsgálatra.


Alapjában véve én csak a nagyon "kerek", nagyon kiegyensúlyozottan fejlődő gyereket vinném hatévesen iskolába. Aki bármilyen réen, pl fizikailag, szociálisan, ceruzafogásban, bármiben elmarad, azt nem vinném. De ez én vagyok.

2015. nov. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!