Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Augusztusi születésű gyermekne...

Augusztusi születésű gyermeknek "halasztania" jobb egy évet vagy mehet 6 évesen iskolába?

Figyelt kérdés
Fiam 2012 augusztus 24.én született. Most kezdte az ovit és ugye elvileg nem év vesztes, 3 év múlva kezdhetné az iskolát, viszont a mi ovinkban van arra lehetőség hogy a kis csoport után újra kis csoportos legyen, ezáltal egy, már megszokott csoporttal és a barátaival mehessen iskolába. Viszont ezt hogy lehet eldönteni 1 év múlva hogy iskola érett lesz-e vagy sem. Az utolsó évben semmiképp nem akarom az oviban fogni. Kicseszés lenne a gyerekkel szemben. Ti hogy döntenétek ilyen esetben? Kockáztatnátok vagy a biztosat választanátok hogy újra járja a kis csoportot? Ismerek olyan gyereket ahol biztosan várnék plusz egy évet, de ugye nekem kell ismernem a fiamat, és én azt gondolom hogy már most sokkal fejlettebb, okosabb mint némely korabeli. Én nem hagynám ott plusz egy évre, de kicsit aggódom hogy mi van ha rosszul döntök.
2015. aug. 30. 21:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Az én fiam is augusztusi, de ő most megy nagy csoportba. Nagyon vacilálok, itt vegyes csoportok vannak, tehát lényegében mindegy hogy melyik csoportot "ismétli" de amúgy ha hivatalosan nézzük, akkor mennie kell, hacsak nincs vmi gond vele.
2015. aug. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem ne járja kétszer a kiscsoportot. Majd ha eljön az ideje, akkor dönts, hogy menjen-e suliba v. nem.

Nálunk az augusztusi gyerekek szinte mindig maradnak még egy évet, sőt április-augusztus között születettek majdnem mind marad. Fiam csoportjából 5 gyerek ment suliba idén (28 gyerekből), de ők január-februári születésűek voltak. A többi mind maradt.

2015. aug. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem mi értelme ennek a kiscsoport ujra jarasnak. Nagy hülyeségnek is tartom, azért amiért te is írod, hogy honnan tudhatja a szülő előre, hogy fejlődik a gyereke 3 év alatt.

Én nem jaratnam vele kétszer, ha 6 évesen azt mondjak nem mehet suliba, akkor járja ujra a nagycsoportot, mint ahogy mindenhol máshol is így van. Ha a többi szülő is ugyanígy gondolja, akkor nem szakad szét a csoport.

2015. aug. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Lehet hogy elég fejlett lesz majd,de nem ràér? Nem tudom miért jò a szülőnek ha majd fàradt vagy kicsit lemarad a gyerek ebből abból. Én évvesztes vagyok, mindig a legjobbak közé tartoztam,mìg a fiatalabb osztàlytàrsaim kullogtag a tanulmànyi eredmény dor legvégén. Sőt volt egy làny aki napra pontosan velem egyidős volt,őt eröltették a suliba,az lett az eredménye,hogy 3. ban lebukott hozzànk. Volt értelme előbb suliba mennie.

Nyugodtan jàrja kétszer a kiscsopit, utàna jó lesz a pajtikkal készülni a sulira, nem a végén maradni idegen csoportban.

2015. aug. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Uccsó vagyok, arról nem is beszélve,hogy egy év előnye lenne és sokkal k9önnyebb lenne neki is.
2015. aug. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Lányom augusztus 25-én született. Tavaly kértük, hogy maradhasson az oviban még 1 évet. Holnap kezdi az iskolát. Szerintem semmiről sem maradt le. Épp eleget fog még így is tanulni.
2015. aug. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
A gyerek képességét nézzed, és az szerint dönts. Fiam elsős volt, volt osztálytársa, aki aug.-ban töltötte a 6 évet, utána szept.-ben ment suliba, érzelmileg teljesen stabil, minden ment neki, könyvet kapott év végén. A bukott elsősnek nem ment úgy az első osztály, mint a kis törpének (egyébként is kisnövésű). Volt még egy kislány az osztályban, aki szintén aug.-ban volt 6 éves, tudott olvasni, de szerintem az idegrendszere még nem volt elég fejlett, őneki érdemes lett volna várni még egy évet.
2015. aug. 31. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Tanárok szerint ha elég fejlett a gyerek, nem szabad visszatartani. Teljesen fejlettségfüggő, ha érett, menjen, ha nem, akkor maradjon.
2015. aug. 31. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Igen, ilyen szempontból hülyeség, mert nem fogom tudni előre. Viszont abból a szempontból meg nagyon jó ha a kis csoportot járja újra hogy a barátaival mehet iskolába. Amíg kicsi, mindegy melyik csoportba megy. De nekem több év vesztes ismerősöm van, ők nagyon rossz emlékként kezelik hogy ott kellett maradniuk az oviba, a barátai elmentek és egy tök idegen közösségbe kerültek. Én csak emiatt tartok. De köszönöm a válaszokat! :)
2015. aug. 31. 11:52
 10/20 anonim válasza:
Én áprilisi vagyok. A csoportomban rajtam kívül mindenki év volt, így én is maradtam velük még egy évet. A fejlettségem megvolt, de anyukámmal együtt úgy döntöttünk, hogy még maradok. (a nagycsoportot jártam kétszer, de mivel a többiek évvesztesek voltak így nem változott meg a közösségem) Örülök, hogy így tettünk, mert most megyek 8.-ba, az iskola legjobb tanulója vagyok és nagyon jó, hogy még van egy évem a vidéki tanulásig és egyben a kollégiumig.
2015. aug. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!