Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Gyermeked ovis csoportjában...

Gyermeked ovis csoportjában van "rossz" gyerek, akivel sokkal több a gond mint a többivel? Milyen hatással van ez a többiekre? Nem húzza vissza vajon az egész csoportot?

Figyelt kérdés

Lányom elmondása szerint van egy fiú a csoportjában aki sokszor "rosszalkodik", mindig kiabál, dobálja a játékokat, nem fogad szót az óvónőknek, ezért mikuláskor is pl. kapott virgácsot is a csomag mellé.

Nálatok is van ilyen és ha igen arra hogy reagálnak a csoporttársak?


2015. dec. 16. 14:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

van. a gyerekem csoportjában is és a munkahelyemen, az én csoportomban is. nem értem, miben húzná vissza a csoportot egy rosszalkodó kisgyerek? milyen hatással lenne a többiekre? semmilyen, egy jól nevelt, jó természetű gyerek max nevet egyet... ha meg rossz a természete és ő is rosszalkodós, akkor nem a másik húzza vissza, hanem ő is rossz.

egyébként meg kell ilyen is olyan is... enyém 4. éve ovis, soha nem volt büntetésben, azért ez sem jó, én örülnék mondjuk 1-1 csínytevésnek :D

2015. dec. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nekem kislányom van, 4 éves, az ovónők azt írták a mikulástól kapott levelére, hogy ő a jók között van a csoportban és ő nem nagyon van hozzászokva mondjuk ha valaki kiabál, és őt ugye mindig arra neveljük hogy fogadjon szót, nagy gond nincs is vele.

Csak olyanra gondoltam hogy mondjuk egy "rosszabb" gyerek miatt nem ijednek-e meg mondjuk a többiek akik visszahúzódóbbak vagy nem viselkednek a hatására a többiek is kevésbé szófogadóan?

2015. dec. 16. 14:47
 3/20 anonim ***** válasza:

A "rossz gyerekek" az oviban folyton rosszalkodnak és gyanús, hogy a suliban sem lesznek meg csínyek nélkül.

Belőlük sosem lesz olyan gyerek, aki csöndben ül a sarokban és áldott mosollyal játszik.

Férjem is vásott kölyök volt, végig a suliban is, most a fiam is ugyanez, dettó. Hiába nevelem, szólok neki, mégis kerül büntetésbe az oviba, mert néha rosszalkodik. Ez van.

A lányom általában az oviban jól viselkedik, szerintem sosem volt büntetésben, itthon viszont kapható a rosszaságra, ha a bátyja adja neki a tippeket...

2015. dec. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az oviban sem baj, ha van a csoportban elevenebb gyerek is, a jókislányoknak is meg kell tanulni, hogy a világ nem csak tündéri gyerekekkel van tele. A suliban nem fog a tanítónéni folyton mellette állni, nehogy valaki meghúzza a haját ;)
2015. dec. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
64%
Igen, van egy ilyen, az én gyerekem szerencsére nem tartozik a sleppjébe. Az óvónőket, mármint az óvónők közül a "kevésbé alkalmasakat" viszont abszolút visszahúzza egy ilyen gyerek, mivel ez egy jó hivatkozás arra, hogy idegbeteg módra viselkedhessenek. Sajnálom, ez a tapasztalat. Aki viszont alkalmas óvónőnek, az soha egytlen szóval nem hivatkozik a nehezen kezelhető gyerekekre és nem használja őket kifogásként semmire. Mert nincs rá szüksége.
2015. dec. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
Ezt az óvónők döntik el, hogy ki van a "jók között" és ki van a "rosszak között"? Hogy ki kap virgácsot és ki nem? Mert amúgy te ismersz olyan gyereket vagy felnőttet, aki sose rossz? Vagy akár egy napot is leélt úgy, hogy nem volt rossz? Mert én nem. És ez a beskatulyázás irgalmatlanul durva, komoly aggályokat vet fel és az adott gyerek anyja helyében tuti kiállnék ez ellen a viselkedés ellen.
2015. dec. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
41%
Nekem emiatt a gyerek miatt utál a lányom oviba járni. Speckó ovi kéne a kisfiúnak, agresszív, maga az ördög, ketyós a javából de csókos, maradhat ezért. Viszont mrgkeseríti a csoport, óvonők életét.
2015. dec. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Na valami ilyesmire gondoltam amit az utolsó írt, hogy van-e olyan gyerek aki még esetleg zavarja is a többieket. AZ rossz lenne ha mondjuk a lányom egy másik gyerek viselkedése miatt érezné magát rosszul az oviban.


EGyébként igen, az óvónők döntik el hogy ki kap virgácsot, mért ki más döntené el? Mondom ezzel a kisfiúval tényleg sok a probléma, a lányom elmondása alapján is.

2015. dec. 16. 17:45
 9/20 anonim ***** válasza:
Van ,1 biztos .
2015. dec. 17. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a címkézéssel pont, hogy a rossz viselkedést erősítik. Szuper pedagógusok lehetnek, komolyan... Teljesen természetes, hogy vannak ilyen meg olyan gyerekek is, ezt viszont a nyugisabb természetű gyerekeknek is meg kell tanulni elviselni, nem azért, mert a helytelen viselkedés lenne a kívánatos, hanem azért, mert az életben még millió zavaró tényező lesz. Nálunk a suliban van az, hogy a fiam előtt ül egy kislány, aki állandóan hátrafordul nézelődni, csacsog, fészkelődik, vihorászik, az én fiam meg majd belegebed, annyira idegesíti. Pedig meg kell tanulnia kiszűrni az ilyesmit, mert ilyen egyszerűen mindenhol van. És erre a gyerekre legalább rászól a tanítónéni, és akkor egy darabig nyugton van, de nekem pl. a munkahelyemen van egy ugyanilyen típusú felnőtt, akire viszont az égvilágon senki nem szól rá, de már szerencsére megtanultam nem odafigyelni rá, és tök jól tudok úgy is dolgozni, hogy közben duruzsol a fülembe.

Az ilyen zavaró tényezőket bizony a gyerekeknek is meg kell tanulni a helyükön kezelni, mert nem lehet minden bosszantó gyereket kipateroltatni az oviból/suliból.

2015. dec. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!