Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért nincsenek elterjedve a...

Miért nincsenek elterjedve a családi napközik? Nincs rá igény, nem tudják megfizetni, vagy mi?

Figyelt kérdés

Itt is csak szakképzett emberek dolgozhatnak, és van állami (önkormányzati) felügyelet.

Csak sokkal jobbak a körülmények, nyilván emiatt többe is kerül.

Vajon nem tudják megfizetni az emberek?

Mikor a gyerek nem fér be az állami bölcsibe, vagy egyszerűen nem olyan a körzeti, ahova az ember szívesen vinné a gyerekét.


2015. dec. 17. 19:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mi ilyenbe írattuk a fiunkat, havi 60 ezer forint. Szerintem ez még a minimálbér kétszeresével (ami az átlagfizetés) is drága. Kevés a fizetőképes kereslet. De amúgy vannak csanák bőven, és nem is üresek.
2015. dec. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Mi vidéken lakunk, ahol semmi nincs. Ez egy kisvároshoz tartozó falu. Itt falun se iskola, se orvos, se templom - csak hogy érzékeltessem: kisbolt van meg kocsma.

A kisváros, amihez tartozunk, kb. 20 ezer fős, 1 bölcsi, egy ovi, egy általános suli. Ennyi.

A nagyváros 20 km-re van, ahol már minden van.

De olyan sok kisgyerekes család van, még itt a kis faluban is, hogy szerintem az a kis csoport összejönne.

Én úgy érzem, már 10-15 gyerek miatt is megérné átalakítani egy családi házat napközivé, 1 vagy 2 kis csoporttal.

De lehet rosszul gondolom.

2015. dec. 17. 19:57
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

akkor hajrá, csináld... én pesti vagyok, kis túlzással minden 2. sarkon van csana. én gondozónő vagyok, mikor munkahelyet váltottam akkor ezeket is néztem és erősen túlképzett voltam. egy 3 napos "csanavezető" tanfolyamot kell hozzá elvégezni, hogy dolgozhass vagy létrehozhass csanát. 30.000.- egyébként, szóval nem egy nagy tétel, ha nálatok van rá kereslet akkor megéri. kell alkalmazott, szintén ezzel a képzettséggel (vagy gondozónő, óvodai dajka, pedasszisztens... de ezek évek)

egy csoportba 6 gyerek járhat és 2 felnőtt kell, majd minden további csoporthoz plusz egy szakképzett felnőtt.

tehát mondjuk amit írtál, hogy 2 csoport 15 fővel, az már nem fér bele, 12 a két csoport... :)

2015. dec. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok, még annyit hozzátennék, hogy pont most enyhülnek amúgy a szabályok, 2016-ban még csak nagy átalakítás sem kell egy családi házban, indexen már megjelent pár feltétel, ha utánanézel szerintem kedvet kapsz, nagyon egyszerű lesz otthon minibölcsit csinálni
2015. dec. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

lehet félreérthető volt, én nem csinálni akarom, hanem keresem. :)

csodálkoztam, hogy miért nincs, mikor szerintem még kis faluban is van annyi gyerek, meg annyi tehetős szülő, hogy ki lenne használva.

hiába falu, épp azért költöznek ide az emberek, mert a város nincs nagyon messze - kocsival 15-20 perc, nagy telkek vannak, csend van, friss levegő.

szóval szerintem az, hogy falun élnek sokan, nem jelenti azt, hogy ne lennének tehetősek. munkaerő meg biztosan akadna.

2015. dec. 17. 20:40
 6/19 anonim ***** válasza:

sokszor nézik a lélekszámhoz.

ahogy látod csak bolt és kocsma van, mert alacsony a lélekszám.

valszeg ez az első feltétele, hogy hol nyit az ember bármit.


amúgy csak kérdezem, hogy akinek nincs szociális végzettsége, annak is 3 napos tanfolyammal lehet csanát nyitnia...?

2015. dec. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

gondozónő vagyok. utolsó, úgy tudom, bár nem jártam utána. annyi történt, hogy jelentkeztem egy csana hálózathoz, gondoltam ugyanazt csinálnám mint egyébként is, jó nekem az is... felvették velem a kapcsolatot és kitalálták, hogy végezzem el ezt a 3 napos tanfolyamot, mert nekik van egy olyan házuk ami most nem működik és akkor én csinálhatnám... de ugye csanához nem gondozónői kell, hanem csana vezetői ami 3 napos, szóval menjek és de jó lesz, mert egyébként túlképzett vagyok :)

közben felvettek egy magán bölcsődébe, úgyhogy azzal nem is foglalkoztam tovább, de nekem úgy jött le, hogy ott mindenkinek csak ez a papírja volt, más nem :)


kérdező, akkor félreértettelek, de kérdezgess körbe, januártól tényleg nagyon kevés papír és feltétel kell, egy gyesen lévő anyuka hátha szívesen bevállalja és akkor te is jól jársz :) egyébként pont emiatt találta ki ezt Orbán, ami nem is hülyeség, külföldön működik évtizedek óta :)

2015. dec. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Pesten valóban renfeteg csana van, de jó kevés, pont az miatt amit az előző válaszadó írt. Ahova mi járunk, pedagógusok csinálják, óvodapedagógus az egyik, a másik szociálpedagógus-fejlesztő pedagógus. Az ár viszont tényleg húzós, még átlag feletti jövedelemhez mérten is :/
2015. dec. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Te melyik országban élsz, hogy megkérded? Persze, hogy nem tudja az átlagos és az alatti fizetésű megfizetni. Meg sem érné ezért előbb visszamenni dolgozni. Keres 90-100-at, vagy annyit sem, aztán 60 elmegy csanára.
2015. dec. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
A falusiak meg azért nem hordanák oda, mert minek, vagy van nagymama, aki vigyáz rá, vagy viszik a legközelebbi kisváros bölcsijébe teljesen ingyen. Vidéken nincs ám tele az összes ovi és a bölcsi, az nem Budapest.
2015. dec. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!