Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerint szoptatott...

Igény szerint szoptatott babátok mikor kezdett el ritkábban enni, mint 3 óránként?

Figyelt kérdés

Lassan 3 hónapos a kislányom, kizárólag anyatejes, igény szerint szoptatom. Elég hamar beállt arra, hogy 3 óránként eszik, de ez azóta is igy van. Az éjszakát nagyon szépen átalussza, este 7-8-tól reggel 6-ig meg se nyikkan, de nappal tartja a 3 órákat. Egyszerre nem tud sokat enni, átlagosan 100 grammot szopik alkalmanként, többet nagyon ritkán.

Nem aggódom, mert nagyon szépen hízik, kb. 1 kilót havonta, csak első baba, és nem tudom, hogy ez így normális? Más anyatejes babák is ilyen gyakran esznek még? És aki méri vagy mérte néha: mennyit evett ennyi idősen a baba egyszerre?


2015. szept. 27. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem tök jól csináltok mindent.

Az én kisebbikem 6 hónapos, de 3,5 óránál ritkábban még nem evett, sőt, ő még éjjel is kel szopizni.


Hozzátáplálást elkezdtük, ügyesen eszik, de a napi 6 étkezés így is megvan (az éjszakával együtt).


Nagyobbik fiam óvodás, de még ott is 3 óránként esznek.

2015. szept. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyen ügyes kisbaba,aki éjjel alszik,napközben tartja a 3 órát nagyon ritka. Adj hálát a jó Atyának! Az én kislányom 6 hónapos, az első héten hasonló volt a helyzet ,mint nálatok,azóta van úgy,hogy szinte óránként kel éjszaka.Igaz 4 hósan 2 foga volt. Én is mértem mennyit eszik egy szopizáskor, ami változó volt. 120- at, 9 0-et. A védőnő szerint ,amíg nem került sor nála súlymérésre ez kevés. De a baba szépen hízott az első 3 hónapban 1,20 kg.- ot átlagban. Lám mégis elég volt a tej. Azzal szerintem ne foglalkozz mennyit kellene ennie, ha ilyen szépen fejlődik és alszik.
2015. szept. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a lanyom is kb 2-3 hosan allt ra a 3 orara. kb 100 milit szopizott egyszerre....de ez fugg a tejed zsirossagatol vannak babak akik ebben a korban csak 60-70 milit eszbek es gyonyoruen hiznak vele. a lenyeg a havi min. kb 400 gr gyarapodas
2015. szept. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezek szerint akkor ez így normális. Igazából csak azért bizonytalanodtam el, mert egy rokon mondta, hogy ilyenkor már 4 óránként kéne ennie. Mondjuk én ilyeneket nem tartok be, eszik, mikor éhes, csak elgondolkodtam, hohy vajon mikor ritkuk ez. De akkor még nem kell, köszönöm :)
2015. szept. 28. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!