Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Váltanátok ovit főleg azért,...

Váltanátok ovit főleg azért, mert túl sokat beteg a gyerek?

Figyelt kérdés

1 éve, tavaly januárban kezdte lányom az ovit, de alig megy, szó szerint 1 hét ovi, 2 hét otthon. Váltanátok ovit azért hátha a másik oviban jobb lesz a helyzet, mondjuk lehetséges ott jobban fertőtlenítik a dolgokat vagy ilyesmi, meg ott kisebb valamivel a csoport létszám, + a másik elvileg jobb ovi (a mostani oviban az egyik óvónénit annyira nem szereti a lányom, viszont vannak már barátai, akiket persze alig lát mert alig van oviban)

Kicsit messzebb lenne a másik ovi de itt helyben az is, szintén állami ovi.


2016. jan. 14. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak a betegség miatt biztosan nem. Mind a két gyerekem ovis, a nagyobbik nagycsoportos (visszafogták),a kicsi középsős, eddig az ovi a téli szünetben mindig tele betegséggel telt. De idén még csak egyszer hiányoztak.
2016. jan. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak a betegség miatt nem. Adott közösség adott kórokozó flóráját szokja meg, egy új közösségben előről indul az egész.

Ráadásul közösségbe kerüléskor elég gyakori, hogy az első fél-egy év a betegeskedésről szól.

2016. jan. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább keress vmi jó immunerősítőt. Én ezért nem venném ki pedig a fiam is betegedkedett sokat az elején. Jobb lesz nemsokára. Fejlődik az immunrendszere nehezebben tudja majd leteríteni a betegség. Sajna ez erről szól.
2016. jan. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2016. jan. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Máshol se lesz kevesebbet beteg ez tuti.
2016. jan. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az immunerősítők mind blabla.

De emiatt én sem váltanék ovit.

2016. jan. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

nem azért betegednek le a gyerekek mikor elkezdenek oviba járni mert nem fertőtlenítenek, hanem mert nem találkozott még addig bacikkal-vírusokkal zárt helyen (ilyen mértékben), és azért ennyit beteg, mert egy közösségben ennyiféle betegség van. ezen szépen sorba mentek, vannak persze szerencsésebbek is.

viszont ha váltotok akkor lehet elölről kezdődik, mert ott lehet más bacik vannak. ördögi kör :)

de ha nem szimpi az ovi akkor válts, betegség miatt szerintem nem éri meg.

én legalábbis gyerekekkel dolgozom és egy munkahelyváltás elég vacak, általában ki is dőlök 2-3 hét után :S

2016. jan. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az imunrendszernek meg kel erősödni ez csak úgy megy ha elkapja a bacikat és megtanul a szervezet elenük küzdeni
2016. jan. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak ezért biztos nem.Másik oviba kezdheted előröl az egészet....új közösség,új "klíma".Az meg egyáltalán nem jó,ha mindig minden fertőtlenítve van....

Nekem a 3 gyerekem közül a középső volt a legbetegesebb.Hiába tömtem vitaminokkal,immunerősítőkkel,semmit nem ért.Most elsős,mintha kinőtte volna,eddig még 1x sem hiányzott a suliból.A legkisebb 10 hónapot járt bölcsibe,1x hiányzott 3 napot!Szeptember óta ovis,ma van itthon először,mert tegnap délután belázasodott.Úgy tűnik ma már semmi baja,de még holnap itthon tartom,biztos,ami biztos.

2016. jan. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Persze tudom, hogy igazatok van, és csak emiatt nem kéne ovit váltani, csak már a férjemmel "kínunkban" nem tudjuk mit kéne csinálni, mert elég kiakasztó hogy ilyen sokat betegek a gyerekek.

Mi van ha egy másik ovi baciflóráját jobban viselné, vagy ha máshol jobban figyelnek arra hogy betegen ne menjenek oviba a gyerekek? Nálunk csak annyit mondanak az óvónők, hogy ha lázas ne vigyük, de ha csak náthás/köhög akkor menjen.., így meg elég könnyen lefertőzik egymást szerintem, meg ha kisebb a csoportlétszám akkor kevesebb a beteg gyerek is nem?

Valószínű persze nem fogunk ovit váltani, ezek csak elméleti kérdések.

2016. jan. 18. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!