Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok az oviban mit mondanak...

Nálatok az oviban mit mondanak az óvónők, mennyire "betegen" lehet még vinni a gyereket? Nátha, köhögés belefér?

Figyelt kérdés
NÁlunk csak annyit szoktak mondani, hogy ha lázas ne vigyük, de sztem ha már valaki náthás és köhög akkor is simán lefertőzheti a többieket, nem?

2016. jan. 18. 16:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg van fazva kicsit, de nincs sűrű váladékozás, akkor mehet, száraz kohogessel szinten
2016. jan. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Sárga és zöld orrváladékjal, hőemelkedéssel/lázzal, ha étvágytalan akkor nem viszem.


Dolgozom, így arra, hogy köhög kettőt és színtelen orrgolyása van, nem tudok itthon ücsörögni vele. Egyébként a doktornőgöz levittem, amikor kezdte az ovit és köhögött és folyt az orra, hőemelkedése vagy láza nem volt. Azt mondta, hogy emiatt ne tartsam itthon, mert akkor szeptembertől -márciusig itthon tarthatnám!

2016. jan. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ha kicsit folyik az orra(átlátszó vagy fehér a váladék),szárazan köhög egyet-egyet,akkor mehet.Hurutos köhögéssel,zöldes-sárgás "vastag" takonnyal be sem veszik,és szerintem ez így van rendjén!Bár nekem eszembe se jut ilyen állapotban bevinni,pedig 3 gyerek van,és melózok....
2016. jan. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nekem ha náthás lesz a lányom akkor általában 3 nap elteltével ez átvált zöldes színűbe, és el sem múlik neki, vagy összeszed még valami vírust amitől láza is lesz és hiába tartom itthon 2 hétig, még akkor is náthás. Ennyivel itthon lehetne novembertől márciusig végig :-(
2016. jan. 18. 17:42
 5/19 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Mennyi idős a gyereked? Kislányom 5,5 éves, nagycsoportos. Kiscsoportban elég beteges volt, középsőbe már javult, most pedig augusztus vége óta jár oviba és nem volt még beteg. Broncho vaxomot adok neki és nagyon bevált! Kérdezz rá az orvosnál mert receptköteles.

2016. jan. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
Alapítványi oviba jár, és itt elég szigorúak a szabályok. Már az elején aláírattatták velünk, hogy semmiféle betegséggel nem veszik be, még orrfolyással sem. Ez így meredeken hangzik, tudom, de mivel nem engednek be beteg gyereket, nem is nagyon hoz haza semmit, alig hiányzott az elmúlt másfél évben.
2016. jan. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

4 éves, 1 éve januárban kezdte az ovit.

Én ezt nem tartom hulyesegnek amit az utolsó írt amúgy, hogy ne lehessen betegen bevinni a gyereket. Lehet h az én lányom meg azért ennyiszer beteg mert mindenki beviszi betegen a gyereket mert még nincs láza...

2016. jan. 18. 18:56
 8/19 anonim ***** válasza:
76%
A gyerekkor felső légúti betegségeken előbb utóbb át kell esniuk. Ha bölcsis volt, akkor az ovis időszak már kevésbé lesz beteges. Az, hogyha alapítványi ovi kitilt minden apró nyavajat is oda fog vezetni, hogy a gyerek kisiskolaskent lesz majd folyamatosan beteg. Minél később esik át ezen a fazison, annál súlyosabb lesz a lefolyása. Most még örülsz, hogy de jó, nem beteg, nem hiányzik az ovibol - de majd rajossz, hogy mekkora szívás, amikor a kisiskolás beteg....
2016. jan. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%

Egyetértek a 8-as válaszolóval! Lehet, hogy az alapítványi oviba nincs betegség, iskolában lesz, mivel meg kéne, hogy erősödjön a gyerekek immunrendszere, de így nem fog. Az, hogy taknyosan sem vihetnek be gyereket az egy kicsit erős azért.


Amikor a kislányom elkezdte az ovit, együtt voltam vele beteg, mindent elkaptam tőle, pedig előtte egyáltalán nem voltam beteges. Szerintetek milyen lesz annak a gyereknek az immunrendszere pont a suli kezdésre, aki nem találkozik 3 évig szinte semmilyen vírussal?

2016. jan. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%

Ha még nincs tünete a gyereknek, lehet hogy már 2 napja megfertőződött, ennyi a lappangás.

Én úgy gondolom, hogy ha 2 napig otthon tudjuk tartani, a MÉG NEM zöld taknyos, lázas gyereket, pihentetve, sok folyadékkal, C vitaminnal, kevésbé lesz jobban beteg és nem gyengül le, mehet oviba, kevésbé fertőz.

Ha meg visszük és megvárjuk míg taknyos, lázas lesz, ugyanott vagyunk, úgy is otthon kell lenni. Csak később.

2016. jan. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!