Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok is az oviban minden...

Nálatok is az oviban minden második gyerek köhög?

Figyelt kérdés
Az óvónő mondta, hogy ha köhög a lányom és nincs más nagy baja, akkor vihetem oviba ha akarom, a fél csoport köhög úgyis... MOst tényleg ez a normális, hogy mindenki beviszi így is a gyerekét, akár hurutosan köhög vagy szárazan??

2016. jan. 25. 14:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én lányomat mindig hazaküldik ha köhög...De valakitől csak elkapja...Hát most úgy néz ki,ki kell venni a manduláját,mert 3 hónapja,mióta ovit kezdett,mindig beteg.

De akkor se tudják kimagyarázni,sokan beviszik,hiszen nem lehet állandóan otthon lenni velük.Ha sokat köhög,hazaküldik,ha keveset,akkor nem.

2016. jan. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A lányaim éppen most voltak itthon emiatt 1,5 hetet. A doktornő szerint hamarosan visszaesnek, ugyanis az egész ovi beteg.
2016. jan. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%
Nemtom szerintem bizonyos szinten az egészséges ember is köhint néha, akkor napi hány köhögés az, ami még normális? Te ha csak köhögsz de más bajod nincs, otthon maradsz a munkahelyedről? Ha csak időnként köhög valaki, nem lázas vagy ilyesmi, szerintem mehet közösségbe.
2016. jan. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Itt nem a napi néhány köhintésről van szó.

Hanem csúnyán köhög valaki, hallod hogy valószínűleg van valami a torkán, és nem azért mert félrenyelt, mondjuk 10 percenként.

Amíg ott vagyok reggel 3 percet míg levetkőztetem a lányom, a mellettünk öltöző másik gyereket pl. folyamatosan hallom köhögni.

2016. jan. 25. 14:47
 5/15 anonim ***** válasza:
27%
Ha jó a közérzetem, csak köhögök, én is elmegyek dolgozni. Ez egy örök téma, főleg itt a gyk-n, de valamilyen szinten elkerülhetetlen és szükséges is, hogy kórokozókkal találkozzanak a gyerekek, és igen, időnként betegségeken essenek át. Sajnálatos, ha valakinek emiatt ki kell venni a manduláját, de nem valószínű, hogy egész életében emiatt bura alatt kellett volna élnie (vagy a többieknek). Iskolában már nagy gond a pótlás, a hiányzás, úgyhogy ott még sokkal inkább be fogják küldeni a szülők a gyereket, amint használható állapotban van. Lehet ezt nem szeretni, de attól még ez van.
2016. jan. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
Az én lányom még csak bölcsis,de ebben az aspektusban azt hiszem egyre megy. Kb. 1,5 hónapja volt beteg és utána sokáig,egészen a múlt hétig köhögött még,nem volt már más baja,az orra sem folyt,de valahogy ettől a köhögéstől nem bírt szabadulni,napi párszor köhögött csak,de akkor csúnyán,olyan volt,mintha lenne letapadva némi válladék,viszont az orvos (akihez hetente visszavittem) tisztának hallotta a tüdejét,pedig alaposan megvizsgálta és előtte is köhögött a lányom. Más szülőktől is ezt a tapasztalatot hallom vissza és a bölcsiben is alig vannak és a gondozónő elmondása szerint is mindenkinek ez a baja. Valami makacs vírus lehet és az a baj,hogy tényleg nehéz azt a pontot eltalálni,mikor fertőz,mikor nem,de 2 hónapot senki nem fogja otthon marasztalni a gyereket,hacsak nincs komoly baja. Én mondjuk még "csak köhögés" mellett sem vittem rögtön bölcsibe és mikor vittem is kikértem a gondozónő véleményét.
2016. jan. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos igen, és sajnos behozzák a gyerekeket, azzal az indokkal, hogy "de hát csak köhög semmi baja". Sajnos nem mondhatom azt, hogy ne hozza be, hisz vannak szabályzatok erre, hogy mikor van az az állapot amikor már nem vehetjük be a csoportba. Egy óvónő.
2016. jan. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is már a múlt héten hurutosan köhögtek. Az én fiam is elkapta már pénteken. Ma voltunk dokinál és rengetegen voltak ugyanilyen köhögéssel.

A fiamnak még a szemei is könnyesek voltak, úgyhogy tényleg nem volt jól. Erre megkaptam, hogy nincs olyan nagy baj. Hát na mindegy én dokihoz viszem, nehogy többel kössük be.

Szedjük a c-vitamint, de minket is utolért sajnos. :(

2016. jan. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

3-asés 5-ös! Légyszi, ne együk 1 kalap alá a nagyokat és a kicsiket!

A nagyok jobban bírják, a kicsik még nem bírják úgy. Náluk gyakran más szövődmények is jelentkeznek, ha nincsenek rendesen kikúrálva.

2016. jan. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
7-es, óvónő válaszolótól kérdezném: és a szabályzat szerint mi az az állapot, amikor már nem vehetitek be a gyereket?
2016. jan. 25. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!