Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen második nevet adnál...

Milyen második nevet adnál kislányosnak az Ildikó név mellé? Szerinted milyen név illene jól hozzá?

Figyelt kérdés

A születendő kislányunk egyik neve Ildikó lesz, ez már szinte biztos. Így hívták Édesanyámat is, aki sajnos 2 éve meghalt... :( Nagyon szerette volna megérni az unokája születését, és mivel erre sajnos már nem volt alkalma, ezzel a gesztussal szeretnénk valahogy kifejezni, hogy milyen sokat gondolunk Rá, és hogy az unokája mindenképpen ismerni fogja Ildi mamát.


De emellé szeretnénk még egy nevet adni, ami szépen cseng és ami jól illik az Ildikó mellé, hogy azért legyen a lányunknak egy "saját" neve is. :)


Tudnátok adni nekünk pár tippet? :)


Előre is nagyon szépen köszönjük a segítséget! :)



2015. dec. 4. 14:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
2. keresztnévnek szánjátok gondolom,mert ha nem,akkor az nem a "saját" keresztneve.Nekem nagyon tetszik az Adél,Abigél,Patrícia,Noa,Lora stb.Az én pici lányomat Tamarának hívják.
2015. dec. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Én másodiknak adnám az Ildikót,ha tetszene.Nem azért,mert így hívták a halott mamát.Bocsi,ez magánvélemény.Elsőnek pedig valami rövidebbet,de mivel az Ildikó régies név,így szerintem az elsőnek is annak kellene lennie,mert úgy cseng össze.Pl.Anna Ildikó.
2015. dec. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen, második névnek gondoltuk az Ildikót és első névnek valami mást, az Ildikó elé. Bocsi, ha nem volt egyértelmű a kérdés. :)

Egyébként tetszik is nekünk az Ildikó név, de elsősorban Anyu iránti tiszteletből adjuk, meg a fiúnk is viseli az apja nevét, nálunk hagyomány a családban, hogy a gyerek továbbviszi a szülő nevét, csak arra gondoltunk, hogy a lányunk így ne az én nevemet, hanem a nagymama nevét kapja meg (engem nem Ildikónak hívnak, bár hagyomány, de mivel van egy nővérem is, így Anyu nevét a nővérem kapta)

2015. dec. 4. 15:07
 4/13 anonim ***** válasza:
28%
valami klasszikus hangzású nevet... Éva, Katalin, Júlia, Ibolya, Anna, Sára, Klára.
2015. dec. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Luca,Hanna,Nóra,Mira,Kíra,Lili,Lilla.
2015. dec. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az Éva, a Júlia és az Anna is nagyon tetszik, igazatok van, hogy valami hagyományos nevet kellene keresnünk az Ildikó mellé, ezek tényleg jól illenek hozzá. :)
2015. dec. 4. 15:20
 7/13 anonim ***** válasza:
Anett, Anna, Lujza, Csenge, Nóra, Abigél, Petra, Dália, Beáta, Beatrix, Stella, Zsófia, Kinga, Pálma, Gerda, Jázmin, Fanni, Evelin, Kitti, Dalma, Márta, Hanga, Bella, Frida, Judit, Berta, Mirjam, Mirella, Laura, Alina, Réka, Eszter, Panna, Lina, Elza, Mása, Fruzsina, Mária, Tünde, Nárcisz, Andrea, Lia, Amália, Nikolett, Kincső, Dóra, Rebeka, Ráhel, Tímea, Alida, Ada, Etelka, Gertrudisz, Barbara, Rella, Stefánia, Adrien
2015. dec. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a Kata illik elé nagyon.
2015. dec. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Igen, második névnek gondoltuk az Ildikót és első névnek valami mást, az Ildikó elé."

7.vagyok, ezt jókor mondod. Én meg csak olyanokban gondolkoztam, hogy az Ildikó menjen előre.

De nem baj, lehet, hogy még visszanézek ehhez a kérdéshez.

2015. dec. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*Már meg volt nyitva a kérdés, és jó sokat töprengtem rajta; először megnyitok több kérdést, és utána válaszolgatom őket sorba, ha tudom.
2015. dec. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!