Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kislányom most lesz 2 éves,...

Kislányom most lesz 2 éves, mikor érdemes beiratkozni oviba? És a másik kérdésem: 3. életéve betöltése után rögtön másnaptól oviba kell járnia vagy ráérünk megvárni a tanévkezdést?

Figyelt kérdés
Érdemes már most megkeresni azt az intézményt ahova járatni szeretnénk a gyerekünket, vagy szerintetek ráérünk ezzel még?

2016. márc. 17. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez tőletek függ.

Az én lányom januári, és tudtam, hogy amikor lejár a GYES, akkor vissza kell mennem dolgozni, év közben is.

Ezért 2 évesen beírattam oviba, és akkor kezdte, amikor betöltötte a 3. életévét.

Most már viszont van ún. minicsoport is az oviban, tehát mehetett volna szeptembertől, 2,5 évesen is.

Ha nem kellett volna visszamennem dolgozni, akkor ráért volna 3,5 évesen oviba menni.

2016. márc. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :-)
2016. márc. 17. 12:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Fiam is januári. Akkor felhívtam az óvódát, mondták, hogy mehet előbb, ha akarjuk, de ráér szeptemberben.

Ez tőletek függ.

Szerintem nézegesd az ovikat, milyen helyen vannak, mivel foglalkoznak (vannak népszokásokra beállított ovik, játszva nevelők, vegyes vagy sima csoportosak stb), vélemények stb stb.

Azt hiszem áprilisban v. májusban van a hivatalos beíratás.

2016. márc. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Attól függ hol laktok...ha egy kis faluban akkor biztos lesz hely az oviban, de ha a fővárosban akkor érdemes minél hamarabb beíratni a gyereket, hogy legyen helye a kiválasztott oviban! Főleg, ha vissza szeretnél menni dolgozni a gyes lejárta után!


Nálunk is van minicsoport, 2,5 évtől+szobatisztának kell lennie, de szerintem leginkább olyan településeken van ahol nincs bölcsi!

2016. márc. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!