Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akiknek nehezen szokta meg a...

Akiknek nehezen szokta meg a gyerekük az ovit, mennyi időbe telt még nem sírt mikor otthagytátok?

Figyelt kérdés

Kislányom szeptember óta ovis, 3 éves múlt. Eleinte nem sírt az oviban, majd kb. másfél hónap múlva minden reggel sírással indult az oviban. Mostanában sokat volt beteg, nagyon keveset volt oviban, és azóta azt mondja utál óvodába járni. Minden reggel hisztivel indul hogy nem szeretne menni, minden nap azt kérdezi mikor lesz hétvége már. Minden reggel úgy hagyom ott hogy úgy szedik le rólam. Van hogy napközben is sír. Egyébként ha valaki megkérdezi hogy szeret e az oviban azt válaszolja hogy igen csak rossz neki hogy tőlem távol van.

Olyan rossz érzés nekem, mert rajta kívül senki nem sír az oviban, és volt már olyan szülő aki megjegyezte hogy ennyire nem bírja megszokni az ovit!? Meddig tart ez az időszak? Mit tehetnék?


2016. márc. 17. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes otthon eljátszani plüssökél az óvodába menést, elbúcsúzást, óvodai játékot, óvónéniket, reggelizést, udvarra menést, ebédet és azt, hogy közben anya mit csinál :) Érdemes témába vágó meséket is keresni.

Az is jó, hogyha a szülő dicséri az óvónéniket a gyereknek, hátha :)

2016. márc. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ebben a pillanatban akartam hasonló kérdést írni. 3.5 évesem szeptemberben kezdte az ovit, bölcsis imádta de itt volt egy kisfiú aki miatt megutálta az egészet. Költözés miatt 2 napja új oviba jár de olyan nehezen éli meg, én még teljesen el vagyok keseredve, biztatom stb. A többi gyerek olyan laza és felszabadult. Ez így lesz évekig?
2016. márc. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsi az elírásokért, a telóm önállósítja magát.
2016. márc. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én is el vagyok keseredve! Minden gyereken azt látom, hogy örömmel megy az oviba, nem sírnak... Az enyém meg már akkor sír mikor beérünk a csoport elé, és öltöztetem át. Olyan rossz érzés így ott hagyni is. Pedig csupa jó dolgot mesélek otthon az oviról, az óvónénikről és mégis ez van :( Az óvónők egyébként azt mondták, hogy nem sír sokáig, kB 5 perc és megnyugszik, de mostanában voltak olyan napok is amikor napközben is pityergett. Itthon ha kérdezem azt válaszolja mindig hogy csak az a baja, hogy én hiányzom neki.

Nem tudom meddig lesz ez így!

2016. márc. 17. 21:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Én már látom a fényt az alagút végén! :)

4 éves múlt a fiam, szeptemberben kezdte az ovit. Előtte volt bölcsis, azt imádta. Mondjuk nála nagyon sok minden összejött ovikezdésre. Anyukám szeptemberben halt meg, a Kistesó október elején született. Már ez is sok ugye egy 4 évesnek. Az ovis csoportban kb. 10 gyerekkel több van,mint a bölcsiben volt, kevesebb figyelem, babusgatás jut egy gyereknek. Az eleje nehéz volt. Sírt,hogy nem akar menni, az oviban nem akart nagyon játszani senkivel, zárkózott lett stb. Mondjuk egy kis "hibát" éreztem az óvónők részéről is, mert tudták,hogy milyen "háttérrel" érkezett, talán kicsit jobban figyelhettek volna rá. De mindegy, már úgy néz ki megszokta. Nem mondom,hogy nem kérdezi meg,hogy sokszor,hogy ma megy-e oviba, de nem sír, ha megérkezünk megy be és játszik. Heti kétszer itthon alszik. Ennyiszer tudom elhozni, mivel itthonról dolgozom. Szóval ne adjátok fel! Van, akinél valóban hosszú a folyamat. Viszont én azt mondom,hogy ha nagyon nem szokja, nagyon sír,akkor esetleg egy oviváltáson is el lehet gondolkozni.

2016. márc. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!