Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikor és melyik óvodába mehet...

Mikor és melyik óvodába mehet ilyen esetben a gyermekem?

Figyelt kérdés
Pest megyében élünk egy város legszélén mellettünk már a puszta van. Kisfiam 2014 október végén született. A törvény szerint úgy értelmeztem mivel 2017 szeptember 1-ig nem tölti be a 3 évet ezért csak 2018 szeptemberétől lesz óvoda köteles !? Jól értelmeztem ? Igazából nekünk ez csak jó mivel itthonról dolgozok hétvégente szóval nincs szükségünk a kötelező ovira mert már dolgozok újra ( 4 éves bőven elég lenne ha oviba kerülne,akkorra tervezzük a kistesót ) Én hétvégente hiába vagyok itthon nem tudok a kisfiammal lenni. Tehát mondhatni,hogy így a mi együtt töltött szabadnapjainkat-hétköznapjainkat vennék el,alapból is csak max. félnapra vinném be. Plusz olyantól vennénk el a helyet akinek meg szüksége lenne az ovira...Másik kérdésem,hogy a körzetes óvoda gyalogosan 29 perc nekem jó tempóban ( ez gyerek tempóban nem is tudom mennyi lenne ) Autónk nincs,biciklizni nem tudok és nem is mernék gyerekkel mögöttem közlekedni...Így marad a séta ( helyi busz van de arra meg 10.000 Ft a havi bérlet ) Viszont a mellettünk lévő város szélén kb. tőlünk 8 percre van egy óvoda. Oda meg lehet próbálni majd beiratni ? Vagy mindenképp azt nézik,hogy hova tartozunk ? Előre is köszönöm a válaszokat :)

2016. márc. 31. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik nevelési évben a gyerek betölti a 3-at, az azt követő szeptember elsejétől jár óvodába. Legkorábban betöltött 2,5 évvel felvehető, akár év közben is, ha van hely.

Feltétlenül kérdezd meg a közelebbi óvodát, járj utána időben. Van formanyomtatvány, amin a jegyzőnek is benyújthatsz kérvényt. Sőt, ha van a másik településen annak az ovinak a körzetében ismerősöd, "át is lakcímkártyázhatod" magadat a gyerekkel átmenetileg. Majd ha felvették, kijelentkezel onnan. Elég a tartózkodási hely, nem kell az állandó lakcím.

2016. márc. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
2017 október végétől lesz ovis, másnap mehet oviba, ahogy betölti a 3-at.
2016. márc. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
És még annyi, hogy kérhetsz felmentés 5 éves korig, védőnő, stb. egyetértésével, indokolt esetben megadják.
2016. márc. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2016. márc. 31. 21:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyrészt jól értelmezed a törvényt, csak 2018-tól szeptemberétől óvodaköteles, tehát csak 2018 tavaszán kell beíratnod. És nem muszáj a körzetes oviba, de azért előtte érdeklődd meg a kiszemelt oviba, hogy mennyire zsúfolt és beférhet-e, ha oda íratod. Nálunk is így van, nem körzetesben jár, simán felvették, igaz ő előtte oda járt csanába is.
2016. ápr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!