Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha nem veszik fel a gyereket...

Ha nem veszik fel a gyereket abba az oviba, ahová jelentkezett, akkor automatikusan biztosítják másik oviban az elhelyezését, vagy ezt bebuktuk, ha nem jelentkeztünk máshova?

Figyelt kérdés
2016. máj. 2. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
A körzetesbe kötelesek felvenni.
2016. máj. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Évvesztes, októberi születésű a fiam.
2016. máj. 2. 21:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Körzetes az ovi,vagy nem?Ha nem,és nem jelöltél meg másikat,akkor nem biztosítják automatikusan.Ha körzetes,és ott nincs hely,akkor kötelesek másikat kijelölni,ahová mehet.Az első körben fellebbeznék(ha körzetesről van szó).

Az én lányom szeptember végén született(2012-ben).Nálunk úgy van(Bp.),hogy aki adott év december 31. napjáig betölti a 3. életévét,abban az évben a 3. életév betöltését követő napon megkezdheti az óvodai "életet".Így én tavaly ilyenkor beírattam,fel is vették,és tavaly október elején ment az oviba.

2016. máj. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha októberi születésű, akkor nem kötelesek ebben (mármint az ősszel kezdődő) a nevelési évben felvenni, csak a következő évben. Nálunk pont így van, szeptemberi a fiam, ezért nem mertem hazárdírozni a dologgal és a körzetesebe írattam, fel is veszik szerencsére.
2016. máj. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
kötelező,de csak a maximum csoportlétszámon belül.ha nem fér be,biztositanak egy másik óvodában helyet-ill átirányitják.nem buktátok,mert mindenképp lesz hely.ha pedig a másik ovi nem megfelelő,akkor lehet a döntést fellebezni 15napon belül
2016. máj. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!