Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Fogadjam, vagy ne fogadjam a...

Fogadjam, vagy ne fogadjam a gyermeket az óvodában?

Figyelt kérdés
Kezdő óvónéni vagyok, és én minden reggel (főleg 5-6 éves gyerekekkel) mikor megérkezik a "gyermekem" az ajtóhoz megyek és fogadom őt, köszönünk egymásnak... A kolléganőm szerint már elég nagyok vagyunk ahhoz, hogy így fogadjuk őket, szerinte a gyerek legyen önálló, és jöjjön oda hozzám, és köszönjön nekem reggel. Mi erről a véleményetek, igazából lehet, hogy neki van igaza?... Most egy kicsit elbizonytalanodtam, hogy nem jól csinálom. Egy szülőtől meg is kapta, hogy én mindig fogadom a gyereket, és én "jobb" pedagógus vagyok- nem tudom, hogy innen fúj-e a szél... De lehet, hogy neki van igaza... Ti mit gondoltok erről, akár, mint szülő, akár mint pedagógus. Köszönöm szépen előre is a hozzászólásaitokat!
2016. máj. 6. 20:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem otthoni példa alapján tökéletesen csinálod, a "házigazda" a vendég elé megy ész köszönti, nem ül lekezelően,hogy járuljanak a színe elé. Ne kételkedj magadban egy megkeseredett kolléganő miatt,ügyes vagy!
2016. máj. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%

Pontosan. Onnan fúj a szél. Neki ehhez nincs kedve, mert belefásult, vagy csak csak simán nem szereti a gyerekeket, de közben meg féltékeny, és ahelyett, hogy ő változna pozitív irányba, téged akar lehúzni maga mellé, csak nehogy jobb legyél nála.

Ez nem nagyság meg önállóság kérdése, ez szeretet és kedvesség kérdése. Otthon is odamegyünk az ajtóhoz egymás elé, ha fél napja nem láttuk egymást, hogy jelezzük, hogy örülünk a másiknak. Na ez az érzelmi intelligencia hiányzik a kolleganődből. Nyugodtan merd a saját utadat járni, és ne sárkányosodj el!

2016. máj. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Már teljesen elbizonytalanított, és jól esik ha nemcsak én, de más is így gondolja.
2016. máj. 6. 20:49
 4/27 anonim ***** válasza:
92%
Igaz kisfiam bölcsis, de őket is fogadják minden nap és nekem jól esik, hogy örülnek neki. Így a kis törpém is azt érzi hogy jó helyen van, ahol figyelnek rá. Csináld csak így tovább, főleg akkor ha ez számodra ilyen természetes , ne hagyd magad.
2016. máj. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk vegyesen van, hol így, hol úgy. Az óvónő nem mindig veszi észre azonnal, hogy bejött egy újabb gyerek, mert épp valakivel el van foglalva (szeme neki is csak kettő van).

Ha meglátja, akkor hangosan köszönti nagyon vidáman, ha meg nem, akkor az én gyerekem szokott odamenni hozzá, puszit is szokott kapni, de buksi simogatást mindig.

És kifejezetten örömmel köszöntik.

Szerintem ez nagyon jó.

Ne változtass ezen.

2016. máj. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Andi80018 ***** válasza:
95%
Szerintem az nagyon jó dolog, jólesik a gyereknek is, a szülőnek is, hogy észrevették, örülnek, ha megérkezett a lurkó. Nálunk sincs ez, még néha rendesen én kérek elnézést, hogy bevittem a gyereket, nekem kell megvárnom, míg odafigyel az óvónő. Sőt, valamikor a gyerek mondd neki valamit, amikor beviszem, és meg se hallja. Szóval én nagyon jó dolognak, gesztusnak tartom ezt, figyelmességnek, ami fontos!
2016. máj. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%
oviban dolgoztam egy ideig egy nagyon jó, sok tapasztalattal bíró óvónő mellett, ő mindig fogadta a gyerekeket. szerintem csak irigy mert téged jobban szeretnek a gyerekek és a szülők is.
2016. máj. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
92%

Te csinalod jol.

A kezdo csoportunkban,mikor a nagy kezdte az ovit az volt a szokas,hogy a gyerkoc mikor odaer hangosan koszon(csokolom ovoneni,sziasztok gyerekek)es kozben jott az ovono,O is koszont kedvesen es aranyosan bekiserte a gyerkocot a csoportba.

A kisebbik is jart ebbe a csoportba ket evet.aztan O attkerult egy masikba,masik ovonok.Ok le se tojjak ha odaer abgyerek,van,hogy meg fel se nez az asztaltol,koszonni sem koszon.pedig a gyerkoc ugyan ugy hangosan koszon.O azon keves gyerekek koze tartozik akik koszonnek reggel is,delutan is.delutan mindog meg is dicserik az udvaron a masik ovonenkik,hogy milyen ugyesen koszon mindig.

Most az utolso ket honapra uj ovono jott es O is mindog odajon reggel.

Nekem is jobb mert ha van valami kozlendom nem kell arra varnom,hogy az ovono meltoztasson odajonni hozzam.

Szoval csak igy tovabb,a kolleganod irigy azert mondta amit mondott,ne foglalkozz Vele

2016. máj. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nagyon jól csinálod! A gyerekek is szívesen mennek olyan helyre ahol jókedvűen kedvesen fogadják Őket. Szülőként is jobban örülnék ilyen ovónéninek :)
2016. máj. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat, és a pozitív megerősítést! Sokat jelent!😊
2016. máj. 6. 21:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!