Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovikezdés? De mikortól?

Ovikezdés? De mikortól?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha jól értesültem akkor a kislányom több mint 3 és fél évesen kezdi az ovit?


Csak mert úgy tudtam, h 3 éves kortól kötelező az ovi..


Tehát én 2014 decemberében szültem.

A kislányom jövö év decemberében tölti a 3.életévét és ugye szeptemberől van ovi. Akkor most hogy lesz ez? Mehet elöbb vagy csak a kövi év szeptemberétől kezdheti? Amikor is már több mint 3 eves lesz?



2016. jún. 1. 11:40
 1/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Az ovinak egy adott tanévre azt a gyereket kötelező felvennie, aki a körzetébe tartozik, és aktuális év 08.31-ig betöltötte a 3 évet. És nem csak az ovi kötelessége bevenni, ugye, hanem neked is kötelező beadni, ekkortól óvodaköteles. Tehát 2018. szeptembertől lesz óvodaköteles. De ha az oviban van férőhely, akkor már 2,5 éves kortól mehet, tehát ha felveszik, beírathatod már 2017. szeptemberétől is, akkor 4 évet fog járni.
2016. jún. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

A köznevelési törvény szerint attól az évtől óvodaköteles, amely év augusztus hónap 31. napjáig betölti a 3. életévét, tehát a te lányod 2017. szeptember hónap 01. napjától óvodaköteles.

Az óvoda felveheti azt a gyermeket is, aki a harmadik életévét a felvételétől számított fél éven belül betölti, tehát ha az oviban van kapacitás, akkor már 2016. szeptemberétől is megkezdheti az ovit, mert fél éven belül betölti a 3. évét.


Sok helyen pedig van menet közben, általában januártól is felvétel, ha felétek így van, akkor akár 2017. januárjában is kezdhet.

2016. jún. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
A gyerek a 3. születésnapját követő szeptember 1-től óvodaköteles tehát a te kislányod 2018 szeptemberétől. Ettől függetlenül valószínűleg elkezdheti az ovit 2017 decemberében, vagy akár 2017 szeptemberében is, ha van férőhely.
2016. jún. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Bocsánat, elírtam az évszámokat, tehát 2018. szeptemberétől köteles oviba járni, de akár 2017. szeptemberétől is járhat, ha az oviban van hely.
2016. jún. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak következő szemptembertől kötelező, de nálunk folyamatosan kezdhetnek szülinapjuk után az ősszel-télen hármat töltők. Így például a szeptemberi és novemberi gyerekeim mindketten 3 évesen kezdték az ovit, csak nem szeptember elsején.
2016. jún. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%
2017 decemberêben kezdhet ,de ehez 2017 tavaszán be kell íratni.
2016. jún. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Így már tisztább a kép :)
2016. jún. 2. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!