Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Így beveszik az óvodába, hogy...

Így beveszik az óvodába, hogy csak félig szobatiszta? Mit csinálhatnánk, hogy leszokjon róla?

Figyelt kérdés
Fiunk ősszel lesz 3 éves. A pisivel semmi gond nincs, ha kell neki, akkor szól és megy a wc-re, alváskor sincs rajta pelenka. De kakilni csak elbújva a bugyijába hajlandó. Ha nem vagyunk itthon, akkor nem kakil inkább egész nap, megvárja, amíg hazaérünk és rohan elbújni kakilni. Így be fogják venni az óvodába? Magyaráztuk már neki, hogy kakilni a wc-be kell, kapott könyvet róla, látta, hogy mi is oda végezzük a dolgunk, de ő nem hajlandó. Szól, ha kakilni kell, de nem ül rá a wc-re. Muszáj lesz óvodába mennie, mert dolgoznunk kell mindkettőnknek. Egyébként nagyon várja az óvodát, ismeri a leendő ovistársait, minden nap mondja, hogy ő is megy óvodába és jó lesz. Mindig mondjuk neki, hogy de ott nem szabad bugyiba kakilni. Mindig az a válasz rá, hogy értem, wc-be kell kakilni az oviba. Mit tehetnénk? A gyerekorvos, védőnő szerint ez természetes, és majdnem minden második gyereknek van ilyen korszaka. De én ezt nem hiszem el, aki tud a problémánkról, mindenki hüledezik, hogy ők még nem is hallottak ilyenről.
2016. júl. 26. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
5%
így nem veszik be.
2016. júl. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Így simán beadhatod, mert valószínűleg vissza fogja tartani az oviban. Ha meg mégsem, legrosszabb esetben úgyis szólnak, hogy ne vidd addig, amíg rendeződik. De én a helyedben nem ezzel indítanék az óvónőknek, lehet hogy ők észre sem fogják venni ezt a problémát. Majd kakil odahaza este.
2016. júl. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk rendesek voltak, a félig szobatiszta fiamat bevették. Első nap egy pisis és egy kakis bugyi várt, mikor mentem érte. Második nap egy-két pisis. Kb. negyedik naptól nem volt baleset.

De a Te esetedben én nem tartanék ettől, szerintem egyszerűen nem fog az oviban kakilni. Ha meg mégis, legrosszabb esetben majd kapsz egy csomagot, kiscsoportban ez előfordul mással is, a fiad pedig látni fogja a többi gyerektől, hogy mindenki más a wc-be kakil, és ő is át fogja venni.

2016. júl. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Ja, kettes vagyok. Ugyanitt tartunk mi is. 3 múlt, szeptemberben ovi, a pisi most már magától is szépenmegy a vécébe, a kaki meg vagy a gatyába, vagy alvás közben a pelusba. de amúgy alvás közben nem pisl be éjjel sem. Ezen már nem izgatom magam, ez így ovi képes. :)
2016. júl. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj emiatt szerintem. Valószínűleg nem fog elbújni kakilni az oviban, ha meg mégis besikerül, hát Istenem, más gyerekkel is történik baleset néha 3 évesen.
2016. júl. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

te magad írod, hogy máshol nem kakil, csak otthon. akkor meg mi köze az ovinak ahhoz, hogy hova kakil?

enyém 3 évesen éjjelre még nem volt szobatiszta, ő mindig megvárta az esti pelust, és abba kakilt... karácsonyra már teljesen szobatiszta volt, oviban soha fel sem vetődött a kérdés, hogy vajon hova kakilhat

2016. júl. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Masfel évet jart igy oviba a lanyom,visszatartotta,itthon végezte a dolgát...oviban csak azert tudtak róla,mert en kértem tanacsot,mit csinaljak vele..
2016. júl. 27. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Oóviba szerintem észre sem veszik a problémát, ha otthon szeret kakilni. Inkább az a problémásabb, hogy hozzászokik az állandó visszatartáshoz, szorulása lehet majd és lelkileg sem tesz jót.
2016. júl. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!