Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy megy oviba egy gyerek,...

Hogy megy oviba egy gyerek, ha nem szobatiszta?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti, csak most megy fiam oviba szeptemberben, és így jutott eszembe.

Ha pl egy gyerek augusztusban tölti a 3. évet, az ugye szeptembertől kötelezően megy oviba. De az oviba csak szobatiszta gyereket vesznek fel. Ha balesetek (sűrűn) előfordulnak, akkor mi van? Ugyanúgy öltöztetik akár napi 3x, mint bölcsiben? Vagy nem veszik fel teljes napra? Egyáltalán megtehetik, ha a szülő dolgozik? Vagy egyáltalán nem veszik fel? De kötelező...



2016. ápr. 6. 09:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk nem veszik fel úgy, ha nem szobatiszta, mivel ott már nem pelusoznak, így addig marad a bölcsiben a gyerek, amíg nem lesz szobatiszta.

De szomszédom pl. azt csinálta, hogy a 3 év 4 hónapos lánya őszre még egyáltalán nem volt szobatiszta, napi akár 7-szer is bepisilt, ha nem adott rá pelenkát. De mindenképp oviba akarta adni, ezért nem mondta el az óvónőknek, hanem simán oviba vitte, ahol 1 hét alatt szobatiszta lett (gondolom látta hogy ott már nem pelusoznak hanem minden gyerek a wc-t használja.).

2016. ápr. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

"Nálunk nem veszik fel úgy, ha nem szobatiszta,"


De törvény szerint kötelező felvenni. És ha nem volt bölcsis?

2016. ápr. 6. 10:09
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
A lányommal a bölcsibe járt együtt egy ilyen kisfiú, mert nagyon nem ment neki még.
2016. ápr. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Az én fiam nem volt szobatiszta mikor oviba ment.Ott lett szobatiszta egy baleset sem történt.Szóltam az ovónéniknek dadusnéninek és a jelentkezési lapban is feltüntettem.Azt mondták próbáljuk meg és meglátjuk hányszor pisilbe,de szerencsére egyszer sem.Este még kell a pelus.
2016. ápr. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

Az ovi nem kötheti szobatisztasághoz az ovodáskorú, körzetébe tartozó gyerek felvételét. Kötelező felvenniük. Pelenkázniuk viszont nem kötelező. így valószínűbb, hogy inkább napjában 5x átöltöztetik (ja, fürdetési lehetőségük sincs, nem úgy, mint a bölcsikben).


Ha a nekem augusztusban 3 éves gyerekem még nem lenne akkor szobatiszta, én inkább bölcsit próbálnék intézni neki még 1 évre. mifelénk nem ritka, hogy a 3évesek még bölcsiben vannak. Enyém ugyan decemberi, így egyértelmű volt, hogy ott marad még egy évet, de augusztusi gyerekkel sem döntenék másképp.

2016. ápr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
7%
Fel kell venniük és pelusozzák. Ennyi.
2016. ápr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

5-ös: betöltött 3 éves korban nem vesznek fel gyereket a bölcsibe, mert óvodaköteles. Fiam most tölti áprilisban, és akár át is küldhetnék oviba, ha annyi lenne a bölcsibe a jelentkező, hogy év közben is vennének fel. Nekem ezt mondták.


6-os: Oviban nincs lehetőség pelenkázásra. Sem helyük, sem kapacitásuk nincs rá. (bár saját véleményem szerint is egyszerűbb bugyipelust cserélni, mint öltöztetni)

2016. ápr. 6. 11:55
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk egy intézményvezetője volt az ovinak és a bölcsinek, amik egy épületben működtek, és lehet a sárga föld alá pontozni, nem tudom jogilag helyesen cselekedtek-e, de az a kisfiú 3,5 éves volt és együtt járt a bölcsibe a 2 éves lányommal. Kb. 4 hónap elteltével átkerült az oviba, amikor szobatiszta lett.

5-ös

2016. ápr. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
26%
Mióta 3 éved kortól kötelező az ovi, fel kell venniük pelusosan is.
2016. ápr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

én oviban dolgozom, nálunk úgy van, hogy minden óvodakötelest felvesznek, mert muszáj, de vinni nem viheti beszoktatni se anyuka addig míg nem minimális a baleset.

nem baj az, hanem szobatiszta, de a wc-t tudja már használni! mi visszük pisilni evések előtt és után, udvar előtt és után, szabad játék közben is elküldjük ha tudjuk nem ismeri felmég az ingert, de ilyenkor el kell tudnia menni, legalább megpróbálni :)


óvodában nem lehet pelenkázni, nem azért mert a vezető gonosz, hanem mert veszélyes hulladék és nincs rá engedélye az óvodának, csak a bölcsik, csanák kapják meg...

2016. ápr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!