Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok alvásidőben kiengedik...

Nálatok alvásidőben kiengedik az óvónők a gyerekeket pisilni? Nagycsoportosokat is?

Figyelt kérdés
Csak mert nálunk csak a kicsik mehetnek ki, nagyok nem, inni sem, kakilni sem. Szerintem ez kínzás kategória, de van szülő, aki szerint a többi oviban ugyanez van. Tudnék még durva dolgokat mesélni, de most elsősorban erre lennék kíváncsi, erről biztosan van infója egy ovis szülőnek.

2016. júl. 29. 08:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Persze kiengedik. Mondjuk alvás előtt is el "kell" menniük, meg mikor felkelnek, de ha közben kell akkor is kiengedik. Azért megnézném az óvónőt is nálatok, hogy azt mondják neki, mikor rájön a szükség, hogy majd csak 1-2 óra múlva mehet ki addig tartsa vissza. Egyrészt nem kellemes, másrészt azért zavarokat is okozhat a visszatartatás, mert itt tényleg nem kis időről van szó. Szerintem ezt a vezető felé jelezni kellene!
2016. júl. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia

nálunk volt ilyen és épp indítottam erről egy kérdést is. Mi már nem abba az oviba fogunk járni, de volt ugyanilyen ..sőt a kisfiam nemcsak pisilini kéredzkedett volna ki.

Amikor szóvá tettem az oviban, annyi volt az óvónő válasza, hogy amikro a gyerekek alszanak akkor a dajka felmos, vegyi anyagokkal..nem akarják h. a gyerek akkor menjen ki. És ugyanez volt még a válasz, h.mielőtt lefekszenek is elmennek mosdóba..

Én nem tettem durván szóvá, de meg kell mondjam h. felháborított, és tudtam h. már nem sokáig járunk oda. Ezt éreztették is az óvónők..khmm. No comment.


Kíváncsi leszek kitől, milyen válaszok érkeznek?

2016. júl. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Zavarokat okozhat: a gyerekek otthon is megijednek, hogyha úgy érzik, "rajtakapták" őket, hogy pisilni voltak... A szülők meg nem győzik megnyugtatni őket, hogy akármikor kimehetnek pisilni, ez nem bűn. Ami még rosszabb, hogy már kikéretőzni sem mernek, mert félnek, hogy nem engedik ki őket, így csak csendben sírnak...

Pontosan, ahogy mondod, sz*rja össze magát akkor az óvónő is. Az lenne a fer.

2016. júl. 29. 08:59
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam ovijában is ugyan ez ment, de én szóvá tettem de ezek után sem engedték ki. Szégyenlős volt, csak úgy pisilt oviban ha egyedül volt a mosdóban.. ez a vita ment két hónapon keresztül végül ovit váltottunk.

5 évesen bepisilt, mert nem bírta már visszatartani

2016. júl. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Komolyan mondom őszintén érdekelne egy óvónő véleménye, hogy mivel tudják ezt megindokolni?
2016. júl. 29. 09:58
 6/26 anonim ***** válasza:
42%

az óvónők..kifogásokat keresnek..és nem minidg lehet hinni nekik. Bocsánat h. így írok, de már nagyon ki vagyok akadva rájuk. Votl h. vmit. anyós a dajkának megjegyzett, de meg sem hatotta..ez azért gáz.

Miért választják etz a szakmát ha nem bírják??

Sajnálom a kisfiadat utolsó, és remélem az új oviban jó tapasztalatok lesznek..

2016. júl. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Elkeserítő, hogy ezt megtehetik. Mit lehet tenni, hová lehet fordulni ezzel? Ki hisz egy (vagy több) óvodás gyereknek, ha az óvónők letgatagják (mert le fogják)? Hogyan lehet ezt bizonyítani? Félelmetes belegondolni, mi minden folyhat a magyar óvodákban, amiről nem is tudunk!
2016. júl. 29. 11:10
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok. Akkor összeteszem a kezem hogy normális oviba kerültünk! Először próbáld meg az intézményvezetőt, ha nem hatja meg akkor a fenntartót. Nem lenne szerencsés addig eljutni hogy pszichológusnak kellene meghallgatnia a gyerekeket mert már szólni sem mernek ha az ingert érzik.
2016. júl. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Na persze, de mi van, ha simán letagadják? Mellébeszélésben hatalmas gyakorlatuk van.
2016. júl. 29. 12:54
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a többi szülővel összefogni? Akár az egész ovóda szintjén. Na nekem egyszer mondta illetve a páromnak hogy nem maradhat oviban gyógyszer mert ők nem gyógyszerelnek. Hozzáteszem légzékönnyítő kúpról volt szó ami életet ment ha a gyerek befullad. Én szóvá tettem ellenkeztem. Másnap minden gond nélkül bevihettem mert megmondtam ha baja lesz a gyereknek leverem azon aki nem engedte be a gyógyszert.
2016. júl. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!