Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvásidőben sétáltok a babával...

Alvásidőben sétáltok a babával, vagy amikor ébren van?

Figyelt kérdés

Én alvásidőben viszem sétálni, mert a babakocsiban tök jókat alszik. Délelőtt és délután is megyünk.

Most kapott egy sportbabakocsit, abban még nem vittem sétálni, mert félek, hogy abban nem aludna el. És ha valamelyik alvás kimarad, akkor jaj nekünk... Szóval abban csak ébrenléti idejében tudnám vinni, akkor meg már szerintem túl sok lenne a babakocsikázásból. Vagy nem??? 7,5 hónapos, kisfiú. Újszülött kora óta kinn alszik napközben.


2015. márc. 10. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem vittem sétálni alvásidőben. Egyrészt azért, mert így tudott nézelődni, hiszen ezzel fejlődik, másrészt azért, hogy az amíg aludt, addig tudtam csinálni a dolgaimat.
2015. márc. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi akkor mentünk mikor ébren volt (jó, persze egész piciként volt, hogy elaludt), mert nálunk az alvás a szobában, ágyban történik.
2015. márc. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mivel az én fiam extrán hasfájós, és ezért nagyon sírós volt az első pár hónapban, egyedül a babakocsi ringatása vagy a hordozókendőben ringás nyugtatta meg. Szval az elején alvásidőben mentünk, úgy legalább jókat aludt. Félévesen került át a sportrészbe, abban már valóban nem aludt el azonnal. Nézelődött, majd elaludt. Szval még akkor is alvásidőre időzítettem a sétákat. Akkor történt egy nagy váltás, amikor áttért az egy alvásra olyan 10 hósan. A nagy, ebéd utáni alváshoz az ágyába tettem le, akkorra már nem volt hasfájás, semmi más nyűg, nagyokat aludt az ágyban, és délelőtt és délután babakocsis csavargás volt. Akkor már nem aludt el akocsiban. Szval folyton változott a séta időpontja és módja.
2015. márc. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom még csak 3 hónapos, de ha nem alszik a babakocsiban, akkor ordít, úgyhogy én csak alvásidőben tudom vinni. Sajnos. Pedig sokkal jobb lenne, ha itthon aludna.
2015. márc. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom nem aludt el babakocsiban (pedig néha nem bántam volna).

De alapvetően pont jó volt ez így. Otthon aludt (én tehettem a dolgom ezalatt), kint meg nézelődött. Mivel nem csak a friss levegő fontos a babának, hanem az ingerek, amit a kinti világból szerez.

2015. márc. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
amíg kisebb volt,2x fél órát aludt nappal,azt is csak babakocsizva,hintába,hordozva,cicin,úgyhogy én örülök,hogy már a kiságyba alszik :-) ébren viszem.mikor elkezdett hosszabb időket aludni,beleszoktattam a kiságyba. minden nap kb 2 órás időintervallumban ugyanakkor lefektettem.ha sírt,kivettem aztán a következő evés után próbáltam és így tovább. néha voltak tiltakozó hü hü hü-k,nyilván kivettem ha nem akart aludni.van szundikendője is,ma pl. azt fogta,nézegette aztán ránéztem 20perc múlva,már szépen aludt is. próbálni kell minden nap :-)
2015. márc. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én alvásidőben viszem, a kocsi elringatja

mert amikor játék van, tanulnia, mozognia kell-főleg evések után

2015. márc. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Picinek alvásidőben mentünk, jókat aludt a babakocsiban.

Kb 5 hónapos kora óta viszont akkor megyünk mikor ébren van, mert tök jókat nézelődik.

2015. márc. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
1 éves, eddig aludni hordtam a babakocsiban, most már annyi az inger, hogy nem alszik jót benne, úgyhogy alvás után sétálunk.
2015. márc. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amikor kicsi volt, teljesen mindegy volt az indulási idő, kb. 5 perc alatt bealudt. Később pedig alvás előtt és után vittem, akkor már nézelődött, aktívan részt vett a sétában.
2015. márc. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!