Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kisfiam szeptemberben kezdi...

Kisfiam szeptemberben kezdi az ovit es még mindig csak pelusba kakal hogy tudnam leszokatni?

Figyelt kérdés
Pisilésre szobatiszta volt már hogy a bilibe kakált de egy ideje megint csak a pelusba megy neki! Mi lesz igy az oviba
2016. aug. 2. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
vedd el a pelust, ne adj rá többet. azért csinálja ezt mert ez így nyilván kényelmesebb neki, de már tudod, hogy képes bilibe is, így elég érett rá.
2016. aug. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem kakal ha nem adok neki képes napokig vissza tartani a gatyályán látom mert kakis ha erőltetem sokkal rosszabb!
2016. aug. 2. 21:47
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Amikor hazahozod az oviból délután, adsz rá pelust. Aztán majd ráérsz leszoktatni, az ovikezdés enélkül is elég stressz mindkettőtöknek. Szerintem nálunk is ez lesz a megoldás, mert ugyanezt műveli a kölök. :)
2016. aug. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá ...

Kacsatánccal a bili körül

2016. aug. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

A lányom kb. egy éve ovis volt már, amikor leszokott a pelusba kakilásról.

Nincs ezzel semmi baj. Otthon kakil majd, mint ahogyan mi felnőttek os képesek vagyunk ottho ra idzíteni a nagy dolgot.

Ha meg nagyon kell neki, ráül az oviban, a kis wc amúgy is más, talán "izgalmasabb" is neki.

Nem kell erőszakoskodni.

Nekem egyik napon közölte a lámyom, hogy bilibe fog kakilni. Ráült és ment neki.

Na akkor ment az örömujjongás részemről, és akkor megbeszéltük, hogy pelus nem lesz többet. És mem is kellett.

2016. aug. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
A fiam ugyanezt csinalta. Nem kakilt az oviban, csak otthon kérte hozzá a pelust. Én szóltam neki, hogy ezt lassan abba fogjuk hahyni, de nem az ovikezdésre időzítettem, hanem október körül. Egy hezet aftam neki, visszaszámoltam a napokat vele, aztán többet nem adtam. Könyörgött ehy darabig, hisztizett is, nagyon rossz volt, de sikerült. Jutalmat kapott érte, azzal értük el.
2016. aug. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
Utolsó válaszoló:idézlek:egy hetet adtam neki,és visszaszámoltam.Az igen!Egy 3 éves gyereknek-ilyen szinten-még nincs fogalma az időről.És elhiszem,hogy sikerült,de milyen áron?Az majd csak később fog kiderülni,hogy milyen mély nyomokat hagyott benne az "erőszak".Mert ez bizony az.Nem magától,vagy azért hagyta el,mert rávezetted,hanem azért,mert nem volt más választása.Az én középső gyerekem(kisfiú) 7.5 évesen lett éjszakára ágy tiszta.A szobatisztasággal semmi gond nem volt,és az oviban a délutáni alvás alatt se pisilt be a 4 év alatt talán csak 2x.De az éjszaka nem ment.Olyan mélyen aludt/alszik,hogy egész egyszerűen nem ébredt fel az érzésre,és a kis agya se volt elég érett rá.Soha nem kényszerítettem,fenyegettem,zsaroltam.Horribilis összegbe került a bugyipelenka(a 9 db-os 2000 ft),de kivártuk.Mivel voltunk kivizsgáláson tudtuk,hogy nem szervi probléma okozza.A gyerekorvosunk,egy megkérdezett gyerekpszichológus is a türelmet,a kivárást,az együttműködést javasolta(jelzem soha nem szóltunk be,becsméreltük,ócsároltuk,tettünk megjegyzést,ha reggel tele volt a pelus).Ma már 8 éves múlt,és tavaly karácsony óta-akkor történt a nagy áttörés,kijelentette,hogy már tudja szabályozni,érzi,felébred-egy csepp nem sok,annyi sem ment be!Nem volt könnyű ezt tolerálni,mert van egy 4 éves húga,aki tavaly nyár óta-közel 3 éves volt-100%-ban ágy és szobatiszta.Elég faramuci helyzet volt,hogy a legkisebbnek már nem kellett pelus,a 4 évvel idősebbnek meg igen.
2016. aug. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%

Még jó, hogy te minden 3 éves gyeteket ismersz! Az enyémmel bevált.

Képzeld, néztük a naptárt, minden nap egyet lehúztunk. Ezt csak a te kedvedért írom le, hogy még te is megértsd. Otthon okoskodjál, a sajátomat majd én intézem. ;)

2016. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8. 9. válaszoló,a 7. vagyok:jól van már,nyugi!Nem okoskodok,de nem értem,miért kaptad így fel a vizet?!Te írtad,hogy könyörgött,sírt,hisztizett,stb.Tehát nem azért kezdett a wc-be kakilni,mert megérett rá,hanem mert kényszerítve volt(általad).Ennyi.De azért ne legyél bunkó,és ne támadj engem.Én nem lettem volna ilyen drasztikus a gyerekkel.De igazad van,semmi közöm hozzá,a Te gyereked.Valóban,azt látja,hogy húzod át a napokat,de magát az IDŐ fogalmát még nem érti(az életkorából adódóan ez teljesen természetes).Bár nem akarok Veled vulgáris lenni,de az előttem válaszolóval egyet értek(aki NEM én vagyok/voltam,csak a %-unk megegyezik).
2016. aug. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
41%

Miért okoskodtok? Vannak értelmesebb gyerekek, mint a tieitek, el kellene fogadni. :)

A válaszolónak bevált, mit kell beleugatni mindenbe? A másiknak meg, amelyik osztja az észt, még iskoláskorban is bepisil a gyereke, le is írja, mintha sikertörténet lenne:))), bár abszolút nincs köze a kérdéshez, mert éjszakai bevizelésről van szó, ami teljesen más, mert nem tudja tartani. A másik pedig akarati dolog, pont az ellenkezője. Igaza van, otthon kell előbb okoskodni, nem a másik háza táján, neked sem.

2016. aug. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!