Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ilyenkor mit tegyünk? Hogyan...

Ilyenkor mit tegyünk? Hogyan magyarázzuk el egy 5 évesnek, hogy az oviban ne beszéljen az élményeiről?

Figyelt kérdés

Kisfiam középsős az oviban. 2-3 havonta elmegyünk wellnessre, ill. évente egy nagyobb nyaralásra. Most is megyünk a hétvégén 4 napra.

A fiam örül ennek, bár itthon nem ragozzuk túl, annyit mondunk,hogy a jövőhéten nem megy oviba,mert megyünk szállodába. Nyilván ő szereti, örül neki. Ezt gondolom meg is említi az oviban. Tegnap félrehúzott az óvónő,hogy próbáljuk már ezt ne mondogatni a gyereknek, mert ilyenkor ő ezt bent is mondogatja, és nem biztos,hogy jól esik, azoknak, akik ilyen helyekre nem tudnak elmenni.

Én ezt megértem, tényleg. De hogy magyarázzam el egy 5 évesnek, hogy ne várja "látványosan" azt, amit szeret? Tényleg soha nem akarunk ezzel kérkedni, de a gyerek az gyerek. Mondja, amit úgy gondol. Hogy kellene ezt jól intézni?


2016. nov. 18. 21:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Kérdezd meg az óvónőt, hogy adjon tanácsot erre az esetre.
2016. nov. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

Hogyisne. Biztos megmondanàm az ovónőnek a véleményemet. Majd az én gyerekem sunnyogjon meg tagadja le hogy volt valahol, csak mert az rosszul eshet màsnak???

És még miben kell majd hazudnia???


Annyit csinàlj,hogy ne mond el neki előre, csak amikor mentek. Neki is jó meglepi és akkor nem lesz egy hétig bezsongva az oviban. De ennyi. Az hogy utàna is mesél róla, azt azért nehogy màr megtiltsàk.


De teljesen el vagyok képedve. Ezeket a gyerekeket nem akarjàk nevelni??? Elfogadàsra, toleranciàra stb??? Arra hogy ne legyenek irigyek.

Mondjuk azt elég nehezen hiszem el,hogy erre egy ovis gyerek fèltékeny lenne. Max az ovónőnek szúrhatja a szemét,hogy ti csak úgy elmentek ide oda.

2016. nov. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
ez mekkora baromság az óvónő részéről. Nekem a 80-as évek jutnak erről eszembe, amikor anyám csomagolt tízóraira nekem banánt. És megkérte a tanár, hogy soha többet ne vigyek a suliba banánt, mert a többiek megkívánják és ez milyen rossz. Miért is ne mesélhetne arról, hogy ő elutazik? Más is gondolom beszámol, ha kap új játékot szülinapra, vagy elmennek valamerre. Az óvónő dolga nem az, hogy elcsitítsa a gyerekeket, hogy ne beszélhessenek az élményeikről, hanem, hogy elfogadtassa másokkal is, ha nekik nincs rá lehetőségük. Ettől hiába óvja meg az ovisokat, az iskolában később még durvább ellentétek lesznek majd, inkább az elfogadást kéne erősíteni a gyerekekben és a túlzott dicsekvést kordában tartani, ami persze nálatok nincs. Ne érezd ezért rosszul magad. Azért, mert valaki nem tudja szállodába vinni a gyerekét, simán el tudja vinni kirándulni, játszótérre, ezer féle ingyenes helyre, ahol a gyerek kikapcsolódik és tele lesz élményekkel, ahhoz nem kell pénz. Nem ti vagytok a hibásak, amiért nálatok ez rendszeres, ti így érzitek jól magatokat. Ezzel az erővel akkor aki külön edzésekre jár, vagy külön órákra, ő sem mondhat semmit soha?
2016. nov. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem tudom, az egyik óvónő valóban megjegyezte valamelyik nap,hogy de jó,hogy mi elmehetünk, de esküszöm, én úgy értettem,hogy "szabadságilag".

Ezt az egészet, a másik óvónő mondta.

Nem hangoztatjuk ezt hetekig a gyerek előtt, mert van,hogy előtte egy-két héttel találjuk ki, viszont ennyi erővel, akkor ne várja a Karácsonyt sem, és ne is beszéljünk róla. Márpedig arról azért többen beszélnek.

2016. nov. 18. 21:17
 5/18 anonim ***** válasza:
25%

próbáltad már elmagyarázni egyáltalán?

egy dolog h elmondja 1-2 embernek egy másik a kérkedés, erről le illene szokatni.

2016. nov. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Őszintén! Nem! Fel sem merült bennem egy 5 éves gyereknél, hogy ebből gond lehet. Mivel egy ekkora gyerek, ezt még nem dicsekvésnek szánja. Még azt sem tudja,nagyon,hogy mi az, illetve, hogy nem mindenkinek van erre lehetősége. Meg mi nem is foglalkoztunk ezzel eddig itthon. Nem is gondoltuk,hogy ebből gond lehet.

Ahogy azon sem akadok fenn,hogy egy ismerős 3 éves kislánya elmesélte,hogy hétvégén mennek játszóházba. Meghallgattuk, örültünk vele és kész.

2016. nov. 18. 21:30
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Ugyan már, nálunk az oviban rendszeresen mesélik el a gyerekek, ki hol járt a hétvégén, ki éppen mit kapott, ebből nem szabad, hogy gond legyen. Sőt, a gyerekek szeretik is hallgatni az élménybeszámolókat. Ennyire nem lehet szűklátókörű egy óvónő. Szerencsére a gyerekek nem a pénzt látják mindenben, mint a felnőttek, hanem magát az élményt, a kalandot.
2016. nov. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

a gyerekek nem úgy gondolkodnak mint az óvónők. szívesen hallgatják, annyi biztos.


amúgy ha az óvónő kedvében akarsz járni egyszerűen a gyereknek használj más szavakat. szálloda helyett mond a város nevét, meg stb.

2016. nov. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

wellness szó helyett mond azt hogy pancsolni, napozni, stb

a gyerek is ezekket a szavakat fogja majd használni


de ez tuti csak az óvónő szemében tüske..

2016. nov. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
35%

azért a banános példa kicsit más, azt teljesen megértem...


amúgy én is azt javaslom, csak előtte mondjátok meg a gyerkőcnek, nagyobb lesz a meglepi neki is :) az meg, hogy utána meséli, hadd mesélje. Egyiknek a wellness az, amiről még nem hallott, lehet a te fiad meg azt hallgatja szájtátva, hogy a Jancsika a hétvégén a papánál etethette a lovakat

2016. nov. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!