Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikor kell az ovit kezdeni?

Mikor kell az ovit kezdeni?

Figyelt kérdés

Mindenhol mást olvasok, mindenkitől mást hallok, már teljesen összezavarodtam, ha tudtok pontosat, segítsetek légyszi! A kislányom májusban tölti majd a 3. évét, mikor kell oviba íratnom? És mikor kell kezdenie? Már a beíratást követően rögtön mennie kell vagy csak szeptembertől?

Nagyon köszönöm, ha megosztjátok velem a tapasztalatotokat!


2017. jan. 8. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Március, áprilisban vannak a beíratások, akkor kell beíratni és majd szeptemberben kell kezdenie.
2017. jan. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4%
Tavaly be kellett volna iratnod, tavasszal.
2017. jan. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Dehogy kellett tavaly. Idén tavasszal kell majd, április környékén és szeptemberben kezdhet.
2017. jan. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Pont ezért vagyok kíváncsi a véleményetekre, mert az egyik helyen azt olvasom, hogy szeptembertől, a másik helyen meg hogy májustól..

De azt még nem hallottam, hogy tavaly kellett volna beíratnom, mert tavaly áprilisban még 2 sem volt..

2017. jan. 8. 20:13
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Miután betöltötte a 3-at,utána szeptembertől óvodaköteles.
2017. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Snorri ***** válasza:
100%
Az én kisfiam márciusban tölti a 3at, szóval tuti az infóm, mert nekem vissza kell mennem dolgozni, tehát már szervezkedünk. Idén, vagyis 2017 szeptemberétől óvodaköteles a fiam. Tehát idén kell beiratnom tavasszal ahhoz, hogy szeptemberben tudjon kezdeni. Ha van hely az oviban, akkor beirathatom előbb is, a szülinapja után, és akkor kezdhet előbb, de a mostani kiscsoportban, és ősztől megy a saját kiscsoportjába. A mi ovinkban nincs hely, a 2016-ban 3. Évüket betöltötteket kötelesek felvenni, de a tavasziakat nem. Ilyenkor elvileg valamelyik tagoviba próbálnak helyet adni, ha tudnak. És ősztől mehetünk a sajátba. Mi meg vagyunk lőve, mert nem akarjuk rángatni. Van egy montessori, holnap derül ki, hogy mehet-e. Tehát szeptembertől kötelező a lányodnak, és márciusban már érdeklődhetsz a beiratkozásról!
2017. jan. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jajj, annyira hálás vagyok a pontos és részletes válaszodért!! Nagyon köszönöm Neked, így már tökéletesen értek mindent! ; )Nagyon köszönöm és remélem, hogy Nektek is megoldódik a helyzet és élvezni fogja a picit az ovit! :)
2017. jan. 8. 21:26
 8/11 Snorri ***** válasza:
Örülök, hogy segíthettem, nekem is mondtak mindenfélét.
2017. jan. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tavasszal kell beíratnod, és szeptembertől kell kezdenie. De ha előbb szeretnéd, hogy kezdjen járni, arról a helyi oviban tudsz érdeklődni, mert mindenhol máshogy van. Van, ahol mehet már 2,5 évesen a gyerek, és van, ahol csak a 3. születésnapja után. Ugyanígy van az év közbeni kezdéssel is.
2017. jan. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az enyém is májusban tölti a 3-at, jövő hónapban van a beiratkozás és szeptembertől kezdi az ovit.
2017. jan. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!