Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan szoktassam az oviba a...

Csitta82 kérdése:

Hogyan szoktassam az oviba a 3 éves gyerekemet?

Figyelt kérdés
Külföldön élünk. A kisfiam 3 éves. Most irattuk be a nyelvi elökészitöbe( normál ovoda). Azonban már az elsö naptol kezdeve, mondja hogy nem akar menni, és nagyon sir amikor ott hagyom. Azt mondják az ovonök hogy kb 10 p. sir aztán abba hagyja, de nem igazán aktiv. Tudom hogy zavarja a gyerköcöt hogy nem érti a többi gyerek és az ovonőt sem, de ugye ez itt elkerülhetetlen. Sajnos tul sok korabelivel itt nem sokat találkozott, bár ha összefutottunk ismerösökkel és ott volt gyerköc, azokkal szivesen eljátszott. Hogyan tudnám beszoktatni az oviba? Tapasztalat?
2017. márc. 14. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:

úgy nagyon nehéz lesz beszoktatni,hogy nem érti a gyerekeket és az ovónőt.

el tudom képzelni milyen nehéz lehet így neki.

2017. márc. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy csak a nyelv miatt van. Az én lányom is úgy kezdte az ovit, hogy nem beszélte a helyi nyelvet egyáltalán, és nem állítom, hogy odavolt érte, de nem sírt. Azóta eltelt egy év, a nyelvet még mindig nem beszéli, de az ovit imádja, van egy csomó barátnője, ne kérdezd, ezt így hogyan. A fiam pedig még Magyarországon járt oviba, így nem volt nyelvi problémája, mégis hetekig sírt reggelenként. Aztán megszerette ő is. valószínűleg te fiad is ilyen nehezen leváló típus.

A sírás az első időben teljesen normális, sok mindent nem tudsz ellene tenni. Ha hónapokig így marad, az már aggasztó, de az elején ne görcsölj rá nagyon, tényleg sok gyerek sír.

2017. márc. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!