Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam rá a gyereke...

Hogyan szoktassam rá a gyerekemet, hogy maradjon ülve étkezés alatt?

Figyelt kérdés

Nemsokára 2 éves lesz. Az első pár falatot a székben tölti, majd állandóan elrohangál és egy-egy falatért mindig visszajön.

Igazából erre helyeztem a hangsúlyt, (most már látom, hogy ez kevés volt :( hogy ne rohangáljak utána, ezért tudja, hogy csak ott az asztalnál kap. Föl is mászik szépen a székbe, majd amint a szájában van a falat megint elviharzik.

Mit csináljak?


2012. jan. 3. 21:56
1 2
 1/18 alaszka ***** válasza:
Enyém 4 éves, és még mindig ezt csinálja, 2 éves korában azt hittem, kinövi majd...Szerintem vannak ilyen aktív gyerekek, akik nem tudnak a fenekükön maradni. Kolléganőm kislánya 6 éves, ő is szokta ezt mesélni, hogy a gyerek az asztal körül mászkál, szaladgál, és úgy etetik....
2012. jan. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Tedd nyilvánvalóvá, hogy te vagy a főnök.

Közöld vele, hogy addig tart az étkezés, amig ott ül. Ha elmegy, akkor az azt jelenti, hogy jól lakott.

Ha elviharzik, akkor tedd el a kaját, és ne adj neki, akkor se ha visszajön, és kéri. +-szor éhen marad, ne félj, utána már tudni fogja, hogy meg kell maradnia a seggén.


Legyél következetes, különben a fejedre nő.

2012. jan. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
37%

Úristen, hát mi az, hogy a kölkök az asztal körül rohangálnak, az anyja meg tud mit csinálni???

Rángassa meg, aztán rakja a székre!

2012. jan. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Ezt már meg lehet csinálni egy 23 hós kisfiúval, amit írtál kedves Második válaszoló? Vagy várjak még vele?

Szóval úgy értem, hogy ezt már tényleg felfogja és megérti?

2012. jan. 3. 22:04
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
persze, hogy megérti. Ne haragudj, de ezt még a macskám is megértette. Bocs, de így volt tényleg.
2012. jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%
Szólj rá! Nagyfiú már!
2012. jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk az a "szabály", hogy ha feláll az etetőszékben, akkor vége az étkezésnek. Szájtörlés, előke le és csókolom, mehet a dolgára. Mondjuk ő nem tud egyedül kimászni a székéből, lehet hogy érdemes lenne nektek is venni egy olyat (ikeában 4050.- Ft Antilop néven fut). Ezekhez van "biztonsági öv" is, ha a szép szó nem használ, bár én ennek nem vagyok híve.


(Sógornőmék konkrétan oda szigszalagozták egyszer a gyereküket, amikor már elegük lett a kimászkálásból. Megtanulta.)

2012. jan. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

#2 vagyok.

Persze, hogy megérti. Mikor felkel, hogy elvágtasson, akkor kedvesen ezt mondod: "Elég volt? Egészségedre!", és elpakolsz. Mikor visszakocog és kér még, akkor csak mondd neki, hogy már befejezte. Ezt 1-2 percig húzd el, és mikor már nagy a kámpics, és jön a bömbi, akkor kegyelmezz meg. De legközelebb már hagyd ki neki azt az étkezést. Ennél jobb lecke nincs. Ne félj, utána mint a kisangyal ott fog ülni.

2012. jan. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbálom.

Noha pl közös reggeliknél, vacsoránál nem tudok elpakolni, mert a férjemmel mi még eszünk, de valamit azért kitalálok :)

Persze ha erre is van ötlet, szívesen várom!

2012. jan. 3. 22:17
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

amíg esztek, miért ne ehetne ő is? Teríts meg neki, ne etesd! Tud ő enni. Ha fel akar állni, szólj rá, hoyg itt marad! Ha elmegy, rakd el a tányérját. Ültödben tedd félre.

De egyszer esetleg elmehet, akkor csak figyelmeztesd, másodszor tényleg

Másik lehetőség: egyetek nyugodtan, ne érdekeljen, hoyg ő szaladgál vagy sem, s ha ti végeztetek, leszeded az asztalt.

Mondjuk legkésőbb 3 éves korban azért elvárható, hoyg akkor álljon fel az asztaltól, ha megengeded.

2012. jan. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!