Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Alig vesz tudomást a gyerekemr...

Alig vesz tudomást a gyerekemről az óvó néni?

Figyelt kérdés

Nagyon visszahúzódó, csendes gyerekem van, és ennek köszönhetően az óvó néni mintha észre sem venné.


Minden nap annyit hallok a pedagógustól, hogy "válaszolt, ha kérdeztem" - de semmi többet. Hogy mit játszott, hogy evett, kivel teremtett kapcsolatot, elaludt-e - egyszerűen semmit nem tudok meg.


A kicsitől is szoktam kérdezni, hogy mit mondott X néni, egyáltalán szólt-e hozzá egész nap, vagy megsimogatta-e a fejét, leült-e hozzá az asztalhoz vagy bármi, ami "kapcsolat", de sokat mondok, ha hetente egyszer van vele személyes "élménye".


Reggel, délután, mindegy mikor megyünk, maximum egy köszönés, és letudta a gyereket. Mintha egy bepottyant valaki lenne, aki nem is tartozik a csoporthoz. És én is hiába kérdezek, semmi konkrétat nem tudok meg az óvó nénitől, tényleg, mintha nem is venné észre a gyerekem.


Más gyerekekkel társalog, viccelődik, leül melléjük, rájuk szól - VALAMI, bármi...


2017. márc. 24. 14:58
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
78%

22-25 gyerek van egy csoportban, az ovonenik nevelgetik, fegyelmezik oket, de nem a magan-bebiszitterukkent tyutyujgatjak mindet. A kozos feladatok soran mindenkihez szolnak, mindenkinek meselnek az alvasnal, stb. Biztos melle is odaulnek ha sir, baja van, stb. Feloltoztetik ha kimennek, stb.

Nalunk is az elenkebb gyerekeknek "latvanyosabb" a viszonya az ovonovel. Mi mindig megyunk fogadoorara, ott siman elmondja az ovono miket csinal a gyerek napkozben, de en kisfiam is csendesebb, nem attol erzi magat jol egy gyerek az oviban, hogy az ovoneni kulon figyelemben reszesiti. Hidd el, ha rossz lenne, ra is raszolna.

2017. márc. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
73%

És ezzel mi a baj???

Egész nap ajnározni kellene?


Fiam is elég magának való, általában sokat fekszik a földön, autózik. Vagy 1-2 gyerekkel játszik kimondottan. Nem ül le rajzolni, kézműveskedni.

Nálunk 28 gyerek van, vegyes csoport. Fizikai képtelenség minden gyereket babusgatni. Amelyik igényli megkapja, amelyik nem, az nem.

Fiam imád oviba járni attól függetlenül, hogy nem babusgatják. Én sem tudok semmit, hogy mi történik bent, mert sokszor nem is találkozok az óvónénikkel, vagy max 1-2 percünk van pár szót váltani.


Ha valami kirívó lenne, úgyis szólnának neked.

2017. márc. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy sok gyerek van, de ettől még hiányolom a személyesebb kapcsolatot.


Mint írtam, az óvó néni semmit nem tud a gyerekről, még azt se, hogy evett, aludt-e.


Attól, hogy ő nem követeli ki a figyelmet, szerintem a pedagógus feladata, hogy nyisson a gyerek felé. Mindegyik felé. És ne csak "ellegyen" magában egész nap a kicsi.

2017. márc. 24. 15:14
 4/32 A kérdező kommentje:

Hol írtam, hogy tutujgassák vagy babusgassák? (Bár egy alig 3 éves gyereket akár még lehetne is, de mindegy, nem tartozik ide.)


Azt hiányolom, hogy egész nap semmi kapcsolata nincs vele. Hónapok óta... Az óvónő sem tud semmit a gyerekről, a gyerek is ugyanezt mondja, hogy nem szólt hozzá semmit.


Konkrétan még azt sem vette észre, hogy sírt, akkor sem ment oda hozzá, nem is tudott az incidensről a pedagógus, pedig látványos sérülést okozott neki a másik gyerek. És nem először van ilyen.


Nekem ez nem természetes.

2017. márc. 24. 15:18
 5/32 anonim ***** válasza:
38%
Ezért érdemes kislétszámú magán oviba járatni a gyereket.
2017. márc. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
* ajnározzák
2017. márc. 24. 15:20
 7/32 anonim ***** válasza:
60%

Na várjunk. Most az óvónéni nem tudja ezeket, vagy csak veled nem osztja meg?

A bántalmazást láttad? A sírást is, és hogy nem vigasztalták meg???


Csak mert ezt ilyen határozottan állítod.

És a fő kérdésben nem volt semmi ilyesmi, csak hogy úgy általánosságban nem foglalkoznak (szerinted) a gyerekeddel...

2017. márc. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

A bántalmazás nyomát láttam. A gyerek elmondta, ki volt, mit csinált, abszolút beleillett a képbe. Az óvó néninek halvány gőze nem volt róla. Odamentem megkérdezni, szólni.


De mint mondtam, azt sem vette észre, hogy sírt.


Hasonlóan van az evéssel, alvással, játékkal - hiába kérdezem, vagy kitérő választ kapok, vagy "azt hiszem aludt", "szerintem evett az ebédből" stb.

2017. márc. 24. 15:39
 9/32 anonim ***** válasza:
50%

Akkor miert nem beszelsz vele?


Engem nem zavarnak ezek, nyilvan kiveve a serules eszre nem vetelet, maga a teny azonban nem zavar, hogy nem szentel neki kulon figyelmet, nem arra van.

2017. márc. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
76%

Nem nezik mind a 25 gyereket, csak ha kirivoan rossz vagy szomoru valaki. A csoport egeszevel foglalkoznak, meselnek nekik, mondokaznak, nagyobbakkal feladatoznak.

Nalunk is mindig van olyan szulo, aki nap vegen percekig interjuztatja az ovonot, hogy mennyit evett Gaborka, aludt-e Gaborka, mit rajzolt Gaborka....pokoli idegesito pedig nem is en vagyok az ovono helyeben.

2017. márc. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!