Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A kiscsoportos /3 éves/...

A kiscsoportos /3 éves/ ovisoknak miben segít az óvó néni és a dadus?

Figyelt kérdés

- Kikísérik Őket vécére, és ki is törlik a feneküket?

- Ha kérem /és viszek be/, tesznek étkezés előtt előkét a nyakába? Szépen eszik a fiam, önállóan, de a leves néha még a nyakába csöpögne, ezért használunk itthon öblös előkét. Ha azt beviszem, felteszik Neki? Lehet ilyet kérni?

- Fogmosásban mennyire segítenek Nekik? Megmossa a fogát, de én ellenörzésképpen még átsikálom. Félek, hogy felületesen mossa.

- Vetkőzést, öltözést mennyire veszik szigorúan? Van, aki szerint már tudnia kell önállóan öltözni, van, aki szerint még nem.

- Ha mellébújós elalvós a fiam, melléül pár percre az óvó néni? Vagy ezt ovija válogatja?


Esetleg még praktikus tanácsok?

Köszönöm.


2016. jún. 7. 15:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Most kiscsoportos a kisfiam, 3 évesen kezdte az ovit. Nálunk mindezekben segítettek nekik. Volt olyan gyerek, aki eleinte nem evett ügyesen egyedül, segítettek neki kanalazni. Segítenek elaludni, az én kisfiam pl. rászokatta az óvónéniket, hogy simogassák a hátát (a kis zsivány itthon régóta egyedül alszik el). A feneküket is megtörlik, a fogmosásban, öltözésben is segítenek nekik.
2016. jún. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
37%

-Kikísérik Őket vécére, és ki is törlik a feneküket?


Nem kísérik ki, a gyerek megy ki egyedül. Max akkor vannak ott, ha csoportosan mennek a gyerekek. A fenektorlest óvja válogatja, nálunk nem csinálták, máshol Igen.


- Ha kérem /és viszek be/, tesznek étkezés előtt előkét a nyakába? Szépen eszik a fiam, önállóan, de a leves néha még a nyakába csöpögne, ezért használunk itthon öblös előkét. Ha azt beviszem, felteszik Neki? Lehet ilyet kérni?


Nem, a gyereknek tudnia kell normálisan étkezni -ez eleve ovis felvételi követelmény.


- Fogmosásban mennyire segítenek Nekik? Megmossa a fogát, de én ellenörzésképpen még átsikálom. Félek, hogy felületesen mossa.


Semennyire. Csak felugyelnek.


- Vetkőzést, öltözést mennyire veszik szigorúan? Van, aki szerint már tudnia kell önállóan öltözni, van, aki szerint még nem.


Önállóan kell öltözni, Max megigazitjak a ruhát rajta.


- Ha mellébújós elalvós a fiam, melléül pár percre az óvó néni? Vagy ezt ovija válogatja?


Nem. Huszonöt gyereket nem lehet így altatni és nincs kivételezes

2016. jún. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Ezek szerint szerencsések vagytok nagyon, első. Vagy mi pechesek. ...
2016. jún. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Akkor mi is szerencsések vagyunk, mert nálunk is az van, ami az első válaszoló ovijában :)
2016. jún. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk így van:


- Egyedül megy ki wc-re, aztán pár perc múlva megy a dadus néni és kitörli a fenekét ha készen van.

- Nem. Van, hogy a fiam is leeszi magát, akkor kicserélik a ruháját, aztán hazahozom és kimosom.

- Nem segítenek a fogmosásban, huszonakárhány gyerek fogát nem tudják átsikálni.

- Segítenek az öltözésben, ha nem megy, de próbálkoznia kell.

- Nem ülnek melléjük. Lefekszenek a gyerekek, az óvónő mesét olvas és ennyi.

2016. jún. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A fiam oviban ki is kísérik őket, mert a folyón van a WC elég messze a csoportszobától, szóval ezt is ovija válogatja.

Előkét biztos nem fognak ráadni, átöltöztetik, ahogy előttem is írták.

Fogmosásban sem fognak segíteni, de a reggeli meg az esti fogmosásnál úgyis vele vagy, át tudod neki sikálni.

Vetkőzni, öltözni segítenek a dadusok.

Több óvodában jártam már (szakma miatt is, meg 2 gyerekem van), és mindenhol megoldják, ha mellé kell ülni picit, esetleg símogatni. Ez pedagógus/dadusfüggő.

2016. jún. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%

Ovija/ óvónője válogatja.


A dajkák mikor a gyerekeimért megyek ebéd után, akkor pakolnak ki a csoportszobából, mosogatnak, takarítják a felszabadult csoportszobát... Az óvónők állnak a mosdóknál, figyelik hogy minden rendben menjen ...


Az én gyerekeim önállóak, mitöbb, a fiam (februárban töltötte a 3-at) hisztizni kezdett, ha segíteni akartak neki. Majd ő felveszi, majd ő begombolja...stb


De volt hogy pl a szeptemberi születésű lányomnak az óvónő (másik volt, nem az aki most van) amikor friss 3 évesen bekerült az oviba, nem figyeltek hogy mit csinál, és kacsaláb vette fel a cipőjét, így indult el az oviból....

Van olyan kisfiú, aki annak ellenére, hogy 6 éves lesz hamarosan, nem tudta begombolni még a télen a ruháját.... Nem öltöztették fel, hiszen Ő már nagyobb, megvárták az anyját, majd Ő öltözteti. Itt bizony én voltam az, aki leguggolt a kisfiúhoz és megmutattam hogyan kell, majd kértem, hogy próbálja meg. Amikor a cipzárral volt baja, akkor is leguggoltam Hozzá.... érdekes, csak rá kell szólni hogy ne rendetlenkedjen, de nem kell öltöztetni!


Popsi törlésnél nem tudom hány éves kortól várják el nálunk, hogy kitöröljék a gyerekek a saját feneküket, az enyémek 5 éves korukhoz közeledve megtanulták...


Mire oviba megy a gyerkőc, addig még fejlődhet annyit, hoyg a leves sem megy a nyakába. A két kisebbem brutálisan evett... Nekik nem előkén gondolkoztam hogy beviszek, hanem konkrét abroszon! De mire eljött az ovi, majdnem teljesen tisztán ettek, és egyszer sem ették le magukat! :-)

2016. jún. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó!


A barátnőd jelen volt akkor, amikor tanították, hogy anatómiailag a gyerek kB 6 évesen lesz érett arra, hogy normálisan kitorolje a fenekét? Az egy dolog, hogy sok helyen nem csinálják meg, mert elvileg nem feladata az óvónőknek és olyan is van, hogy a gyereknek fogalma nincs róla, hogy kellene, mert nem tanították meg rá otthon, de nem ez az általános.

2016. jún. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk a csoportszoba kis előteréből nyílik a vécé. Így oda nem kísérik ki őket. Ha kiabálnak, hogy kakiltak, akkor mennek a felnőttek. Pisit meg kell tudja oldani egyedül egy 3 éves gyereknek. Gatya le és fel meg ilyesmi, ezt tudni kell. Meg kell tanítani neki, ha kakil, akkor szóljon.

Ne haragudj, de az előke kérdés elég gáz. Basszus, adj rá másik pólót. Nem kisbaba már, hanem 3 éves óvodás gyerek. Fel se merüljön benned, hogy ilyet kérjél az óvónőtől, mert kiröhög. (És most tutira megbántottalak, de ez az igazság.)

Fogmosás, kiscsoportban jellemző még inkább csak az öblítés. Mivel ott csak tanulgatják, próbálgatják, nem fogják mindenkinek egyesével átsikálni a fogát, mert nincs ekkora személyzet. Reggel és este te sikálgatod majd, ha akarod.

Vetkőzés öltözés, jó ha próbálkozik a gyerek, de legkésőbb félévre meg fogja tanulni.

Mellébújós gyerek pedig nagyon szépen el fog aludni az oviban "egyedül" is, hisz ott lesz mellette 25 másik gyerek, akiknek cirka a fele szintén mellébújós, de ezt az oviban megoldják. Az óvónő leül egy helyre és szépen elalszik mindenki.

Úgy látom, neked is van még mit tanulni, első körben azt, hogy jó esetben három felnőtt van a csopiban, de leginkább csak kettő. Gyerekből viszont van 25 legalább, szóval nem a te gyermeked körül fog forogni a világ sajnos. Így amire csak lehet készítsd fel a gyermekedet, ezzel segítve őt az óvodás életre. PRóbáljon öltözni, most jó, mert itt a nyár, tanulja meg az egyedül pisilést és ha leeszi magát, ugyan már, kit érdekel, majd kimosod, az oviban meg úgyis adnak rá másik váltópólót, ha nagyon kajás lesz.

Az alvás miatt ne aggódj, ezt remekül megoldják bent az oviban a gyerekek. Nekem három saját melléfekvős gyerekem van, az oviban klasszul elalszanak maguk.

Ezen kívül tanítsd meg a gyereked a zsepi használatára, hogy ne lógó takonnyal töltse majd a telet, mert igen, ez lesz, októbertől elkezd folyni az orra és márciusban fog elállni.

Magad is erősödj meg, hisz a gyermeked óvodás lesz, már megnőtt, vége a babakornak.

Más tanácsom nincs.

Nem voltam túl kedves, ne haragudj.

Ugyanezek a gondolataim megvoltak nekem is anno, csak azóta már szültem párat :)

Emlékszem, megkérdeztem az óvónőt, mikor az első számú gyerekem kezdte azovit, hogy fogja e őt etetni :D :D hahaha

2016. jún. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Elökét nem tesznek a nyakába ,ha le eszi magát akkor kicserélik ruháját illetve megmutatják neki hogy kell ugy enni hogy ne legyen leveses a ruhája.

Fogat mosni csoportosan mennek,de nem mossák át ha nem jol csinálja.

Tejesen őnnáloan nem kell de probálkozni muszály ha kell segitenek.

2016. jún. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!