Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A két gyötrelem rossz ovi...

A két gyötrelem rossz ovi közül melyiket válasszam beíratáshoz, ha nincs 3. opció?

Figyelt kérdés

Utazgatás megoldhatatlansága miatt kiesik a többi óvoda, de többet azoktól sem várhatnék amúgy sem, mert a közeli ovik a legnevesebb, " város első"-nek számító óvodák.


Kritikán aluliak viszont az én szememmel nézve

Alumínium padlók, megmagyarázott kis szőnyegek(szerintük az a praktikus), huzatos csoportszobák, klímaxos, ránézésre is egészségtelen életmódot folytató, erőltetetten kínbol vigyorgó, befásult nevelők, de pont a gyermekvédelmis problémamegoldójuk meg (tul)fiatal(tapasztalatlan?)anorexiás.

Sószoba mindenhol ahova kérdezés nélkül viszik a gyerekeket(honnan tudjam hogy valoban jot tesz? Valaki köhög, a többi egyszerre lélegzi be..)

Elvileg nincs semmilyen büntetés, sehol nincs neveletlenebb v szabályszegő gyermek soha(közben az anyukák forumain olyanokat olvasok, hogy ráncigálják, vagy kilökik a gyerekeket a csoportszobábol)


Egyik helyen összeszedett az igazgato, pontosan fogalmaz, másik helyen belekap mindenbe, nagyvonalakban beszél.

Mindkét helyen 20-25 fő a csop.létszám.

És bárminemű pluszfoglalkoztatás(zeneóra, kézműves, tudományos, úszás, foci csak 5 éveseknek van, a kicsik megelégedhetnek a kotelező tornával)


A fő különbség, hogy egyik vegyes csoportos mini szobákkal, de barátságos, galériás megoldással, hangsúlyt a matematikai képességek erősitésére, finommotorikára helyezi(mondhatnám reál irány),

másik ovi azonos korosztályos, nagyobb, de huzatos (es iskolatantermi beütéses)szobákkal es ez utobbi az sni-s gyerekeket nemigen szeparálja, hangsulyt a bábozásra(szimbolisztikára)fizikai alapok, biologia, természettudományok, művészet helyezi(mondhatnám, humán irány).


Már most utálom a nevelőket, egyenesen ijesztők, de


2017. ápr. 12. 23:17
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:

*de választani kellene

(Ez lett volna az utolsó sor)

2017. ápr. 12. 23:38
 2/35 anonim ***** válasza:
95%
Tökmindegy, melyiket teszed szerencsétlenné a jelenléteddel. Az Isten őrizzen minden óvodát az ilyen szülőtől, mint te...
2017. ápr. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
93%
Jézusom...Részvétem a leendő óvodának.
2017. ápr. 13. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Én a vegyes csoportosat választanám.
2017. ápr. 13. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Csak kicsit olvasgattam az anyukák forumait az óvodákról..

És felháborító mik mennek a szülők háta mögött

Kezdve azzal, hogy mit kapnak ha 16 után mennek csak a gyermekért. Ez csak a jéghegy csúcsa

2017. ápr. 13. 06:03
 6/35 anonim ***** válasza:
55%

Álljunk meg egy röpke szóra!

1./ Hol és mikor tanultál pedagógiát, hogyy véleményt mondhass a óvodai dolgozók képességéről/munkájáról?

2./ Az a szülő, aki felháborodik, hogy 16 óra után megy gyerekéért az oviba, miért késik?

Munkahelyén szivesen veszi, ha más miatt kell tovább dolgoznia -ingyen!- nem csinálhat programot magának, mert a szülő inkább pletykál valahol, mint gyerekéért menne?

3./ A sószoba káros/hasznos voltáról előbb olvasgass a neten, ha valaki köhög, a soszobán kívül is teszi.

A foglalkoztatóban is megfertőzheti a másikat.

2017. ápr. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
44%

6#

1. Nem kell ahhoz pedagogiat tanulnom, hogy felismerjem, hogy az ovono egy besavanyodott bszatlan alkoholista nember, aki az ovodasok kozott dohanyzik, rikacsol, es olyan alapveto dolgokat nem tart be, hogy nem adunk nyakast egy negyevesnek. Sot, egyik gyereknek sem.

2. Az a szulo, aki 4 utan megy a gyerekeert az ovodaba, az lehet, hogy a negyig dolgozik, es meg a szomszed kapubol is bele telik ot percbe, hogy atmenjen az oviba. De lehet, hogy negyig dolgozik es ketszeri atszallassal csak 30 perces kesessel er oda, apu pedig hatig dolgozik.

3. A soszoba hasznos vagy karos voltat es hasznalatanak szuksegesseget NEM az ovodanak kellene eldonteni, hanem az orvosnak. Ha a kolkomnek semmi baja nincs, akkor ne soszobaba kenyszeritsek, hanem vigyek ki a szabad levegore jatszani.

2017. ápr. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tok joknak tunnek amiket irtal. De a mi ovinkban is van bogaras anyuka akinek semmi nem jo es mindenert csak sipakol.
2017. ápr. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
OFF: Miért kéne az SNI-s gyerekeket szeparálni? Ezt a szempontot nem tudom értelmezni és bízom benne csak félreértettem valamit, nem arra gondoltál nyilván, hogy egy integrált ovi szegregáljon a kedvedért (a szeparáció az lenne). Nekem jónak tűnik mindkettő, de ha a kákán is a csomót keresed és ennyi előítéleted van már előre, akkor tök mindegy melyikbe viszed, dobj fel egy érmét és fej vagy írás.
2017. ápr. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom elhinni, hogy bármilyen óvodában a nevelő a gyerekek közt dohányzik, üti őket, stb, és még senki nem tett ellene semmit.

Vagy csak elhiszel bármit, amit valaki leír a neten, vagy erősen eltúlzod, és tényleg te vagy az elégedetlen.

Nekem leírás alapján az első szimpatikusabb. Próbálj meg nem előre utálkozni, hanem a saját szemeddel meggyőződni a helyzetről.

Nekem ez a sztori hihetetlen.

2017. ápr. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!