Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az oviba beiratkozashoz kell...

Az oviba beiratkozashoz kell személyi igazolvány a gyereknek? Mindegyik oviba iratkozzunk be, amit kinéztünk sorrendben?

Figyelt kérdés
2017. máj. 1. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Újszülöttnek is kötelező a személyi, úgyhogy ideje lenne megcsináltatni. És igen, kérhetik.
2017. máj. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Igen és igen. A masodikhoz hozzá tenném, hogy csaka körzetibe kötelesek felvenni
2017. máj. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Közben egy hasonló kérdésnél ezt a választ találtam;"Nem személyi kell, hanem " személyi azonosítót igazoló hatósági okmány".

Ez a lakcím kártya . (Egyik fele a fenti megnevezés, masik feje y lakcímet igazoló hatósági igazolvány)


A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad."


Egyelőre ez tűnik logikusnak, egy másik oldalon is ezt írják. [link]


Köszönöm a válaszokat, holnap kiderül!

2017. máj. 1. 11:26
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Nekünk nem kellett, személyi, nincs is nekik
2017. máj. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk se kérték, amikor suliba mentünk akkor csináltattuk meg,de ott sem kérték. (2iskolás és egy ovis gyermekem van)
2017. máj. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
nálunk a papírral azt írták hogy személyi, ha nincs akkor anyakönyvi kivonat. tehát én az utóbbit viszem mert még nincs igazolványa.
2017. máj. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
nalunk a gyerek szuletesije VAGY szemelyi igazolvanya...
2017. máj. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Helye válogatja, hogy mit kér. Nálunk az óvoda (ill. honlapja) kiírta, hogy mit kell vinni.

A mi városunkban csak abba az oviba kell beíratni, ahova első helyen szeretnéd. Vagyis csak egy helyet kell megjelölni és vagy felveszik vagy nem. Ha oda nem veszik fel, akkor megmondják, hogy melyik intézményben van még szabad hely és oda lehet utólag beíratni.


Egyébként mindenkinek kell rendelkeznie személyi igazolvánnyal. Én is azt hittem, hogy csak ha akarunk, akkor csináltatunk. De a kormányablakban felvilágosítottak, hogy kötelező csináltatni. Ennek ellenére még sehol nem kérték soha, hiába van neki.

2017. máj. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk születési anyakönyvi kivonat is elég volt+lakcím kártya+ taj kártya a gyereknek.
2017. máj. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jelentem, még csak meg sem kérdezték, hogy rendelkezik-e a gyermek személyi igazolvánnyal, természetesnek vették a lakcímkártyát, melynek egyik oldala a személyi azonosító, sőt az óvodára kitett kormányzati hírközlemény sem utalt rá, hogy szükség lenne a gyereknek személyi a beiratkozáshoz!
2017. máj. 3. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!