Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A gyerekek hány százaléka...

A gyerekek hány százaléka kapja ingyen az óvodai étkezést? (Tapasztalaot alapján érdekelne. )

Figyelt kérdés
A szabályokat ismerem, nekünk nem jár, pedig nem érzem magunkat gazdagnak egyáltalán, ezért elgondolkodtam, hogy valóban olyan sokaknak jár, mint amennyit a sajtóban olvasni.
2017. máj. 2. 13:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
21%

Ha neked nem jár, attól még megvan az egy főre eső összeg, ergó ki tudsz fizetni 10+ -t étkezésre. Sokan egyébként akkor is igénylik, ha megvan az egy főre eső, ami szerintem nem korrekt, de ez ma MO.


Lányom csoportjában 26 gyerek jár, ebből 5 fizetős, köztük az enyém. Mi sem vagyunk hű de gazdagok.

2017. máj. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk a 24-ből talán ha 5 aki nem fizet. Ott is főleg azért mert van 3 gyerek.
2017. máj. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem 80% nem fizet. Igaza van az elsőnek, sokan nem jogosan veszik igénybe.

Mi is fizetünk, es nehezen veszi be a gyomrom hogy tudom mas sokkkal jobban all mint mi, de papiron kevesebb a jovedelme es igenybeveszik ezt a tamogatast. Mindket gyerekem csoportjaban ezt latom.

2017. máj. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
45%
Itt 3 gyerekkel féláron van. Csak szociális alapon ingyenes. Két család veszi igénybe, de azok olyanok is. (Sok gyerek a semmire, a munka meg büdös.)
2017. máj. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
17%
3 gyerek féláron van, nem ingyen. Azoknak ingyenes, akik rendszeres gyv kedvezményben részesülnek.
2017. máj. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

En olyan kornyeken elek, hogy a raszorultsag miatt minden ovodas gyereket az onkormanyzat fizeti.

Lenne par kivetel, aki a felet mondjuk ki tudna fizetni, de ugy hataroztak, legyen egyseges.

2017. máj. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
43%
A szabályok szerint, netto 90000 ezer forint per fő alatt kereső családoknál ingyenes. Úgyhogy szerintem ez már nem rászorultság.A másik, soknak igen, a papíron kevesebb a bére, de miért ne használná ki? Tudom, mert ez így nem korrekt, de én se visítok, mikor csak odasúg az óvónő, hogy fizethetek dupla alapítványi pénzt év elején, aztán kiderül, hogy sokan nem fizetnek és még sorolhatnám.
2017. máj. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

Miért nem hasznos a válaszom(1)? Sokan magukra ismertek?

Azért, mert kifizetem, és nem sunyulok, mint más?

Nekem legalább a lelkiismeretem tiszta :)

2017. máj. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom,hogy nálunk hány gyerek kapja ingyen,nem foglalkozok ezzel.

Nekünk 3 gyerek van és a nagycsaládosoknak biza jövedelemtől függetlenül ingyen van a bölcsibe és az oviba az étkezés (talán 2 éve van ez az új szabályozás és azóta van ingyen 50% helyett), így nekünk az ovis ingyen van. Az iskolaira van az amit páran írtak mert ott 50% kedvezmény van az étkezésre.

2017. máj. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%
3 gyerektől ingyenes, tök mindegy mennyit keresel - bölcsiben és oviban. Nekünk 4 gyerekünk van, a kisebbek ingyen esznek, az iskolásnál nem vettük igénybe a félárast, ő inkább itthon eszik. Nálunk szinte senki nem fizet. És leginkább azért nem, mert nem ellenőrzik az anyagi helyzetet, bemondás alapján működik.
2017. máj. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!