Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A gyerekek hány százaléka...

A gyerekek hány százaléka kapja ingyen az óvodai étkezést? (Tapasztalaot alapján érdekelne. )

Figyelt kérdés
A szabályokat ismerem, nekünk nem jár, pedig nem érzem magunkat gazdagnak egyáltalán, ezért elgondolkodtam, hogy valóban olyan sokaknak jár, mint amennyit a sajtóban olvasni.
2017. máj. 2. 13:50
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az nem jutott eszembe, hogy valótlant állítsak, csak a környezetmben egész más arányt látok, mint amit olvasok.
2017. máj. 2. 18:39
 12/18 anonim ***** válasza:
27-en vannak a lányunk csoportjában, hárman fizetünk.
2017. máj. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
45%

A bölcsiben 5-en voltunk, akik fizettek, a 12-ből, most az oviban kb. 3-4-en voltunk szeptemberben a 26-ból.


Tuti sokan sumákolnak vele, mert nálunk nem akarta érteni az óvónő, hogy miért fizetünk, hisz csak nyilatkozatot kérnek, nem kell a jövedelmet igazolni. Mondta, hogy sokan "így csinálják", mi miért nem. Pff.

Mi fizettünk tovább is rendesen, a havi 6-8ezer forint "spórolás" nem ért volna annyit, hogy ne tudjak tükörbe nézni.


Azóta megszületett a harmadik gyermekünk, így az ovis étkezés már nekünk is ingyenes, az iskolai a nagynak pedig féláras, itt már nem számít a jövedelem mértéke.

2017. máj. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%

A luxuskocsival járó, vagy épp 60 milliós házban élő emberek sem fizetnek a gyerekeik étkezéséért, mert a kutya nem kér papírt a keresetükről.

Én becssületes vagyok, fizetek, és még az óvónők is hulyének néznek.

És igen, én lenézem az olyan embereket, akik full pénzesek, de még a havi 5-10 ezer forintot is elcsalják.

2017. máj. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Akkor végülis sikerült megvilágosodni, és a sok "csaló" miatt van ez a "jó" arány.
2017. máj. 3. 09:51
 16/18 anonim ***** válasza:
Én megkérdeztem az oviban, kb. 70%, aki ingyenes. Mi pont nem, de kíváncsi voltam, mint te, kérdező. Nálunk sok a 3, vagy többgyerekes család.
2017. máj. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, a Kormány tisztában van a szürke gazdaságra, hidd el, hogy bele kalkulálta, hogy sok embernek nem az a bejelentett jövedelme, mint amit tényleg kézhez kap, keres. Ingyenes óvodai étkezéshez nyilatkozatot kellett tenni, hogy a netto kereset alatta van az előírtnak, szóval ez nem csak bemondásra ment. Most, ha törvénybe van és nekik a bejelentett jövedelem nem éri el, akkor most miért fizetne? Törvény adta lehetősége, hogy nem kell.
2017. máj. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ez igaz utolso, azonban en olyat is ismerek aki "hamisan" nyilatkozik az ingyenesseg miatt.

En nem tennem, nem mernem. Barmikor ellenorizhetik ezt. Lehet hogy per pillanat nem, de csak egy tollvonas kerdese.

Akinek pedig csak papiron keves a fizetese, az meg nyilvan nem fogja bevallani h fekete jovedelme van.

2017. máj. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!