Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A kiscsoportosokat segítik...

A kiscsoportosokat segítik felöltözni télen, ha kimennek az udvarra?

Figyelt kérdés
Gombos bélelt nadrágot vettem,jobb lett volna a gumis derekú.Vegyek új nadrágot vagy segítenek cipzárazni és begombolni?
2017. okt. 4. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Segítenek persze. Nálunk csak a nagycsoportosoktól várják el az önálló öltözést télen.
2017. okt. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Persze! :) Az ovonenik, daduduskák segítenek. Én voltam gyakorlaton kiscsoportban. Mielőtt kimentunk az udvarra jött a daduska és az óvónővel együtt segítettünk feloltozni a gyermekeknek. Sőt nem csak kiscsoportban, de középső és nagycsoportban is segítünk a gyerekeknek öltözni, miközben próbáljuk elősegíteni az önállósodásukat. A cipzáras ruhadarabok PL. azért is jók, mert a gyerek könnyebben felhúz egy cipzárt, a gombos művelet még kiscsoportban nehezen megy. :) Nagyon tudnak örülni a gyerkőcök, ha önállóan fel tudják húzni a cipzárt, be tudják gombolni a ruhát. Praktikus ruhák választásával elosegithetjuk, hogy sikerelmenyt szerezzenek a gyermekek:)

Szerintem ne vegyenek újat, ha már ezt megvették, az óvodában segítenek felvenni. Egyébként nyugodtan lehet kérdezni az ovoneniktol, mit tanacsolnak öltözködés szempontjából. :)

(egy leendő ovoneni)

2017. okt. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne segítenének! 3 évesekről beszélünk :).
2017. okt. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Most ősszel is segítenek, akkor télen mikor még több ruha kell miért ne segítenének.
2017. okt. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Naná, hogy segítünk.Még a nagycsoportosoknak is ha kell.

Amit viszont sosem fogok megerteni szülőktől az a fűzős cipő!!!!!!

2017. okt. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, segítünk.
2017. okt. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is segítenek, mondjuk én mindig próbálok olyan ruhát ráadni az oviba, amit maga is fel-le tud venni. Gumis derekú naci, tépőzáras cipő, cipzáras felső.
2017. okt. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagycsoportosok segítik őket.
2017. okt. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Én még tisztán emlékszem, hogy 13 éve senki nem segített.

Óvónéni addig nem engedett ki még fel nem öltöztem rendesen, egyedül, így önállóságra neveltel minket. Csakis a cipőt segítettek bekötni.

Nem tudom most hogy van, nálunk így volt...

2017. okt. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es mondjuk egy 25 fős 3 évesekből álló csoport jó sokára érne ki az udvarra ezzel a módszerrel overálban, sapkában, kesztyűben, sálban, csizmában, ami az overál alá kell még arról ne is beszéljünk. 😂
2017. okt. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!