Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák, akik ezt az "utat"...

Anyukák, akik ezt az "utat" választottátok tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Nem a körzetes, de állami oviba szeretném beiratni a lányomat. Hogyan, pontosabban mekkora összeggel támogattátok meg az óvodát hasonló esetben?

2018. jan. 2. 18:15
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
85%

"Ha én mégis így is szeretnék egy kicsit rásegíteni a dologra"



EZ önmagában elég lenne arra, hogy a gyereket ne vegyék fel, mert aki ennyire pénzközpontú, azzal nem érdemes kezdeni bármit is.

2018. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
86%

Mi falun élünk, számtalan gyerek van, akik nem a lakóhelyükön lévő óvodába vagy iskolába hordják a gyereküket, hanem másik településre. Illetve olyan, aki máshol lakik, mégis a mi falunkban lévő óvodába, iskolába hordja a gyerekét. Vagy olyan, akik mivel mindketten szülők a városban dolgoznak, rugalmas a munkahelyük, így a városba hordják oviba, iskolába a gyereküket.

Nem fizetnek plusz pénzt érte. Miért kéne?

De ha te annyira akarsz fizetni, hát annyit adsz, amennyit akarsz. De mondom, a legtöbb szülő nem fizet semmit, hisz szükségtelen.

2018. jan. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
85%
Budapest melletti város, nálunk konkrétan megmondták ovistárs anyukájának, hogy ok, felveszik 2 és fél évesen, fizessen többet az alapítványi pénzbe. Azt hiszem 50 ezret fizetett. Én meg se mernék ilyet kérdezni, pedig örültem volna, ha nem 4 évesen veszik fel.
2018. jan. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
79%

Meg se kérdezném. Ez elég aljas szülői hátteret feltételez, ilyen családból származó gyerekre nincs szükségünk.


Gondolj bele, azt a képet mutatja rólad hogy mindent pénzzel akarsz megoldani. Bármi baj lesz a gyerekeddek, egyből jössz a kis pénztárcáddal....na ne. Ilyen család ne legyen az óvodai közösségünk része.

2018. jan. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elfogadom és tudomásul veszem a negatív hangvételű kommenteket is, de egyet nem értek velük. Várok még válaszokat.
2018. jan. 2. 19:55
 16/35 anonim ***** válasza:
31%
Sajnos a mai világban egy állami ovinak minden támogatásra szüksége van. Én ebbe semmi kivetnivalót nem látok, 50 és 100 e között támogatnám az ovi alapítványát. Bp.-n ez elég sok helyen így megy, nemcsak ovikban, hanem sulikban is. Meglehet erről mindenkinek a véleménye, lehet ezt szeretni vagy utálni, attól még ez a helyzet.
2018. jan. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
5%
Én nem értelek téged kérdező. Mégis mit hiszel, mi lesz, ha te pénzt fizetsz az ovinak? Komolyan miért fizetnél? Írd le a konkrét elképzelésedet!
2018. jan. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
20%

#16 írt nagyjából értelmes választ, a többi jóformán megintcsak kötözködés...

Amúgy én lakótelepen laktam, mikor aktuális volt az óvoda a lányomnak, és pont nem oda tartoztunk, ahova a 2 utcával arrébb lakó unokahúgom, de szerettem volna, ha 1 oviba járnak. Unokatesóm jelezte az óvónőnek, hogy mi a szándékunk és megoldható-e. Nem volt akadály, mert volt hely, így oda írattam a körzeti helyett.

2018. jan. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
82%
Kotozkodes vagy sem, az eljaras szimplan undorito, visszataszito. Remelem, nem jarsz sikerrel.
2018. jan. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
25%
Mielőtt bárki fröcsögne gondoljátok végig az adott helyzetet. Anyuka valamiért nem akarja a körzetesbe vinni a gyereket (oka lényegtelen), a nem körzetes oviba, azután, h elveszik a körzetes gyerekeket van "X" férőhely, ahova tegyük fel "X+20"-an jelentkeznek. Az ovi valami alapján választ. Anyuka szeretné ha oda kerülne a gyereke (oka lényegtelen), miért ne "fizethetne" érte? Mi ebben a kivetnivaló? Ilyen világot élünk, így mindenki jól jár, anyuka oda járatja a gyereket ahová szeretné, az ovi plusz pénzhez jut, amit arra költ amire akar.
2018. jan. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!