Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvónők mennyire veszik...

Az óvónők mennyire veszik komolyan, amit a gyerekek mesélnek?

Figyelt kérdés

Állítólag én is mondtam meredek (minden igazságot nélkülöző) sztorikat az oviban, amivel a szüleimet égettem.


A gyerekünk is rákapott. Néha súlytalan kitalációk: pl. szánkózni voltunk. Nem voltunk, bár szóba került, de hó hiányában elnapoltuk.

A legújabb az, hogy nem hagyjuk aludni. Ennek az ellenkezője igaz, komoly csörték mennek, hogy méltóztasson már aludni - ő meg teljes repertoárt mutat be kifogásokból.

De olyan is volt már, hogy az apja intim részének méretét ecsetelte, irreálisan (bokáig ér). Pedig ez otthon egyáltalán nem téma. TErmészetesen lát minket fürdés közben, de nem magamutogató szinten és nem, nem ér bokáig az apjának. Ez utóbbi témán meg is lepődtem, mert az én melleim érdeklik nagyon, ő is szeretne magának. (Még nem akartam elkeseríteni, hogy cirka tíz év múlva számíthat csak némi növekedésre és nem garantált, hogy nagy lesz.)


Mi őt soha nem ütöttük meg, az apjával szoktak játékosan birkózni. Olykor az apja kap néhány keményebb ütést, rúgást. Ez is már úgy ért be az oviba, hogy verjük... (Erre egyetlen tippem van: amikor már nagyon hülyén viselkedik, néha viccesen megkérdez az apja, hogy megverheti-e. De ott már a hanglejtés is árulkodó, hogy poénból kérdezi, nem szándékozik bántani.)


Az "apa meghúzta a hajamat" annyiból helytálló, hogy öltöztetésnél előfordul néha, hogy véletlenül becsípi a cipzárral. Szándékos, büntető szándékú hajhúzásra soha nem volt példa. Fizikailag soha, sehogy nem bántottuk.


2018. jan. 15. 01:11
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Persze olyanokat is mesélt, hogy óriáskígyón lovagolt, vagy jár hozzánk delfin vele játszani, vagy cápa harapta meg. Gondolom ez nem szorul magyarázatra :)
2018. jan. 15. 01:12
 2/16 anonim ***** válasza:
18%

Azért azt nem nevezném ,,természetesnek", hogy lát titeket fürdés közben. Az, hogy mondjuk véletlenül rátok nyit, az más, de hogy szándékosan beengedjem a gyerekem a fürdőbe, amikor én meztelen vagyok, na az úgy nem hinném, hogy rendben van.

Ettől függetlenül, nyilván nem az összes sztori a meztelenkedéssel kapcsolatos, tehát nem ez a probléma gyökere.

Szerintem ilyen dolog nagyon sok gyereknél előfordul, színes a fantáziája és valószínűleg több vagy még több figyelemre vágyik, ezért meséli ezeket a kis történeteket.

Szerintem az óvónők sem teljesen hülyék és szerintem tudják, hogy talán van valami valóságalapja annak, amit elmesél, de bizonyára mégsem 100%-ban úgy van, ahogy a gyerek elmondja.

2018. jan. 15. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Ez a fürdés dolog érdekes téma.

Én vitatkoznék veled 2-es.

Amikor kicsi voltam, nálunk is természetes volt, hogy látom a szüleimet meztelenül.

Aztán ahogy nagyobb lettem,úgy kezdték kialakítani a szüleim a sajt és az én privát szférámat is, akkor meg már az volt a természetes, hogy engem se látnak feleslegesen meztelenül meg én se nyitok be másra.



Egyébként nyilván nem veszik komolyan.Az óvónők is tudják, hogy milyenek a gyerekek.az meg látszik, hogy egy gyerek verve van otthon,úgyhogy nyugi, az óvónő pontosan tudja,hogy mi az, amit komolyan kell venni é mi az, amit nem

2018. jan. 15. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 babyboom567 ***** válasza:
81%

A kérdésre válaszolva:szerintem tudják az óvónők,hogy a gyerekeknek nagy fantáziája van.


Off: Nekem is pucérkodtak a szüleim,semmi baj nincs ezzel szerintem.Sőt ha nem természetes egy gyereknek ,hogy látja a szüleit meztelenül, mert azok bujkálnak,annál kíváncsibb lesz.

2018. jan. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Ekkora baromságot, mint amit a 2-es ír régen hallottam már.
2018. jan. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Óvónénink jókat mosolyog az ilyen sztorikon. Természetes, hogy a fantázia és a valóság keveredik. Kinél jobban, kinél kevésbé. A mi fiunk egyik reggel nagyon ásítozott, megkerdezte az óvónő, hogy miért nem aludt. Gyerek válasza az volt, hogy anyu meg apu egész éjjel hangoskodott, kiabált (veszélyeztetett terhes voltam, nagyon sok bajjal, én az esetek 90%-ában előbb aludtam mint a gyerek). De azt is megtudtam, hogy melyik ovistarsanak van két kukija vagy 3 puncija. És még ezer jópofa sztori.
2018. jan. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Az én lányom mesélte az óvónőknek, hogy "anya vesz nekem magas sarkú cipőt és abban fogok jönni" ezt tőlem is minden nap megkérdi de azt mondom neki hogy majd ha nagy leszel kapsz, még kicsi vagy hozzá. De bent az oviban azt mondja most veszek neko.
2018. jan. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem még a legártatlanabb sztorit us fenntartásokkal kezelik. Gondolom hallottak már egy pár meredek történetet a gyerekek szájából.

Nekünk volt két nyuszink és hát a jó idő beköszöntével elkezdtek szaporodni tavaly tavasszal. A kislányom meg ecsetelte, hogy kisnyulaink vannak. Kisvárosban élünk kertes házban, a kutya, cica megszokottabb, de nem azt mondta a lányom, hogy hupilila kismalacaink születtek, hogy olyan hihetetlen lenne a sztori. Mikor már többször mondta a gyerek akkor kérdeztek rá tőlem, hogy valóban így van-e vagy csak a gyerek fantáziált. Mondom igen vannak nyuszik, erre jaj, de jó, eljönnének megnézni őket.

2018. jan. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk egyszer azt mondta a lányom, hogy hagyma volt ebédre kecsappal... Igazából paradicsomos káposzta volt :)


Hidd el az óvónők tudják, hogy mennyit fantáziálnak a gyerekek, ezen nem kell aggódnod!

2018. jan. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
Remélem, hogy semennyire. A gyerekem első szavai közt szerepel a patkány, jó hangosan kiabálva és a földre mutatva hozzá. Tutti, elsütötte a bölcsiben is. Persze egy meserészletből sikerült megtanulnia, de elég rosszul jött volna ki, ha arról beszélgetnek, hogy a 2,5 éves gyerekem patkányt lát otthon.
2018. jan. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!