Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Visszahúzódóbb, félénkebb...

Visszahúzódóbb, félénkebb gyerekek szülei! Ti nem féltitek őket az ovitól?

Figyelt kérdés
Az én kislányom nagyon vissza húzódó. Ha elveszik tőle a játékát, akkor hagyja. Ha valamivel nem engedik játszani, akkor inkább elsétál. Amikor ezek megtörténnek, nyilván először hagyom hogy ő intézze el, de volt több olyan eset is, ahol közbe kellett szólnom. Emiatt nagyon aggódom az ovi miatt, hiszen nem leszek ott. :( Ti hogy vagytok ezzel? Köszönöm a válaszokat!
2017. nov. 9. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős?


Egyébként kevésbé aggódom, mint amennyire mindenki sugallja körülöttem, hogy kéne.

Szerintem a konfliktuskerülés nem hiba. Amíg nem veszi fel, nem bántja, addig nem gond. Lányomon nem látom, hogy bántaná. Még az agresszión is csak meglepődik (ha fellökik... stb) és elsétál.


Egyébként Ranschburg után nem félénknek, inkább érzékenynek, tartózkodónak nevezem.

2017. nov. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
*2 év 3 hónapos
2017. nov. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2017. nov. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem biztos hogy visszahúzódás, ez konfliktus kerülés. Az vagyok én is, konfliktus kerülő, de nem visszahúzodó!! Nem ugyanaz. És a gyerekem 3.5 éves, szintén keruli a konfliktusokat, rettentő birka turelme van, viszont nagyon nyitott kezdeményező, ha barátkozásról van szó. Szerintem ez egy jó párosítás, és nagyon szereti az ovit, és egy hét alatt eltanulta a gyerekektől, hogyan kell harcolni a játékokért.


Viszont. Van a csoportban pl valoban félénk visszahúzódó kislány. Illetve nincs a csoportban. Mert nem tudta elkezdeni az ovit. Egyszerűen nem mer bemenni a terembe, sikito rohamot kap, ezert az ovono azt javasolta halasszanak egy évet...de hog akkor mi lesz....sajnalom a kislanyt. Altalaban ilyen esetekben az anyukával van a gond, vele kell megkuzdeni először. Ha félénk ia a gyerek, lehet úgy kommunikálni az ovit, hogy ne kapjon sikítófrászt....meg legfőképp nem anyámasszony katonáját kel nevelni.


Dontsd el a gyerkocod melyik kategória, mert tényleg nem mindegy hogy arrol van e szó h félénk vagy csak arról, hogy keruli a vitát

2017. nov. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Majd csak az oviban fog eldőlni hogy hogy viselki a gyereked. Ezt előre sokszor nehéz kikövetkeztetni.

Teljesen más szituáció egy ovi, meg egy játszótér, meg az ha otthonra hivsz át gyerekeket és azokkal játszik.

2017. nov. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
igen, de szerintem nagyon fontos az ovit megelőző időszak: hogy a szülő hogy vezeti be a gyereknél az óvodát, és ebből a szempontból egyáltalán nem árt, ha a kérdező tapasztalatot cserél hasonló gyerekek szüleivel
2017. nov. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ilyen volt.Nehezen szokott be,nehezen vált le rólam,de amúgy szerette az ovit.A gyerekek talán pont emiatt nagyon szerették,mert vele nem kellett összeveszni ki mivel játszon,milyen szerep essen rá,a lányom mindent elfogadott.Olyan jó 5,5 éves volt már,szóval jó későn,mikor a játszón elvették a labdáját...hagyta,mint mindig,de odajött,hogy hát elvették.Mondom: vedd vissza.Ő: vegyem vissza,de hogy? Én: persze vedd vissza,a tiéd.Menj oda és vedd ki a kezéből.

Oda ment kivette,azóta nincs ezzel gond :) ő ilyen,meg kellett erre érnie.Most meg lassan 7 évesen igazi nagyszájú vagány kis boszorka,szoktam is neki mondani,hogy na miből lett a cserebogár ? :)

2017. nov. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!