Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ilyet tényleg mondhat egy óvoda?

Ilyet tényleg mondhat egy óvoda?

Figyelt kérdés

Szólval azt meg mondhatja már januárba, hogy szeptemberbe csak 3 gyereket vesz föl, abból is kettő már biztos, mivel protekciósak?!

Állami ovi egyébként!



Valamint jól tudom, hogy ovihoz nem kell munkáltatói igazolás?


2018. jan. 24. 16:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%
Hány éves a gyereked?
2018. jan. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt ilyenkor már tudja az ovi, hány hely szabadul fel, tehát meg tudja mondani, hány új ovist képes felvenni szeptembertől.


Olyan biztos nem hangzott el, hogy "két protekciós gyerek már van", és olyat sem mondhat az ovis beiratkozás eredményhirdetéséig, hogy ebből a három helyből már kettő foglalt (a gyakorlat persze az, hogy tudják, melyik ovisnak jönne szeptembertől a tesója is oviba, ők pedig előnyt szoktak élvezni a többiekkel szemben).

2018. jan. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%
A körzetes oviba fel kell venni az oviköteles gyereket.
2018. jan. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó nézz utána, a kötelező felvételt biztosító ovi is megtagadhatja helyhiány miatt a felvételt (ez alól a hátrányos helyzetű és a gyámhatósági papírral oviba jelentkező gyerekek csak a kivételek, nekik helyet kell csinálni akkor is, ha nincs).
2018. jan. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Mi is ezzel küzdünk.

Ovi bölcsijéből automatikusan ovisok lesznek. Már mondta a körzetes ovi tele vannak. Vegyes csoportott meg nem indítanak.

Legközekebbi ovi ahová felvennék meg drága 35e/hónap :(

2018. jan. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
8%

Ilyen nincsen szerintem.

Én mondjuk bölcsibe akarom adni a fiam, de itthon vagyok a legkisebbel és a bilcsődébe a nő azt kérdezte megyek vissza dolgozni? mondtam neki hogy nem de mire a legkisebb is megy akkor egyszerre kell a 2 gyereket szokatnom mert.kicsi a korkülönbség és akkor a fiamat az oviba kéne szokatni a lányt meg bölcsibe.

Azt a választ kaptam hogy háááát nem is tudom.....

Közöltem vele hogy köteles vagy felvenni mert nagycsaládosok vagyunk és olyan nincsen ha én most mennék vissza dolgozni akkor meg felvennéd!

pofa huzgálás ment végig mert sok a gyerek. Mondtam neki semmi gond ha sok a gyerek örülni kell mert akkor még van értelme a munkájának.

Nincs is más bölcsi 8 km es távolságon belül. Max ha tényleg vissza mennék dolgozni akkor a munkahelyemhez a legközelebbi bölcsibe.

A lányom csoportjába 27en vannak. Kb sosincsennek annyian mert sokan betegek.

2018. jan. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
De utolsó minek szülsz ennyit ha nevelni meg nem akarod őket?Egyébként meg a nagycsaládosok porontyait se kötelesek felvenni, a bölcsi a dolgozó szülőknek van, nem a gyereket nevelni lustáknak.
2018. jan. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Én sem értem, nagycsaládos vagy és még te kötelezed a bölcsit hogy vegyék fel? A bölcsibe én úgy tudtam, munkàltatói kell, mert akkor indokolt a felvétel, nem??


Igen, mondhat, ha egyszer nincs hely.

2018. jan. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Kedves nagycsalados!

Akkor sem biztos hogy felvennek a gyermeked, ha te vissza akarnal menni dolgozni, ha egyszeruen nincs hely. Nehogy mar a bolcsi szegyelje ossze magat, hogy neked egyszerre kellene szoktatni a gyerekeket, es olyan nincs hogy nem. Dehogyis nincs...

2018. jan. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos ezzel a (kötelező az ovi 3 éves kortól" dologgal tényleg az a probléma h nincs kapacitása erre az ovik többségének.

A fent említett dolgokat nem mondhatják, de mind tudjuk h ez így megy. Nálunk az élvez elsőbbséget (nyilván nem hivatalosan) aki a hozzájuk tartozó bölcsibe járt már.


Nagycsaládos anyuja. Nagyszerű h ilyen primitív bunkó tudsz lenni egy olyan intézménnyel szemben ahová a gyerekedet szeretnéd járatni. Bravó!

És megköszönném azon anyukák nevében akik dolgozni mentek/mennének vissza, de a te hülyeséged miatt nem tudják bölcsibe adni a gyereküket, vagy csak fizetősbe.

A CSOKK, az adókedvezmény, meg a tököm az jól jön. De h otthon legyél a gyerekekkel, az már nem tetszik?

Honnan tudod h egyszerre lenne a beszoktatás? Ezt az első szülőin, valamikor nyáron tudod meg!

2018. jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!