Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovis szülinap? Mit gondoltok...

Ovis szülinap? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Ez komolyan ennyire divat lett?

Még nem ovis a gyerekem, de nem terveztem ott is tartani.

Nekem azt szokta mondani anyukám, hogy a szülinap családi ünnep, mert a családba születik a gyerek, és nekik fontos. Evvel egyet is értek.


Leírnátok, ti tartotok-e, vagy az ovitokban népszerű-e ez?

Őszintén nekem ez ugyanolyan hülyeségnek tűnik, mint az ovis ballagás.



2018. jún. 11. 10:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
A szülinapos szokott vinni egy tortát. Énekelnek neki és tortáznak ebéd után. A gyerekek élvezik, hogy ők vannak a középpontban.
2018. jún. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Már az én gyerekkoromban is tartottuk a szülinapot az oviban. Egy tortát vittünk be és uditot/szörpöt. Annyi változott nálunk (oda jár a fiunk, ahova én is jártam több mint 20 eve), hogy a sok higiéniás szabály miatt most már csak cukrászdából származó tortát vagy csomagolt édességet lehet vinni. Szerintem az ovis szülinap egyáltalán nem új divat.
2018. jún. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Nem kell ebből ilyen nagyon ügyet csinálni. Nekem már ugyan iskolás, de oviban akkor is megünnepelték, ha nem vittél be sütit, ezt-azt. A gyerekek élvezték ezt, mindig volt egy cuki kis tálka, megtöltve vízzel, benne annyi mécses úszott, ahány éves volt az ünnepelt, körbeállták a csoporttársak és az óvónénik, és elénekelték a boldog szülinapot dalocskát, és ennyi.

Természetesen be lehetett vinni üdítőt, édességet, bármit. Nálunk mindig szörpöt kértek, ha megkérdeztem, mit vigyek, és aprósüteményt, minimuffint, a krémes tortát szétkenték, és többnyire nem ették meg.

Most iskolában is mindig megünneplik, névnapot is, tetszés szerint lehet vinni be ezt-azt, de nem kötelező. És minden gyerek (ha van kedve) rajzol az ünnepeltnek, és itt is van éneklés.

Tulajdonképpen közösséghez tartozás fontos kelléke ez, és megtanulja a gyerek már korán, hogy a családon kívül is jó, ha tartozik valahová, és ez egy "íratlan szabály", hogy megjegyezzük egymás névnapját, szülinapját, esetleg megünnepeljük.

2018. jún. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

nem olyan rossz dolog ez,-és nálunk nem is csináltak belőle nagy ügyet sem,de azért mégis meg voltak ünnepelve.

Hármasával volt megtartva.a 3 szülő közösen fizette ki a tortát. az ünnepléskor a szülinaposok külön ültek,együtt fújták a gyertyát,közben a többek énekeltek nekik. kaptak egy kis szörpöt ,nasit és ennyi.

Nekik ez is élmény volt

2018. jún. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
98%

az a gond az elveiddel,hogy ha te ovidba is divat ez akkor a gyerekeddel is kiszúrsz,ha őt ebből kivonod.

és nem is fogja érteni hogy neki miért nincs tartva..

2018. jún. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%

Amikor én voltam kicsi ovis, kevesebben voltak azok, akiknek az anyukája vitt be sütit vagy valamit. Volt olyan szülő aki 10 mignont vitt be huszon valamennyi gyerekre, hát gondolatod, mennyi jutott belőle egy gyereknek, de a szülinapos egész nap úgy járt - kelt mint aki leereszkedett a pór néphez. Ez az egy nagyon megmaradt így közel 20 év után is :D

Amúgy egyáltalán nem volt divat, sokaknak nyáron vagy valamelyik szünetben volt a szülinapja, ők eleve hátrányból indultak ha innen nézzük.

Általános iskolában már nagyobb divat volt, valami közös óra előtt körbe ment az ünnepelt és szétosztotta, de annak se azért örültünk mert osztoztunk az ünnepelt örömében, hanem mert volt hogy 10 perccel később kezdődött az óra emiatt. Akivel jóban voltunk annak úgyis vittünk valamit, emlékszem, mi négyen voltunk legjobb barátnők, minden év elején egyforma naptárat vettünk és beleírtuk egymás szülinapját / névnapját... Arra akarok ezzel kilyukadni, hogy a gyerekek pontosan tudják, hogy érdekli e őket xy szülinapja vagy nem, és ha alapból nem kedvelnek egy gyereket, azt nem fogják jobban szeretni egy linzertől, akit meg szeretnek azzal meg megoldják hogy együtt ünnepeljenek. Abból a pénzből amiből "az ovit etetnéd" inkább menjetek el családilag sütizni egyet valami szép helyre, szépen felöltözve stb, az jobban megmarad a gyereknek, hogy aznap ő volt a nagy és komoly szülinapos :)

2018. jún. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
Ez már akkor is így volt mikor én ovis voltam. Akkor körbe állták az ünnetet és énekeltek neki. Annyira jó vissza emlélezni tik tak dalra :) Nem kell óriási dologra gondolni, aki szeretne tortát visz be. Mi szörpöt vagy gyümi levet viszünk muffinnal
2018. jún. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%
A fiamnak ma van a szülinapja, vittünk ma az oviba egy tortát. Megköszöntik, ènekelnek neki, tortáznak, ő pedig örül ennek. Mi ebben a rossz?
2018. jún. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Magdalenanette válasza:
84%
Nem értem a 6os miért van lepontozva ennyire. Felteszem nem minden gyerek éli meg egyformán a dolgot, arról meg nem ő tehet, hogy az ő óvodája nem volt jó hely. Vagy nem tudom, nem feltétlen olyan mézes mázas rózsaszín dolog az óvoda mint ahogy itt az anyukák gondolják. Nekünk volt ünneplés meg jó közösség is, de nem hiszem, hogy mindenki ilyen szerencsés lenne, főleg ha még csak nem is magán intézménybe járt
2018. jún. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Már a 80-anas években is divat volt.


Az egyetlen hátránya, hogy a nyáron születettekkel soha senki nem törődött, így én nekem gyerekként nagyon rossz volt, hogy nem ünnepelnek meg, míg másokat igen. Amíg ovis és kisiskolás voltam, a szüleim sem nagyon tettek ki magukért, nem volt szülinapi zsúr tartva (talán egyszer), pedig szerettem volna.


Azt hallottam másoktól, hogy akiknek nyári a gyerekeik vannak, azokat egyszerre az utolsó ovis héten köszöntik fel, de ezt is ovija válogatja, meg persze a szülő is kell hozzá, aki figyelemmel kíséri és megszervezi és lejelenti az oviban, hogy ne érezze magát rosszul a gyerek, hogy 3 nyári kicsit felköszöntenek és visznek sütit, míg Sanyikát nem, pedig ő is nyári, csak épp a szülei sz-rtak rá.

2018. jún. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!