Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kislányomon ágyi poloska...

Kislányomon ágyi poloska csípést fedeztünk fel. Szóljak az òvòdában, vagy mondjam azt hogy beteg, azèrt nem megy?

Figyelt kérdés

2018. nov. 13. 19:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű hogy szólj.
2018. nov. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
72%

Miért ne mehetne?

Azért kérdezem mert, nálunk is volt hogy volt poloska ( albérlet ahol laktam ) teli voltam csipéssel, úgyhogy tudom milyen ez , nem fertőz meg semmi tulajdonképpen úgy néz kint egy szúnyogcsípés.

Viszont hol szedte össze? Mert ha az óvodában akkor mindenképp szólj , szólniuk kell az ÁNTSZ- nek.

2018. nov. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Azért nem szeretném ha menne, mert nem szeretném ha az oviban miatta lennének poloskák. Olvastam egy cikket, amiben az állt, hogy egy gyerek miatt egy pesti oviban kellett fertőtleníteni. Nem tudom hogy szóljak-e ez miatt. Nem szeretnèm ha kirekesztenék a gyereket. Szerintem azt mondom hogy beteg. Majd megy ha eltűntek a poloskák.
2018. nov. 13. 20:05
 4/26 anonim ***** válasza:
87%

Kicsit olvass utána, mert úgy látszik gőzöd nincs az egészről. Mi az, hogy a gyerek miatt lennének poloskák ? Azok nem a gyereken vannak, a csípés van a gyereken, a poloska a függönyben , takaróban, matracban, fában , falban van, oda fúrja be magát. Pók nagyságúak ,ezek nem az emberben élnek.

Jó lenne kideríteni, hogy hol szedte össze a csípéseket, mert ha otthon nálatok , akkor sürgősen szakembert kell hívjatok, mert nagyon nehéz kiirtani.

2018. nov. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
82%

Én is úgy tudom, hogy az matracban meg ágykeretekben húzza meg magát.Semmiképp sem ,,viszi" el az oviba a te gyerkőcöd az óvodába magával.Nézzétek meg az ágyakat nálatok vagy ahol aludni szokott ,hogy találtok e? Mert az is meglehet, hogy nem otthon hanem az oviba szedte össze a csípéseket és akkor tényleg szólni kell.

Ha otthon akkor szerintem nem.Ez nem tetű..

2018. nov. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
60%
De sajnos beviheti a poloskát, pl. a ruháján. Te tudod, hogy milyenek az óvónénik. Én megmondanám, ez nem jelenti azt, hogy koszosak vagytok.Különben tényleg nem biztos, hogy poloska, pók is csipked. Ha mégis az,akkor azt csak szakember tudja kiirtani..
2018. nov. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Olvastam hogy a ruhájával is beviheti, én pedig nem sseretném ha miattunk valaki poloskás lenne. Nem tudom honnan szedte össze őket, az oviból vagy valamelyik lakótól jöttek. Én mindenképp poloskára gyanakszom, a kis fekete pontok miatt, amit maga után hagy.
2018. nov. 14. 07:56
 8/26 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy már tegnap hívtunk szakembert, aki azt a választ adta hogy ők nem jönnek ki, menjünk be a vegyszerért és intézzük a írtást mi magunk. Ma megveszi a Férjem a vegyszert.
2018. nov. 14. 07:58
 9/26 anonim ***** válasza:
86%

Ti nem tudjátok magatok kiírtani, ehhez szakember kell.

Ha körülnéztek otthon az ágya körül (ágyneműtartó, fal mellett, parkettaszegéály, szőnyeg, stb, akkor azért kell, hogy találjatok valahol döglött állatot. Vagy reggelre vérpöttyöket a lepedőn pl.

Bennem ez tartotta a lelket, amikor legutóbb 1 héten át jöttek sorra rajtam a csípések, hogy nincs sehol semmi nyoma (zseblámbával aludtam már, mert egy idő után folyamatosan éreztem, hogy mászik rajtam valami, de nem), és hogy a családban máson sincs nyoma...


Egyébként meg mi az, hogy ő viszi be a ruháján? mi van, ha pont az oviból vitte haza a ruháján? Igenis kell tudni róla az intézménynek, mert ez egy súlyos, nehezen kiküszöbölhető fertőzés, ami után mindent le kell fertőtleníteni, vegyszerezni, ha tényleg ott van a kolónia.

2018. nov. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is az oviból hozta be. A probléma hogy a Fèrjem nem akarja hogy szóljak. Szerintem az oviból hozta haza. De az is lehet hogy az albérletben valamelyik lakótól. Akik azt mondanàk szólnának azok biztos hogy szólnának? Mert én nem szeretném ha kiközösìtenék a gyerekem. Èn azt a megoldàst találtam ki, hogy amíg nem írtjuk ki őket nem megy oviba. A Férjem ezt nem engedi, hogy ezért ne menjen. Viszont ha még egy csípést látok rajta elmondom az óvónőnek.
2018. nov. 14. 11:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!