Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok az ovónénik, dadusnéni...

Nálatok az ovónénik, dadusnénik bekötik a 3 évesek cipőit, ha nem tépőzáras van rajtuk? Vagy normális dolog hogy a gyereken keresztül üzennek hogy legyen rajta tépőzáras csizma?

Figyelt kérdés
2018. dec. 8. 13:55
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
49%
Miért kérdező, benned van egy hangyaf.sznyi embersèg vagy empátia? Szerinted csak a te gyereked létezik, te szülők győngye? Sajnálom a pedagógusokat komolyan mondom.
2018. dec. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
Jézusom azért nem kell igy támadni,utolsó. Nem azt mondtam hogy mezitláb akarom járatni a gyerekem.
2018. dec. 11. 11:01
 23/39 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 21-es válaszoló! Ezt biztosan ide akartad írni? Durva.... ÜDV:egy pedagógus
2018. dec. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem emberség kérdése, szimplàn idő, és a dolgozók létszáma, vagyis sajnos annak hiànya

Lànyomék mondjuk csak 10-en voltak egy csoportban, de 10 gyerekre sem elvàrható, hogy kötögessék a cipőket, millió más dolguk is van a dadusoknak.

Nem adtam rà fűzőset, mert nem szúrok ki se a gyerekkel, se a dolgozókkal.

Olyat sem lehet, hogy egynek kötögeti, de a többi jàrjon tépőzàrasba.


Kérdező, szerintem is a tépőzáras mellett dönts.

2018. dec. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
64%

Ez olyan érdekes. Nálunk 3 felnőtt van a 18fős csoportra. Én szoktam kivinni a Gyerekeket. Örülök ha egy valaki egyáltalán segít az öltöztetésben! Engem még sem foglalkoztat, hogy a másik kettő kolleganő addig mit csinál,míg az udvaron vagyok. Egy szülő meg ilyeneken morfondírozik...

Szóval ezt ne úgy képzeld el hogy minden munkafolyamatnàl együttes résztvevő az összes alkalmazott! Valaki épp akkor végzi máshol a teendőit. De az is biztos, hogy az ilyen kötögetések nagyban lassítják a folyamatot. Mondom ezt úgy, hogy soha nem üzentem vagy mondtam senkinek, hogy màsfajta ruhát vagy cipőt vegyen mert az ember nem tudhatja ki miért dönt úgy ahogy (lehet ajándékba kapta nagyszülőktől, nincs pénz màsikra vagy egyszerűen csak ez tetszett neki...stb.) tehát nem szólok mások dolgaiba de ez lehet egyfajta sajátossàgom. De most a kérdést és a kommenteket olvasva,lehet az teszi jól aki szól ilyenekért. Volt egy eset most is,a kislány csizmàjànak a cipzàr húzó része le volt törve és iszonyat nehéz volt fel-le húzni mert még szoros is volt a vàdlijàra. Nap mint nap szenvedtem vele,mire az egyik kolleganőm ahogy észrevette rögtön szólt is a gyereknek hogy "mondd Anyànak csinàltassa meg"! (Ez az üzengetés azért van egyébként mert nem rendszeres a találkozás a szülővel,de lehet épp nem olyan prioritású is az ügy, amivel kapcsolatban elegendő ennyi.) És másnap már meg lett csináltatva a cipzár!

2018. dec. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
73%

5 éves a fiam, NINCS fűzős cipője, mert nem tud cipőt kötni.


Nem szívatom sem magamat, sem az óvónőket (dadusokat).


Nem is értem, hogy küld valaki egy 3 évest fűzős cipőben oviba... Nem gondolsz bele, hogy balesetveszélyes?

2018. dec. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Akkor miért gyártanak a 3 éves korosztály számára füzős cipőt,ha mindenki szerint ilyen veszélyes és ördögtől való dolog?
2018. dec. 18. 12:56
 28/39 anonim ***** válasza:
64%

Mert:

-van olyan 3 éves, aki be tudja kötni,

- van olyan, aki nem jár óvodába és az anyja köti be

- van olyan, akinek az anyja olyan,mint te

2018. dec. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Kérdező! Ne foglalkozz a bántó kommentekkel. Nyilván könnyebbség a tepozaras cipő mindenkinek, de hogy veszi bárki is a bátorságot hogy az anyasagod aprehendalja?! "olyan anya mint te" szerintem egyáltalán nem rosszabb anya attól hogy a gyermekének fűzős cipőt vesz. Ezek a válaszok a felháborítóak nem a cipőfűző!
2018. dec. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
Nálunk nemhogy a füzös cipöt tiltották ki, de nem lehet a gyereken egyberészes overál, ötujjas kesztyü és lábfejes harisnya sem. Mégsem verem a palávert h miért nem, hanem megveszem a szükséges ruhákat, amibe minél kevesebb ovonöi segitséggel, egyedül bele tud bujni a gyerek. Ja és nem adok rá sem gombolós kardigánt,sem kötögetös/gombolos dereku nadrágot, mert nem tudja egyedül kezelni. És nekem az a célom h egyedül öltözzön és legyen neki sikerélmény h meg tudja csinálni.
2018. dec. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!