Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szülők, ti örülnétek ennek?...

Szülők, ti örülnétek ennek? Jó ötletnek tartjátok? (kezdő óvodapedagógus)

Figyelt kérdés
Úgy jutalmaznám a gyerekeket,hogy aki valami nagyon jót csinált pl. megnyerte a kidobóst tesin,meglocsolta a növényeket,segített teríteni stb. az kap egy kis kártyát amire felírom hogy mit csinált és egy matricát vagy egy nyomdát is kap rá,nap végén pedig megmutathatja hogy miért dícsérték meg aznap. Ez szerintem a szülőknek is tetszene(?),és információnak is jó,hogy mit csinált aznap a gyerkőc. Vélemények? Nem adnám minden orrfújásért természetesen.
2019. jan. 30. 18:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%
4 éves gyerekemnél ez van. Az óvónő 3 éve csinálja ezt és nagyon tetszik mikor jön boldogan és mutatja hogy elpakolta a többiek után az összes játékot:)
2019. jan. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
42%
Nem örülnék mert versenyt csinálsz, mi van akkoe ha 6 gyerek is locsolni akar? Az agresszívabb vagy erősebb gyerek elszabadul a kidobósban.
2019. jan. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem jó ötlet, agresszív gyerek meg ilyen jutalom nélkül is simán elszabadul a kidobósban, nyilván az agresszióért nem jár jutalom.
2019. jan. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
85%
Szinten azon a vel3menyen vagyok, mint a második. Nem kell nekik a verseny. A kartyak ötlete jó, de legyen csak simán azért, mert jól viselkedett, vagy ügyes volt. Nem kell egy feladatra kihegyezni
2019. jan. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell a gyereket a jutalmazni, "megfizetni". A cselekvés, játék, segítés öröméért csinálja, ne a jutalomért. Ami nem jelenti azt, hogy a szülőnek ne lehetne, sőt ne kellene elmondani, hogy aznap mi mindent csinált a gyereke.
2019. jan. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Nem mondom meg előre nekik,hogy miért jár ilyen,utána kapna. És nem is mindig ugyan azért a dologért,hogy mondjuk kap Bécike és másnap egymásnak esnek hogy ki terít. Azért ennyire amatőr nem vagyok :) Lehet személyre szabottan is,hogy mondjuk " Ma sikerült segítség nélkül bekötnöm a cipőmet" (ha addig nem ment neki) vagy "Ma hallás után elsőre vissza tudtam énekelni a dalt." ilyesmikre gondoltam.
2019. jan. 30. 18:15
 7/29 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon jó ötletnek tartom..

Talán itthon is bevezetem..

Apának lehet "dicsekedni"

2019. jan. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Én nem hiszem hogy egy darab papírért egy nyomdával a sarkán annyira ölnék egymást. Pont ezért nem édesség (amúgy sem adnék,adjon neki a szülő amikor jónak látja,ne az én fejemet harapják le egy szem szaloncukorért is) vagy kindertojás játék vagy "értékesebb" dolog,mert az tényleg irigységet szül. Elég vegyesek a válaszok,még mindig nem tudom eldönteni jó ötlet-e szülő szempontból,örülnének-e az ilyen visszajelzésnek.
2019. jan. 30. 18:27
 9/29 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy a simán csak jól viselkedésért ki kéne osztanom napi 20-at,minden nap,és elveszti az értékét,meg a gyerek sem tudja pontosan mire kapta,így nem lesz rá büszke,nem lesz akkora értéke neki.Meg elveszti a varázsát ha mindenki kap.
2019. jan. 30. 18:30
 10/29 anonim ***** válasza:
88%

En is amondo vagyok hogy ne asszocialjanak jutalomra.

Nem azert kell segiteni vagy versenyt nyerni hogy kapjunk vmit, hanem maga a belsőmotiváltsag alakuljon ki.

Jolesik pl az hogy ha megvigasztaltam vkit hogy végre mosolyog, vagy pl hogy a hosszu kitarto munkám megérte es versenyt nyertem.

A hivatástudat kialakulását fékezi a tárgyi jutalom.


Van tanár aki a fizetésért tanit meg mert máshoz nem ért, de van tanár, akinek a gyerekek fejlődése az élete.


Amugy a hivatástudat sokkal többre viszi az embert az életben.

2019. jan. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!